Jak dvojitým kliknutím skrýt/zobrazit ikony na ploše

Ve Windows 7 a vyšších můžete skrýt ikony na ploše. Chcete-li tak učinit, klepněte pravým tlačítkem myši kdekoli na ploše. Přejděte na Zobrazit>Zobrazit ikony na ploše a zrušte výběr možnosti. Ikony na ploše zmizí a zanechají za sebou čistou tapetu. Tuto funkci ocení každý, kdo má zaneřáděnou plochu. Pokud často musíte pořizovat snímky obrazovky, zajistíte tím čisté pozadí pro orámování oken. Před několika lety byla populární bezplatná aplikace s názvem Fences. Jednalo se o aplikaci pro správu plochy, která mimo jiné umožňovala dvojitým kliknutím skrýt/odkrýt ikony na ploše. Ploty jsou od té doby placené. Pokud vám tato konkrétní funkce z aplikace unikla, potřebujete alternativu.

  12 nejlepších obojků pro sledování mazlíčků, které udrží vašeho chlupatého přítele v bezpečí

ZobrazitHide je bezplatný malý nástroj, který umožňuje dvojitým kliknutím skrýt/odkrýt ikony na ploše. Běží v systémové liště a dělá svůj jediný trik opravdu dobře.

ShowHide funguje s tlačítkem pro výběr myši, obvykle s levým tlačítkem myši, ale má také klávesovou zkratku. Klávesová zkratka Alt+H umožňuje skrýt/zobrazit ikony na ploše.

Můžete nastavit, aby se aplikace spustila při spuštění systému Windows. Ikony na ploše můžete skrýt/zobrazit také z ikony na hlavním panelu aplikace.

Skvělá věc na ShowHide je, že vám poskytuje všechny možné způsoby, jak zobrazit nebo skrýt ikony na ploše. Ve skutečnosti není skrývání nebo odkrývání ikon z ikony na systémové liště aplikace zrovna pohodlné. Je mnohem snazší použít výchozí možnost ve Windows ala kontextová nabídka po kliknutí pravým tlačítkem. Tato možnost je však skvělá, pokud nechcete nejprve přejít na plochu a poté skrýt nebo zobrazit ikony.

  Kdy mohou sluchátka a špunty poškodit váš sluch?

Fences je stále skvělá aplikace a neexistují žádné jiné aplikace, které by napodobovaly její funkce, ale za tak malou funkci nestojí za nákup. Uživatelé obeznámení se skripty AutoHotkey byli schopni kompenzovat tuto funkci jednoduchým skriptem. Pokud neznáte skripty AutoHotkey, ShowHide je nejjednodušší řešení.

Skrytí ikon na ploše se může zdát jako zvláštní, dokonce malá funkce, ale je užitečná. Ve skutečnosti je dostatečně užitečné, že jej společnost Microsoft přidala jako základní funkci ve svém operačním systému. I když nepořídíte snímky obrazovky a udržíte si dobře uspořádanou plochu, tato funkce vám pomůže lépe se soustředit na vaši práci. Nepomůže, když se pokaždé, když přejdete na plochu, musíte dívat na soubory, které vyžadují vaši pozornost.

  Internetové streamování: Co to je a jak to funguje?

Pokud jste uživatelem Mac, něco podobného v operačním systému po vybalení neexistuje, ke skrytí/odkrytí ikon na ploše v macOS však můžete použít příkaz Terminál. Není to nejjednodušší ani nejpohodlnější metoda, ale je to bezplatná možnost.