Jak hrát hry Sony PSP v Retro Arch na Linuxu

Pokud používáte Retro Arch na Linuxu a máte rádi Sony PSP, budete rádi, když budete vědět, že je možné hrát hry pro PSP na platformě Linux díky jádru PSP Retro Arch.

V této příručce vám ukážeme, jak nainstalovat Retro Arch, stáhnout jádro Sony PSP a používat jej k hraní vašich oblíbených her pro PSP. Chcete-li začít, vezměte si své oblíbené soubory ROM PSP a postupujte podle nich.

Instalace Retro Arch na Linux

Chcete-li hrát hry Sony PSP v Retro Arch, musíte program nainstalovat. Retro Arch je k dispozici na široké škále operačních systémů Linux. Aby to fungovalo, otevřete okno terminálu a postupujte podle pokynů níže, aby aplikace fungovala.

Poznámka: Potřebujete podrobnějšího průvodce, jak zprovoznit Retro Arch na vašem počítači se systémem Linux? Postupujte podle našeho instalačního průvodce, jak nastavit Retro Arch na Linuxu.

  Jak změnit uspořádání widgetů v Centru oznámení na Macu

Ubuntu

sudo apt install retroarch

Debian

sudo apt-get install retroarch

Arch Linux

sudo pacman -S retroarch

Fedora

sudo dnf install retroarch

OpenSUSE

sudo zypper install retroarch

Snap balíček

sudo snap install retroarch

Flatpak

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

sudo flatpak install org.libretro.RetroArch 

Po instalaci Retro Arch na Linux důrazně doporučujeme spustit aplikaci a přejít na „Online Updater“. Jakmile budete v online aktualizaci Retro Arch, použijte jej k aktualizaci prostředků Retro Arch.

Pokud aktiva neaktualizujete, Retro Arch může postrádat písma a různé ikony a nebude vypadat správně. Můžete také narazit na černé čtverce a další nepříjemné problémy s uživatelským rozhraním.

Povolit Core Downloader

Ve výchozím nastavení, když nainstalujete Retro Arch na jakoukoli distribuci Linuxu, je „Core Downloader“ vypnutý. Vypnutí této funkce ve výchozím nastavení je nepříjemné, ale lze ji znovu povolit provedením následujících kroků.

Krok 1: Smažte existující konfigurační soubory Retro Arch na vašem počítači prostřednictvím terminálu.

sudo rm /etc/retroarch.cfg

rm ~/.config/retroarch/retroarch.cfg

Krok 2: Stáhněte si nový konfigurační soubor s povoleným Core Downloaderem.

cd ~/Downloads
wget https://archive.org/download/retroarch_202104/retroarch.cfg

Krok 3: Umístěte konfigurační soubor do svého počítače se systémem Linux.

cd ~/Downloads

sudo cp retroarch.cfg /etc/

cp retroarch.cfg ~/.config/retroarch/

Pokud Core Downloader stále nefunguje, zkuste místo toho vydání Flatpak nebo Snap Retro Arch.

  Jak vytvořit odkládací soubor v Linuxu

Instalace jádra Sony PSP v Retro Arch

Emulace v Retro Arch je možná díky „jádrům“. Jádra jsou soubory knihovny, které poskytují všechny funkce potřebné pro hraní her na různých systémech. Než budeme moci hrát hry PSP v Retro Arch, budete si muset stáhnout a nainstalovat jádro Sony PSP.

Jádro Sony PSP lze nainstalovat pomocí online nástroje pro aktualizaci. Chcete-li to provést, spusťte aplikaci Retro Arch a postupujte podle níže uvedených pokynů krok za krokem.

Krok 1: Přejděte do hlavní nabídky Retro Arch v aplikaci pomocí myši nebo kláves se šipkami na klávesnici (vyberte klávesou Enter). Jakmile jste v nabídce, najděte „Online Updater“ a vyberte jej pomocí myši, abyste získali přístup k Retro Arch Online Updater.

Krok 2: Najděte sekci „Core Downloader“ a vyberte ji pomocí myši nebo kláves se šipkami na klávesnici (a stisknutím klávesy Enter ji otevřete).

Jakmile vstoupíte do oblasti „Core Downloader“, uvidíte dlouhý seznam dostupných herních konzolí a také specializované videohry (DOOM, QUAKE atd.) Procházejte seznamem, dokud nenajdete „Sony – PlayStation Portable“.

  Nejlepší alternativy k soukromému přístupu k internetu (PIA) v roce 2020

Krok 3: Po umístění kurzoru na „Sony – PlayStation Portable“ klikněte nebo stiskněte Enter na klávesnici, abyste získali přístup k jádru v Retro Arch. Poté klikněte na (nebo vyberte pomocí klávesnice) a vyberte „Sony – PlayStation Portable (PPSSPP)“ pro instalaci jádra PSP.

Jak hrát hry Sony PSP v Retro Arch na Linuxu

Chcete-li hrát hry Sony PSP v Retro Arch, postupujte takto. Nejprve najděte tlačítko „Importovat obsah“ v Retro Arch a klikněte na něj. Výběrem této možnosti můžete do systému přidat své Sony PSP ROM.

Když přidáte své PSP ROM do Retro Arch, zobrazí se v aplikaci pod názvem konzole, na které byla navržena. Vaše PSP ROM by se měly objevit na postranním panelu pod „Sony PlayStation Portable“, „PSP“ nebo podobně.

Poznámka: Pokud se vaše soubory ROM po skenování nezobrazí, nebojte se! Můžete provést ruční skenování, kde zadáte systém, příponu souboru ROM atd. Tato funkce se nachází v části „Importovat obsah“.

Přejděte na postranní panel, vyberte možnost Sony PlayStation Portable a klikněte na ROM, kterou chcete hrát v Retro Arch. Po výběru ROM vyhledejte „Set Core Association“.

V části „Core Association“ nastavte hodnotu „Sony – PlayStation Portable (PPSSPP). Poté vyberte tlačítko „Spustit“ a spusťte hru PSP v Retro Arch!