Jak hrát Hearthstone na Linuxu

Hearthstone je bezplatná online digitální karetní hra vyvinutá a publikovaná společností Blizzard Entertainment. Hearthstone staví na existující tradici z Warcraftu a dává hráčům šanci bojovat mezi sebou pomocí sběratelských karet.

Hearthstone na Linuxu

Hearthstone není na Steamu, takže použití Steam Play a Protonu není možné. Hry od Blizzardu však na Linuxu obvykle fungují docela dobře a vývojáři jdou dokonce tak daleko, že nezakazují uživatele Linuxu, když jejich anti-cheatové nástroje vykazují falešnou pozitivitu.

V této příručce si projdeme, jak přesně nastavit hru Hearthstone na vašem počítači se systémem Linux. Mějte na paměti; Aby hra fungovala, budete muset mít účet Blizzard Battlenet. Pro více informací klikněte tady.

Instalace Lutris na Linux

Hearthstone funguje na Linuxu díky Lutris, herní aplikaci, díky které je hraní Wine velmi snadné. Hearthstone má hodnocení „Gold“ a tvrdí, že hra funguje po drobném vylepšení.

  Jak nastavit Enpass na Linuxu

Chcete-li začít, musíte nainstalovat aplikaci Lutris do počítače se systémem Linux. Instalace Lutrisu je docela snadná, bez ohledu na to, jaký OS Linux používáte. Nejprve spusťte proces otevřením okna terminálu na ploše Linuxu stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici nebo vyhledáním „Terminál“ v nabídce aplikace. Poté, jakmile se otevře okno terminálu a bude připraveno k použití, postupujte podle níže uvedených pokynů k instalaci, které odpovídají operačnímu systému Linux, který aktuálně používáte.

Ubuntu

Na Ubuntu můžete aplikaci Lutris zprovoznit přidáním oficiálního PPA. Poté pomocí příkazu add-apt-repository níže nastavte PPA.

sudo add-apt-repository ppa:lutris-team/lutris

Dále spusťte příkaz update pro obnovení zdrojů softwaru Ubuntu.

sudo apt update

Jakmile je vše aktuální, můžete nainstalovat aplikaci Lutris na svůj počítač Ubuntu pomocí příkazu apt install níže.

sudo apt install lutris

Debian

Lutris funguje na Debianu stejným způsobem jako Ubuntu. Nejprve musíte nastavit úložiště Apt. Můžete to provést pomocí následujícího příkazu echo v okně terminálu.

echo "deb http://download.opensuse.org/repositories/home:/strycore/Debian_10/ ./" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/lutris.list

Dále použijte příkaz wget ke stažení repo klíče softwaru Lutris. Tento klíč je kritický pro instalaci Lutrisu a bez něj nebude nic fungovat. Takže tento krok nepřeskakujte!

wget -q https://download.opensuse.org/repositories/home:/strycore/Debian_10/Release.key -O- | sudo apt-key add -

Po nastavení klíče budete muset spustit příkaz update k obnovení zdrojů softwaru Debianu. Budete to muset udělat, abyste mohli nainstalovat Lutris.

sudo apt update

Když je Debian aktuální, můžete si nainstalovat aplikaci Lutris na svůj počítač s Debianem.

sudo apt install lutris

Arch Linux

Na Arch Linux je instalace Lutrisu jednoduchá. Chcete-li to provést, použijte příkaz pacman níže.

sudo pacman -S lutris

Fedora

Pomocí příkazu dnf install níže budete moci rychle zprovoznit Lutris a spustit jej na Fedoře.

sudo dnf install lutris

OpenSUSE

OpenSUSE má aplikaci Lutris v oficiálních repozitářích SUSE. Aby to fungovalo, použijte příkaz zypper install.

sudo zypper install lutris

Instalace Hearthstone na Linux

Chcete-li zahájit instalaci Hearthstone, přejděte na stránku hry na Lutris.com. Poté najděte tlačítko „Instalovat“ a kliknutím na něj myší spusťte instalační program Hearthstone.

  Proč jsou dobré objektivy fotoaparátů tak důležité?

Po kliknutí na tlačítko „Instalovat“ se Lutris spustí a objeví se instalační okno. Zatím neklikejte na „Instalovat“. Namísto, přejděte na tuto stránku a nainstalujte všechny požadované závislosti, aby Battlenet fungoval na Linuxu.

Battlenet NEBUDE fungovat bez konfigurace obou závislosti a Řidiči Vulkan. Po dokončení nastavení ovladačů a závislostí se vraťte do aplikace Lutris a kliknutím na tlačítko „Instalovat“ začněte nastavovat Hearthstone.

Po výběru tlačítka instalace se vás Lutris zeptá, kam umístit herní soubory Hearthstone. Nechte jej ve výchozím nastavení, nebo pokud chcete změnit adresář, klikněte na tlačítko „Procházet“ a vyberte jinou složku.

Když vyberete, kam chcete soubory umístit, přejděte na další stránku a kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ přejděte na další stránku. Výběrem tlačítka „Pokračovat“ Lutris zahájí instalaci Battlenetu.

  Přidat, odebrat nebo zpozdit automatické spouštění aplikací při spuštění

Po instalaci Battlenetu se přihlaste ke svému účtu. Poté najděte „Hearthstone“ ve spouštěči hry a kliknutím na něj stáhněte a nainstalujte hru. Po stažení hry klikněte na „Play“ pro spuštění hry.

Za předpokladu, že jste nainstalovali jak ovladače Vulkan, tak požadované závislosti, budete připraveni hrát Hearthstone na svém počítači s Linuxem prostřednictvím Lutris. Užívat si!