Jak identifikovat Clickbait na Facebooku [Chrome]

Nikdy neuvěříte, co toto rozšíření pro Chrome dělá. Dokáže identifikovat clickbait na Facebooku a ušetří vám čtení dlouhého seznamu zastaralých a/starých/nesprávných informací. Rozšíření se nazývá This is Clickbait a je k dispozici v Internetovém obchodě Chrome. Dělá to dvě věci; identifikovat odkazy sdílené na Facebooku jako clickbait nebo neclickbait a pro mírně nejednoznačné odkazy nabízí clickbait skóre. Zde je návod, jak to funguje.

Nainstalujte si This is Clickbait a začněte procházet svůj Facebook feed. Když ve svém novém kanálu uvidíte odkaz, bude doprovázen malým štítkem, který vám řekne, zda se jedná o clickbait.

Pokud je sdílený odkaz skutečně clickbait, značka bude znít „Toto je clickbait“. Pokud si rozšíření není jisté, přidělí odkazu skóre, s jakou pravděpodobností se jedná o clickbait. Vezměte si níže uvedený snímek obrazovky jako příklad; sdílený odkaz má 85,26% šanci, že jde o clickbait.

  Jak nahradit Emoji Facebook Messenger Emoji systému

Odkazy, které jsou bezpečné, mají zelený odznak s nápisem „Není klikací návnada“. Pokud nerozumíte angličtině, na odznaku jsou užitečné malé emotikony.

Clickbait je většinou přesný. Analyzuje název sdíleného odkazu, aby posoudil, zda se jedná o clickbait nebo ne. Z velké části to jde správně. Příležitostně se rozšíření pokazí, zejména když se jedná o odkaz na příspěvek v seznamu, například náš seznam nejlepších aplikací a tipů pro iOS za rok 2016.

Rozšíření však nehledí jen na název. Pokud by tomu tak bylo, je pravděpodobné, že vše, co sdílí stránka Cracked na Facebooku, bude označeno jako clickbait jednoduše proto, že jde o příspěvek v seznamu. Rozšíření u většiny věcí, které Cracked zveřejní, není clickbait. Z větší části je This is Clickbait na místě. Můžete jej použít k identifikaci clickbaitu na Facebooku a ušetřit si čas.

  Jak nastavit připomenutí uvnitř Facebook Messengeru

Nainstalujte This is Clickbait z Internetového obchodu Chrome

x