Jak diskrétně vytočit tísňové číslo z vašeho iPhone

Apple je za svou řadu Macbooků hodně kritizován. I iPhone 7 se stal terčem mnoha vtipů. iOS 10 je sužován podivnými chybami. To vše se rovná tomu, že spousta lidí říká, že konec Applu je blízko. V takových chvílích si musíte pamatovat, že Apple stále věnuje pozornost malým věcem. Když iOS 8 poprvé debutoval, přinesl s sebou funkci nazvanou Medical ID. Tím se na zamykací obrazovku zobrazí základní lékařské informace. Může být přístupný komukoli, pokud někdy zažijete lékařskou pohotovost, a může být užitečný pro každého, kdo se vám snaží pomoci. V iOS 10.2 přidal Apple další úžasnou funkci zaměřenou na bezpečnost; Nouzové SOS vytáčení. Tato funkce vám umožňuje diskrétně a rychle vytočit místní tísňové číslo, když jej nemůžete vytočit. Zde je návod, jak to funguje.

  Jak povolit a používat vertikální karty v Microsoft Edge

V aplikaci Nastavení musí být povoleno nouzové vytáčení SOS. Chcete-li to povolit, otevřete aplikaci Nastavení a přejděte na Obecné> Nouzové SOS. Zde uvidíte dvě možnosti; Klikněte na možnost Spánek/Probuzení do automatického volání a Zvuk odpočítávání. Zapněte Automatické volání kliknutím na možnost Spánek/Probuzení.

Nyní budete moci vytočit své tísňové číslo pětinásobným kliknutím/stisknutím tlačítka spánku/probuzení/zapnutí na vašem iPhone. Tím se vytočí vaše místní tísňové číslo a také upozorní vaše nouzové kontakty na vaši situaci. Pro větší diskrétnost byste pravděpodobně měli vypnout „Zvuk odpočítávání“.

„Zvuk odpočítávání“ přehraje varovný poplach, zatímco odpočítává sekundy před zahájením nouzového volání. Může sloužit jako způsob, jak někoho varovat, možná blížícího se zloděje, že se blíží policie, ale ohrožuje to diskrétnost funkce.

  Jak aktualizovat Mozilla Firefox

Funkce má uživatelům pomoci, pokud se nacházejí v situacích, které jim neumožňují přivolat pomoc, aniž by se ohrozili. Může to být situace rukojmí, domácí nepokoj, ozbrojený vetřelec nebo aktivní střelec ve vaší blízkosti. Úřady přijmou hovor, a i když s nimi nebudete moci mluvit, samotný hovor bude stačit k tomu, aby je upozornil na možnou situaci. Vaše nouzové kontakty budou pravděpodobně hrát roli při zajištění vaší bezpečnosti, jakmile budou vědět, že máte potíže.

Tato funkce je v současnosti regionálně omezená. Je k dispozici v Austrálii, Belgii, Brazílii, Kanadě, Číně, Francii, Hongkongu, Indii, Itálii, Japonsku, Rusku, Španělsku, Velké Británii a USA. Uživatelům s bydlištěm mimo tyto země se v aplikaci Nastavení nezobrazí možnost Nouzové SOS.

  15 obrázků pro vaši plochu

Své nouzové kontakty můžete změnit v aplikaci Zdraví. iOS 10.2 je stále v beta verzi, takže na získání této funkce musíte počkat na stabilní verzi.

Poznámka editora: Zjistili jsme, že tato funkce byla k dispozici v jiných zemích, než které Apple oficiálně jmenoval. Samozřejmě jsme nešli celou cestu a nevolali úřady. Snad se to rozbalí pro všechny, až vyjde stabilní verze iOS 10.2.