Jak hacknout své Wii U a spouštět domácí hry a aplikace

Homebrew umožňuje vašemu Wii U spouštět aplikace, které pro vás Nintendo nezamýšlelo. To zahrnuje emulátory, vlastní hry a mody. Můžete si dokonce nainstalovat záložní kopie svých her na pevný disk a spouštět je odtud.

Tento proces je dlouhý, ale není přehnaně komplikovaný a zvládne ho i průměrný uživatel. Neriskujete žádné riziko poškození nebo zničení vaší konzole běžným domácím přípravkem, takže je to zcela bezpečné.

Proč Homebrew?

Homebrew je skvělý způsob, jak vdechnout nový život staré konzoli. S modifikovanou konzolí můžete dělat spoustu skvělých věcí.

Emulátory: Chcete na svém Wii U provozovat hry Nintendo 64? S emulátory může Wii U hrát téměř jakoukoli hru Nintendo, která není exkluzivitou pro 3DS nebo Switch.
Načítání her z USB: Na svém Wii U máte jen ubohých 16–32 GB místa, což stačí jen na instalaci pár her do rychlého interního úložiště. Homebrew umožňuje načítání stovek her z úložiště USB, které si můžete sami vypsat z disku. To sice umožňuje pirátství, ale to není primární zaměření.
Cemu: Domácí vaření na Wii U je jediný způsob, jak legálně hrát hry pro Wii U na PC, a protože Breath of The Wild nyní běží mnohem lépe na Cemu než na Wii U a Nintendo Switch, je k tomu spousta důvodů.
Hry GameCube: Nintendo jednoduše přepnulo přepínač a zakázalo spouštění her GameCube na vašem Wii U. Funkce je stále k dispozici, ale v režimu Wii je zakázána. Můžete jej znovu zapnout a plně využívat konzoli.
Modovací hry: Existuje aktivní scéna pro Smash 4 mody, včetně jednoho nazvaného Melee HD což zcela změní hratelnost. Homebrew je jediný způsob, jak modifikovat hry.

Je tu příliš mnoho obsahu na to, abychom zde mohli vše podrobně ukázat, ale nastíníme, jak dostat konzoli do domácí výroby a do bodu, kdy můžete začít instalovat, co chcete.

Připravte si SD kartu

Budete muset dostat domácí soubory do vašeho Nintendo Wii U. K tomu budete potřebovat čtečku SD karet. Pokud váš počítač žádný nemá, můžete si pořídit adaptér Amazonka za méně než 10 dolarů.

Existují dvě cesty, kterými se můžete vydat na proces homebrew. První využívá exploit prohlížeče ke spuštění libovolného kódu a načtení homebrew launcheru. Odtud si můžete nainstalovat vlastní balíček firmwaru s názvem Mocha CFW, který odstraní podepisování kódu a umožní vám nainstalovat homebrew kanál jako aplikaci na vašem Wii U. Po dokončení můžete bez problémů vcházet a vycházet z homebrew aplikací.

Problém je v tom, že pokud restartujete Wii U, budete muset znovu využít exploit prohlížeče. To je nepříjemné zejména na nejnovějším firmwaru, kde má exploit nižší úspěšnost. Řešením je další exploit nazvaný Haxchi, který přepíše hru Virtual Console DS a přemění ji na provizorní homebrew launcher, který zcela nahradí exploit prohlížeče. Ale budete potřebovat legitimní hru DS – žádný způsob, jak ji pirátit, a to ani s domácím kouzlem. V současné době je nejlevnější DS hrou na Nintendo eShopu Brain Age za 6,99 $, i když ostatní jsou podporováni. Můžete také přimět své Wii U, aby spustilo exploit při startu, nazvaný Coldboot Haxchi, ale není to nutné a je to jedna z mála věcí, u kterých hrozí, že vaši konzoli zablokují – jinými slovy, že váš hardware Wii U bude nepoužitelný.

Počáteční nastavení

Bez ohledu na zvolenou cestu budete potřebovat několik souborů:

Užitečné zatížení spustit při spuštění exploitu prohlížeče
Spouštěcí kanál homebrew, který je zatížen užitečným zatížením. Stáhněte si oba tyto soubory .zip.
Homebrew App Store, technicky volitelné, ale umožní vám instalovat budoucí aplikace pouze z vašeho Wii U.

Stáhněte si všechny soubory .zip a vložte je do nové složky, jako je tato:

Rozbalte je všechny, odstraňte soubory .zip a měli byste mít něco, co vypadá takto:

Dále se přesuneme na SD kartu. Budete se chtít ujistit, že je naformátován jako FAT32 s velikostí alokační jednotky 32 768 (32 kB). Bude také muset používat oddíl MBR, nikoli GPT. Z nějakého důvodu také nemůžete SD kartu pojmenovat wiiu.

Jakmile bude naformátován, budete muset vytvořit několik prázdných složek, do kterých vložíte domácí soubory. Budete muset vytvořit /wiiu/apps a /install/hbc , které by měly vypadat takto:

Složka /install se používá k instalaci vlastních kanálů do nabídky Wii U, kterou používáme pro kanál homebrew. Složka /wiiu/apps se používá pro aplikace homebrew.

Přetáhněte složky appstore a homebrew_launcher ze stažených souborů do složky /wiiu/apps. Přetáhněte payload.elf do složky /wiiu (nikoli do složky apps v ní).

Otevřete obsah složky homebrew_launcher_channel.v2.1 a vyberte všechny. Přetáhněte vše do složky /install/hbc.

Výsledná struktura souborů na vaší SD kartě by měla vypadat takto:

Pokud se shoduje, můžete jít. Vše ostatní si můžete na své Wii U stáhnout mnohem snadněji, jakmile se nahraje homebrew launcher.

Načítání Homebrew Launcher na vašem Wii U

Počáteční exploit se načítá přes prohlížeč, takže se budete muset ujistit, že se vaše Wii U může připojit k internetu. Otevřete internetový prohlížeč na Wii U a přejděte na wiiuexploit.xyz. Možná si to budete chtít uložit do záložek. Pokud tento konkrétní web nefunguje nebo vám nefunguje, existuje spousta dalších homebrew exploit hostitelů.

Jakmile jste zde, kliknutím na tlačítko spusťte homebrew launcher.

Pokud to fungovalo, vaše konzole by se měla restartovat do aplikace homebrew launcher z karty SD. Pokud zamrzne, budete muset konzoli vypnout podržením vypínače a zkusit to znovu. Zamrznutí jsou zcela náhodná a mnohem častější u nejnovějšího firmwaru systému. Nebuďte překvapeni, pokud to bude trvat docela dlouho, a ujistěte se, že je vaše SD karta správně naformátována, pokud to trvá více než deset pokusů.

Instalace kanálu Homebrew

Kanál homebrew je snadno přístupný zavaděč pro launcher homebrew. I když právě používáte Mocha CFW, umožní vám načítat a odebírat hry a aplikace, aniž byste museli spouštět dlouhý proces využívání prohlížeče pro přístup k funkcím homebrew.

Ze spouštěče homebrew na domovské obrazovce otevřete obchod s aplikacemi homebrew.

Vyhledejte v obchodě s aplikacemi „Mocha CFW“ a „WUP Installer G2X“ a nainstalujte je oba.

WUP Installer GX2 se používá k instalaci kanálů a aplikací na domovskou obrazovku vašeho Wii U. Protože to nemůžeme udělat bez deaktivovaného podepisování kódu, musíme se nejprve načíst do Mocha CFW.

Vraťte se z obchodu s aplikacemi homebrew a načtěte Mocha CFW. Vaše Wii U by se mělo restartovat a při opětovném načítání by se měla zobrazit úvodní obrazovka Mocha.

Jakmile spustíte vlastní firmware, je čas nainstalovat homebrew kanál pro trvalejší řešení. Spusťte znovu exploit prohlížeče, otevřete WUP Installer GX2, vyberte „hbc“ a stiskněte „Instalovat“.

Zeptá se vás, zda se má nainstalovat do systému NAND nebo USB, vyberte „NAND“. Tím se nainstaluje kanál homebrew ze složky /install/hbc/ na kartě SD do systémové paměti Wii U. Pokud selže s „DSi Exception Has Occurred“, restartujte konzoli a zkuste to znovu.

Pokud to fungovalo, můžete opustit homebrew a vrátit se na domovskou obrazovku Wii U. Měli byste vidět novou ikonu „Homebrew Launcher“.

Nyní můžete načítat a vyjímat homebrew launcher, kdykoli chcete, a instalovat jakékoli další domácí aplikace, které chcete používat. Mějte na paměti, že kanál „Homebrew Launcher“ funguje pouze tehdy, když používáte Mocha CFW, takže pokud konzoli vypnete, budete muset znovu spustit exploit prohlížeče a znovu načíst Mocha.

Volitelné: Instalace Haxchi

Haxchi nahrazuje exploit prohlížeče snadno spustitelným kanálem na vaší domovské obrazovce. Tento krok je zcela volitelný, ale ušetří vám potíže se spouštěním exploitu prohlížeče, kdykoli vypnete konzoli. To je zvláště důležité, pokud používáte nejnovější firmware systému, protože exploit v prohlížeči může trvat několik pokusů, než bude fungovat.

Mějte na paměti, že Haxchi vyžaduje, abyste zaplatili za legitimní kopii hry Virtual Console DS.

Na SD kartu budete muset vložit několik dalších souborů:

Nejnovější vydání Haxchi.
Tento vlastní konfigurační soubor.

Stáhněte si soubor Haxchi_v2.5u2.zip a rozbalte jej. Uvnitř najdete dvě složky – jednu obsahující data Haxchi v /haxchi/ a jednu obsahující instalační program Haxchi v /wiiu/apps/haxchi.

Přetáhněte celou složku/haxchi/ na SD kartu a přetáhněte složku haxchi v /wiiu/apps/ do složky /wiiu/apps/ na SD kartě. Případně si můžete stáhnout instalační program Haxchi z obchodu s aplikacemi homebrew, ale stále budete potřebovat další složku /haxchi/.

Ve výchozím nastavení se Haxchi pokusí načíst do vlastního firmwaru, ale toto chování můžeme zablokovat jiným souborem config.txt. Nahraďte konfigurační soubor ve složce /haxchi/ tím, který jste si stáhli. Můžete to nastavit tak, aby se mocha načítala automaticky, ale zatím to bude ruční.

Poté můžete znovu načíst homebrew launcher a otevřít instalační program Haxchi. Instalační program je příkazový řádek, který vás požádá o výběr kompatibilní hry. Stisknutím tlačítka A vyberte hru.

Pokud zde žádné nevidíte, budete si muset jeden stáhnout z eShopu, nejlevnější je Brain Age za 6,99 $.

Zobrazí se další výzva s dotazem, zda jste si jisti, že chcete nainstalovat. Stisknutím tlačítka A vše nainstalujete.

Po dokončení byste měli na domovské obrazovce vidět nový kanál, který nahradí hru DS s názvem „Haxchi“, kterou můžete použít k načtení spouštěče homebrew namísto exploitu prohlížeče. Pokud chcete načíst homebrew launcher z kanálu „Homebrew Launcher“, budete muset po spuštění Haxchi spustit Mocha.

Pokud je to pro vás stále příliš mnoho na to, abyste provedli každý restart, můžete upgradovat na Coldboot Haxchi, ale pokud to neuděláte správně, je možné konzoli zablokovat, takže to nedoporučujeme.