Jak dosáhnout vypnutí snímku ve Windows 10

Windows 10 je vytvořen pro stolní počítače i mobilní zařízení. Uživatelské rozhraní Windows 10 se mezi stolním počítačem a tabletem liší, ale existuje také několik funkčních změn, které mají usnadnit práci na tabletu. Jedním takovým rozdílem je, že Windows 10 na tabletu má úhlednou funkci vypnutí. V podstatě jde o to, že posunete obrazovku dolů, abyste zahájili vypnutí systému, a vypadá to docela úžasně. Pokud jej chcete používat na ploše pro zábavu nebo proto, že máte dotykovou obrazovku, zde je návod, jak jej získat prostřednictvím zástupce na ploše.

Přejděte na plochu a klikněte pravým tlačítkem kamkoli na prázdnou oblast. Z kontextové nabídky vyberte Nový>Zástupce. Do pole ‚Zadejte umístění položky‘ zadejte následující;

%windir%System32SlideToShutDown.exe

a uložit to.

  Jak vyprázdnit pohotovostní paměť a opravit zasekávání hry ve Windows 10

Jednoduše dvakrát klikněte na tuto zkratku a spusťte ji a uvidíte, že se tapeta zamykací obrazovky zobrazí jako rozbalovací stín. Kliknutím a přetažením dolů spustíte vypnutí. Pokud máte dotykovou obrazovku, můžete tapetu přetáhnout dolů ukazováčkem.

Změnou ikony můžete zkratku vylepšit. Aby bylo používání funkčnější, můžete jej připnout do nabídky Start, kde k jeho spuštění stačí jediné klepnutí/kliknutí.

Případně můžete jednoduše přejít na C:WindowsSystem32, vyhledat SlideToShutdown.exe a kliknout na něj pravým tlačítkem a vytvořit pro něj zástupce na ploše. Z této složky jej také můžete připnout do nabídky Start.

Pokud nemáte notebook/desktop s dotykovou obrazovkou, tento malý vypínací mechanismus bude spíše zábavný než praktický. Tato funkce je v podstatě k dispozici pro tablety, ale bude fungovat stejně dobře s dotykovými obrazovkami. Samozřejmě bychom si přáli, aby existovala také možnost „Slide to unlock“, ale Apple má tuto konkrétní frázi a funkci patentovanou, takže ji Microsoft nebude moci přidat jako systémovou možnost.

  Opravte, že otevření složky Stažené soubory ve Windows 10 trvá příliš dlouho

x