Jak hrát Crusader Kings II na Linuxu

Crusader Kings II je strategická hra, která se odehrává ve středověku. Byl vyvinut a publikován společností Paradox Interactive. V roce 2019 přešel CK II na model „free-to-play“. Zde je návod, jak hrát hru na Linuxu.

Jak Crusader Kings II pracovat na Linuxu

Crusader Kings II je nativní linuxová hra. Je však pouze na Steamu, takže pokud si to chcete užít na Linuxu, budete si muset pořídit nejnovější verzi Steamu fungující na Linuxu.

Nainstalujte Steam

Chcete-li nainstalovat Steam, otevřete okno terminálu na ploše Linuxu. Chcete-li otevřít okno terminálu na ploše Linuxu, stiskněte Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo vyhledejte „Terminál“ v nabídce aplikace a kliknutím na ikonu terminálu spusťte aplikaci.

Jakmile je okno terminálu otevřené a připravené k použití, může začít instalace Steamu. Postupujte podle pokynů k instalaci uvedených níže, které odpovídají operačnímu systému Linux, který aktuálně používáte.

  5 modulů Xposed Tweak Google Music, Notifications, Your Lock Screen

Ubuntu

Na Ubuntu Linux je možné nainstalovat Steam pomocí příkazu apt install.

sudo apt install steam

Debian

Pokud používáte Debian Linux, nejlepší způsob, jak zprovoznit Steam, je stáhnout si nejnovější balíček Steam DEB přímo do počítače od společnosti Valve. Ke stažení použijte následující příkaz wget downloader.

wget https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb

Po stažení se balíček Steam DEB objeví ve vaší domovské složce. Odtud jej můžete nainstalovat do počítače pomocí následujícího příkazu dpkg níže.

sudo dpkg -i steam.deb

S balíčkem Steam DEB nainstalovaným na vašem systému Debian budete muset spustit příkaz apt-get install -f, abyste opravili všechny závislosti, které nebyly vyřešeny během procesu nastavení Steamu.

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Uživatelé Arch Linuxu mají přístup ke službě Steam prostřednictvím softwarového úložiště „multilib“. Jak již bylo řečeno, „multilib“ softwarové úložiště musí být často ručně povoleno, protože ne každý uživatel Arch má rád 32bitový software na svém systému.

Chcete-li povolit úložiště, otevřete textový soubor /etc/pacman.conf ve svém oblíbeném textovém editoru (jako root). Po otevření přejděte dolů, vyhledejte sekci „multilib“ a vymažte symbol # a také symboly na řádcích přímo pod ním.

  Je Splashtop schůdnou alternativou vzdálené plochy Microsoftu?

Po úpravě textového souboru uložte změny a zavřete jej. Poté pomocí příkazu níže znovu synchronizujte Arch Linux s oficiálními repozitáři softwaru.

sudo pacman -Syyuu

Nakonec nainstalujte nejnovější verzi Steamu do svého systému pomocí příkazu pacman.

sudo pacman -S steam

Fedora/OpenSUSE

Pokud jste uživatelem Fedory nebo OpenSUSE, je možné zprovoznit Steam ihned po vybalení pomocí softwarových úložišť dodávaných s vaším operačním systémem. Jak již bylo řečeno, vydání Flatpak Steamu má tendenci fungovat lépe na Fedoře a OpenSUSE, takže místo toho doporučujeme nainstalovat.

Flatpak

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
flatpak install flathub com.valvesoftware.Steam

Nainstalujte Crusader Kings II na Linux

S nakonfigurovaným a nastaveným Steamem v počítači spusťte aplikaci na ploše. Po otevření se přihlaste ke svému účtu pomocí svých uživatelských údajů. Poté postupujte podle níže uvedených pokynů krok za krokem, abyste zprovoznili Crusader Kings II na Linuxu.

Krok 1: Najděte ve službě Steam tlačítko „Store“ a klikněte na něj myší. Když vyberete toto tlačítko, načtete obchod Steam. Zde najděte vyhledávací pole a klikněte na něj myší.

  Jak zkontrolovat stav AppleCare na vašich zařízeních Apple

Do vyhledávacího pole zadejte „Crusader Kings II“ a stiskněte klávesu Enter. Dále si prohlédněte výsledky a výběrem „Crusader Kings II“ přejděte na stránku obchodu hry Steam.

Krok 2: Na stránce Crusader Kings II Steam Storefront najděte na stránce zelené tlačítko „Play Game“. Když vyberete toto tlačítko, na obrazovce se objeví okno instalace Steam.

Pomocí instalačního programu uživatelského rozhraní projděte procesem instalace Crusader Kings II do počítače se systémem Linux prostřednictvím služby Steam. Mějte na paměti, že instalace může chvíli trvat, protože hra je poměrně velká.

Krok 3: Po dokončení stahování Crusader Kings II do vašeho počítače se systémem Linux najděte tlačítko „Knihovna“ ve službě Steam a klikněte na něj myší. Poté klikněte na vyhledávací pole a vyhledejte hru.

Až hru najdete, vyberte ji myší. Kliknutím na Crusader Kings II ve výsledcích vyhledávání se dostanete na stránku knihovny hry Steam.

Krok 4: Na stránce knihovny Crusader Kings II Steam najděte zelené tlačítko „PLAY“ a klikněte na něj myší. Když vyberete toto tlačítko, Steam spustí Crusader Kings II na Linuxu.

Užijte si Crusader Kings II a šťastné hraní!