etechblog

Jak hrát tajnou surfovací hru Microsoft Edge

Pamatujete si SkiFree? Společnost Microsoft vylepšuje skrytou dinosauří hru Google Chrome. Nová verze Microsoft Edge má tajnou hru na surfování, která funguje offline. Je to SkiFree s novým nátěrem, který vyměnil yetiho za Krakena.

Aktualizace: Hra je nyní dostupná pro každého v Microsoft Edge 83, vydaném v květnu 2020. Aktualizujte si prohlížeč Edge, pokud k němu ještě nemáte přístup.

Jak získat přístup ke hře Surfing

Pro přístup ke hře napište edge://surf do adresního řádku Edge a stiskněte Enter. Pokud používáte verzi Edge, která hru obsahuje, načte se okamžitě. Část adresy „edge://“ znamená, že se jedná o interní stránku, která je zabudována do samotné aplikace Microsoft Edge.

  Jak odstranit vaše nahrávky Alexa hlasem

Uvidíte obrazovku pro výběr postavy. Pomocí levé a pravé šipky a mezerníku vyberte postavu a začněte hrát.

Jak hrát Edge’s Secret Surfing Game

Pomocí kláves se šipkami ovládejte svou postavu a mezerníkem ji pozastavte. Levá a pravá klávesa se pohybuje doleva a doprava, klávesa nahoru zastaví surfaře a klávesa dolů obnoví surfování. Stisknutím klávesy „f“ použijete zvýšení rychlosti – můžete jej získat těsně před začátkem hry. Vypadají jako zelené blesky.

Stejně jako v klasické hře SkiFree je vaším cílem dostat se co nejdále. Hra počítá, jak daleko jste ve svém aktuálním běhu ušli, v horní části okna. Začínáte se třemi srdíčky. S každým nárazem ztrácíš srdce. Poté, co ztratíte všechna svá srdce, váš běh končí a hra vám ukáže, jak daleko jste se dostali.

Hru můžete ovládat i myší nebo touchpadem. Pohybem kurzoru myši ovládáte svou postavu a dvojitým kliknutím aktivujete zvýšení rychlosti.

  Co je to spojování kanálů?

Hra dokonce obsahuje podporu pro Xbox ovladače. Připojte ovladač pro Xbox 360 nebo bezdrátově spárujte ovladač pro Xbox One a můžete hru ovládat pomocí joysticků nebo d-padu, pomocí tlačítka A pozastavíte a pravé spouště aktivujete zvýšení rychlosti. Tato hra dokonce podporuje funkci rumble na vašem ovladači!

Další herní režimy můžete vybrat kliknutím na tlačítko nabídky v pravém horním rohu hry. Zde jsou dostupné herní režimy:

Pojďme surfovat: Standardní nekonečný herní režim. Pokuste se dostat co nejdále.
Časovka: Tento kurz je u konce. Snažte se tam dostat co nejrychleji.
Zig zag: Moře má brány, kterými musíte procházet. Pokuste se projít co největším počtem bran za sebou.

Hra také obsahuje další užitečné funkce pro usnadnění. K dispozici je přepínač „režim vysoké viditelnosti“, který usnadňuje vidět překážky, a „režim snížené rychlosti“, který zpomaluje rychlost surfování.

  10 způsobů, jak si přizpůsobit svůj Slack účet

Všechny ovládací prvky hry jsou také vysvětleny v menu. Klikněte na tlačítko nabídky a vyberte „Jak hrát“, abyste viděli schémata ovládání klávesnice, myši, touchpadu a herního ovladače.

Je rok 2020 a SkiFree je zpět

Tato hra se samozřejmě liší od SkiFree. Místo lyžování surfujete. Namísto uhýbání před yettim se vyhýbáte mořským příšerám. Ale hra je docela povědomá a každý, kdo si pamatuje hraní Microsoft SkiFree v 90. letech, by si z toho měl odnést dávku nostalgie.

Tato hra se může zdát trochu hloupá, ale je mnohem plnohodnotnější než dinosauří hra Google Chrome. Stejně jako slavná dino hra pro Chrome funguje zcela offline. Pokud vám vypadne připojení k internetu a chcete zabít pár minut, můžete si surfovací hru kdykoli načíst a hrát ji zcela offline.

x