Jak darovat hudbu, filmy a další obsah z iTunes Store

Hudbu, filmy, televizní pořady a audioknihy jste již nepochybně kupovali z iTunes, ale pravděpodobně to bylo pro vás. Pokud si chcete něco koupit z iTunes Store a darovat to někomu jinému, zde je návod, jak to udělat.

Proces darování digitálního obsahu v iTunes je překvapivě komplikovaný, hlavně proto, že není intuitivní, jak se tam dostat.

První věc, kterou budete chtít udělat, je otevřít aplikaci iTunes Store.

Odtud buď procházejte a najděte část digitálního obsahu, kterou hledáte, nebo klepněte na kartu „Hledat“ ve spodní části obrazovky.

V horní části obrazovky zadejte název filmu, skladby, alba nebo čehokoli, co hledáte. V mém případě hledám konkrétní audioknihu od Dale Earnhardta Jr., kterou bych dal své mámě.

  Jak vyhledávat v textových zprávách na iPhonu nebo iPadu

Po výběru digitálního obsahu klepněte na tlačítko „Sdílet“ v pravém horním rohu obrazovky.

Klepněte na „Dárek“ v listu Sdílet.

Dále zadejte e-mailovou adresu příjemce do pole „Komu“. Pokud je již máte ve svých kontaktech, můžete je tímto způsobem vybrat také. Do pole „Od“ zadejte své jméno. Pod tím můžete napsat zprávu, pokud chcete.

Přejděte dolů a pod nastavením „Odeslat dárek“ můžete vybrat, kdy chcete, aby byl dárek odeslán vašemu příjemci – skvělé, pokud jej chcete dostat na Štědrý den ráno, na narozeniny nebo cokoli jiného. Až budete hotovi, klikněte na „Další“ v pravém horním rohu.

Na další obrazovce vyberte téma a pokračujte kliknutím na „Další“.

  Jak odesílat textové zprávy z počítače

Potvrďte, že jsou všechny informace správné, a poté klepněte na „Koupit“.

Znovu potvrďte a poté klepněte na „Koupit nyní“. K dokončení nákupu možná budete muset ověřit své Apple ID.

Po dokončení nákupu přejdete na potvrzovací obrazovku. Pro dokončení klikněte na „Hotovo“ v pravém horním rohu. Příjemce obdrží e-mail s informací, že jste mu darovali něco z iTunes, s pokyny, jak jej uplatnit.