Jak implementovat přístupové klíče/ověření FIDO ve vašich aplikacích [8 Solutions]

Přístupové klíče nebo autentizace FIDO nabízejí větší dostupnost, větší zabezpečení a rychlejší přihlašování do aplikací a webů z různých uživatelských zařízení ve srovnání s ověřováním uživatele nebo heslem.

Podniky, které jsou závislé na přihlašovacích systémech založených na heslech, mohou čelit problémům, jako jsou pokusy o hackování, narušení dat, phishingové útoky, keyloggery a tak dále.

Za prvé, koncept přihlašování na základě hesla byl zaveden pro zajištění bezpečnosti a do jisté míry to tak činí.

Mnoho uživatelů webu však často končí vytvářením slabých hesel nebo opakovaným používáním stejných hesel v různých aplikacích a službách. Kyberzločinci mohou tato slabá hesla snadno uhodnout nebo hacknout a získat přístup k účtům.

Odborníci na kybernetickou bezpečnost dále vyvinuli vícefaktorové ověřování (MFA), kde se ověřování provádí prostřednictvím textových zpráv, e-mailů nebo telefonních hovorů. Ačkoli tento postup přidává další vrstvu zabezpečení, problém nevymýtí; hackerovi to jen ztěžuje věci.

Aby bylo možné nabídnout lepší zabezpečení a snížit nebo zabránit útokům, byla vyvinuta další technologie – FIDO Authentication nebo Passkeys.

V tomto článku se budu zabývat tím, co je autentizace FIDO, jaké výhody přináší vašemu podnikání a některé z nejlepších poskytovatelů FIDO.

Začněme!

Co je autentizace FIDO?

Fast Identity Online (FIDO) je bezpečnostní standard na vysoké úrovni, který poskytuje silné specifikace pro ověřování. Je navržen a vyvinut aliancí FIDO Alliance, která se zaměřuje na poskytování silné autentizace na vrstvě protokolu a klienta.

Autentizace FIDO nebo přístupové klíče mohou nahradit starý a tradiční způsob přihlašování rychlým a bezpečným přihlašováním. Specifikace FIDO mají vícefaktorovou autentizaci a kryptografii veřejného klíče. Na rozdíl od autentizace heslem ukládá FIDO informace, včetně biometrických autentizačních dat, na uživatelská zařízení, aby se zabránilo útokům.

S autentizací FIDO se snižuje úsilí vývojářů při vytváření bezpečných přihlášení pro klienty. To podporuje FIDO2, protokoly Universal Second Factor (U2F) a Universal Authentication Framework (UAF). UAF pomáhá klientskému zařízení vytvořit během registrace nový pár klíčů, který zůstane jako soukromý klíč a veřejný klíč pro online služby.

Autentizace FIDO nabízí pohodlný a bezpečný přístup k webovým stránkám a aplikacím pro uživatele, kteří používají bezdotykové odznaky, zařízení USB, fyzické tokeny atd. S FIDO si pro přihlášení ke svému účtu nemusíte pamatovat žádné heslo ani bezpečnostní otázky.

Jak funguje ověřování FIDO?

Zdroj obrázku: Aliance FIDO

Autentizace FIDO pomáhá minimalizovat útoky způsobené hesly. Princip fungování FIDO je poměrně jednoduchý:

  • Registrace: vVe fázi registrace se uživatel pokusí otevřít službu online. Při přihlášení musí uživatel vybrat možnost ověření.
  • Generování páru klíčů: Uživatelské zařízení vygeneruje pár klíčů, který je specifický pro zařízení uživatele, uživatelský účet a online službu. Soukromý klíč zůstává na samotném zařízení, ale veřejný klíč se používá v online službě propojené s účtem uživatele. Během tohoto procesu biometrická data a soukromé klíče nikdy neopustí zařízení uživatele a také veškerá komunikace je šifrována, což snižuje možnost narušení bezpečnosti.
  • Ověření identity: Uživatel má nyní přístup k online službě prostřednictvím metody ověření identity. Zařízení, které se používá, vybere soukromý klíč a projde výzvou online služby způsobem, který prokáže, že zařízení má soukromý klíč. Zařízení poté předá výzvu zpět službě a umožní jí ověřit autentizaci pomocí veřejného klíče.
  Jak chránit své online účty před útoky nacpáním pověření

Po ověření má uživatel přístup k požadovanému účtu nebo informacím.

Nyní si promluvme o některých z nejlepších poskytovatelů ověřování FIDO/přístupových klíčů pro webové aplikace a portály.

Authsignal

Upgradujte nyní zabezpečení svých zákazníků pomocí úhledných výzev k zadání hesla Authsignal a zrušte ověření pomocí hesla kdykoli a kdekoli. Nabízí okamžitý přístup k uživatelskému rozhraní bez hesla a námahy, které vám pomůže získat jeho nejvyšší úroveň registrace Authenticator a toků výzev.

Authsignal podporuje SDK, což znamená, že registrace ke spuštění spolu s výzvou plyne z Web Authsignal.js nebo prostřednictvím Native Mobile Web Views. K integraci toků Authsignal do CIAM můžete použít SDK a API (jako je Cognito a Auth0). Navíc můžete snadno přidat své logo.

Připojte svůj účet Messagebird nebo Twilio snadno a zapněte SMS One Time Password (SOTP). Kromě toho můžete použít autentizační techniku ​​TOTP (Time One Time Password), abyste zajistili hladký zážitek pro své uživatele.

Navíc zde najdete moderní mobilní a webové prohlížeče se specializovaným hardwarem a vestavěnou biometrií. Authsignal nabízí další funkce, jako je modul bez pravidel kódu a jediný pohled na zákazníka.

Zarezervujte si demo nebo si vytvořte bezplatný účet a zabezpečte svá data. Nebo začněte svou bezpečnou cestu od 0,05 $ za aktivního uživatele měsíčně a využijte spoustu výhod.

Průchod

Dopřejte svým zákazníkům úžasný zážitek s bezpečnějšími a jednoduššími možnostmi přihlášení od Passage. Pomocí několika řádků kódu můžete na svůj web nebo aplikaci implementovat bezchybné ověřování bez hesla.

Umožněte svým uživatelům přihlašování a vytváření účtů jediným pohledem nebo dotykem a zvyšte zapojení. Vedením cesty do budoucnosti do světa bez hesel můžete snížit hrozbu útoků na základě pověření. Ušetří vám také námahu a čas při nekonečném obnovování hesla.

Nahraďte svou starou techniku ​​autentizačního toku a zůstaňte zcela bez hesla pomocí samostatného autentizačního řešení. Můžete vytvořit robustní řešení od nuly pro správu identity zákazníků a ověřování bez hesla.

S Passage’s Passkey Complete můžete získat plnou bezpečnost pro své uživatele a firmu tím, že odstraníte přihlašování na základě hesla a nabídnete přihlášení pomocí hesla.

Passage je vytvořen pro ochranu soukromí a zabezpečení a posouvá své kroky směrem k novým standardům. Je plně kompatibilní s FIDO2. Implementujte špičkovou autentizaci přímo na svůj web, produkt nebo aplikaci během několika minut a soustřeďte se na budování velké věci.

Bezproblémově integrujte své oblíbené technologické sady, jako jsou Vue, Django, Rails, Angular a další, pomocí snadno použitelných sad SDK a API. Své zákazníky můžete migrovat do Passage pomocí rychlého importu.

Naplánujte si ukázku nebo ji vyzkoušejte zdarma. Zcela bez hesla od 0,05 $/aktivního uživatele/měsíc.

Auth0

Máte potíže se zapamatováním svých hesel?

Auth0 vám umožňuje získat svobodu od hesel přijetím nové technologie autentizace bez hesla. Umožňuje všem svým uživatelům bezproblémový a bezpečný zážitek.

Autentizace WebAuthn bez hesla je nenapadnutelná, takže vaši uživatelé jsou bezpečnější než kdy předtím. Když se ověřujete pomocí biometrie WebAuthn, využíváte vícefaktorové ověřování (MFA), což znamená, že jakmile se ověříte, nemusíte se ověřovat znovu a znovu.

Když se uživatel pokusí zaregistrovat pomocí zařízení s biometrickými možnostmi, usnadní to přechod bez hesla a umožní uživatelům snadné přihlášení. Lock Passwordless zapouzdřuje správnou cestu pro ověřování a lze jej vložit do e-mailu a SMS pro tablety, stolní počítače a mobilní zařízení.

Dejte svým zákazníkům na výběr pro bezproblémové, bezpečné a bez hesla. Vyzkoušejte Auth0 nyní zdarma pro maximálně 7000 aktivních uživatelů. Začněte budovat bezpečný cíl s Auth0 a získejte neomezené možnosti přihlášení.

  Terraform vs. Kubernetes: Porovnání mezi hlavami

Bitwarden

Získejte silnou autentizaci bez hesla s Bitwarden Passwordless.dev během několika minut a umožněte svým uživatelům, zaměstnancům a zákazníkům bezpečné a hladké přihlášení.

Bitwarden umožňuje svým uživatelům bezpečné přihlášení, díky čemuž je tok ověřování pro vaši uživatelskou základnu rychlý a hladký. Zajistěte, aby byl váš podnik odolný proti phishingu tím, že týmům umožníte přistupovat k podnikovým aplikacím a systémům, aniž by se spoléhaly na hesla.

Pokud chcete minimalizovat složitosti spojené s vývojem přístupových klíčů, Bitwarden Passwordless.dev vám nabízí rámec API. K vytváření aplikací FIDO2 WebAuthn, jako je otisk prstu, ID obličeje a Windows Hello pro vaše koncové uživatele, týmy a zákazníky, můžete použít moderní prohlížeče a standardy open source.

Bitwarden Passwordless.dev můžete integrovat se stávajícími autentizačními řešeními, abyste povolili funkce přístupového klíče bez nutnosti výměny nebo překódování. Nabízí administrátorskou konzoli, která vám umožní spravovat vaše aplikace, uživatele, přístupové klíče a snadněji na jednom místě.

Hodnocení dokumentace Passwordless.dev, procesů a open source kódu od třetích stran vám pomůže zabezpečit vaše data před útočníky.

Začněte používat Bitwarden zdarma až pro 10 000 uživatelů a získejte kompletní softwarovou sadu spolu s jednou aplikací na organizaci, jedním administrátorem konzoly, přístupem k dokumentaci a dalšími. Využijte další funkce a výhody za počáteční cenu 0,05 $/uživatel/měsíc.

Yubico

Začněte svou cestu bezpečného nastavení pro data vašich zákazníků s Yubico. Neustále přispívá k protokolu WebAuthn, což je standard, který umožňuje bezpečné ověřování pomocí přístupových klíčů. WebAuthn API umožňuje vytvoření veřejného klíče pro ověřování uživatelů.

Yubico vyvíjí širokou škálu SDK pro Android a iOS a desktopy, které umožňují vývojářům rychle integrovat hardwarové zabezpečení do jejich služeb a aplikací. Pomáhá tedy poskytovat silné zabezpečení na řadě zařízení.

YubiHSM2 SDK má řadu rozhraní a nástrojů, které vám pomohou spravovat hardware YubiHSM 2 FIPS a YubiHSM 2. Zahrnuje také moduly PKCS#11 a KSP společnosti Microsoft. Kromě toho Yubico nabízí flexibilní a open-source software pro integraci silné autentizace do produktů nebo služeb.

Získáte mnoho řešení pro zabezpečení a šifrování tajemství na serverech. Řešení jsou Java WebAuthn, Yubico Desktop OATH Authenticator, Java OTP klient, C CTAP klient a další. Získejte včasný přístup ke zdrojům FIDO2 a začněte svou cestu bez hesla.

SecureAuth

SecureAuth je hrdým členem FIDO Alliance a má také certifikaci FIDO. Kryptografická přihlašovací data FIDO2 jsou jedinečná napříč webovými stránkami, nikdy neukládají žádná data na server a nikdy neopouštějí zařízení uživatele. Tento bezpečnostní protokol eliminuje rizika phishingu a všechny ostatní formy útoků krádeží a přehrávání dat.

Uživatelé získají kryptografické přihlašovací údaje pomocí vestavěných metod, včetně kamer na zařízeních nebo čteček otisků prstů. Mohou také použít bezpečnostní klíče FIDO k odemknutí logických přihlašovacích údajů. Navíc máte možnost si vybrat zařízení, která vyhovují jejich potřebám.

Kromě zabezpečení a soukromí nabízí SecureAuth výhodu škálovatelnosti. Webové stránky mohou snadno aktivovat FIDO2 pomocí přímého volání JavaScript API. To je podporováno na mnoha předních platformách a prohlížečích na mnoha zařízeních, která zákazníci používají každý den.

Implementací SecureAuth FIDO2 do vaší firmy můžete ušetřit náklady prostřednictvím:

  • Přístup založený na standardech pro zajištění budoucnosti investic do autentizace,
  • Zabezpečení a interoperabilita napříč různými dodavatelskými řetězci a
  • Odstranění nákladného zřizování zařízení, volání na zákaznickou podporu a resetování hesla

Vyžádejte si ukázku, abyste viděli, jak může SecureAuth snadno zabezpečit vaše informace a umožnit vám přihlásit se na jakoukoli platformu bez obav z narušení bezpečnosti.

  Adblock vs Adblock Plus – Který funguje nejlépe?

Hanko

Protože se bezpečnost stává hlavním zájmem každého, Hanko zavádí přístupové klíče, které odstartují novou éru přihlašování, která nepotřebuje žádná hesla. Tyto přístupové klíče jsou jednodušší a bezpečnější. Hanko má také bezpečnostní funkce, jako je rozpoznání obličeje, otisk prstu atd.

Přístupové klíče Hanko se vyznačují kryptografií veřejného klíče. Podporuje téměř všechny hlavní platformy a zařízení. S Hanko můžete snadno a bez problémů provést přihlášení bez hesla. Kromě toho jsou přístupové kódy ideální pro ověřování a ověřování e-mailů.

Mobilní biometrie Hanko přináší výchozí přístupové klíče do vašich mobilních aplikací, abyste je mohli pohodlně používat. Pro lepší zabezpečení můžete použít bezpečnostní klíče FIDO. Hanko nabízí přihlášení OAuth, které vám umožňuje přidat na přihlašovací stránku poskytovatele identity třetích stran.

Hanko kombinuje přístupové klíče s ověřováním přístupovým kódem pro nejlepší zabezpečení a pohodlí. Tato kombinace je známá jako WebAuthn. Jednoduchý jednorázový kód lze použít k nouzovému ověření za účelem obnovení přístupu k libovolnému účtu.

Použijte startovací balíček Hanko zdarma nebo si vyberte jakýkoli plán vhodný pro vaše podnikání, počínaje 9 $/měsíc plus 0,01 $/uživatel/měsíc.

Authgear

Přineste svým zákazníkům jedinečný zážitek bez hesla pomocí přístupových klíčů Authgear, což je pověření FIDO podporované společnostmi Microsoft, Google a Apple. Přestože poskytuje jednodušší přístup, je bezpečnější než stará technika ověřování hesla pomocí Passkey API.

Protože hesla jsou zranitelná vůči různým útokům, Authgear nabízí nový způsob zabezpečení digitálních přihlašovacích údajů, které splňují standardy WebAuthn a FIDO. Vaši uživatelé se mohou snadno přihlásit nebo zaregistrovat na vaši stránku, aniž by si museli pamatovat nebo zadávat složitá hesla.

Přístupové klíče eliminují riziko útoků spojených s hesly, jako jsou úniky pověření, phishing a další. To je pohodlnější, protože uživatelé potřebují k otevření nového účtu pouze zadat své uživatelské jméno. Authgear používá biometrický senzor, jako je rozpoznání obličeje, otisk prstu atd. z vašeho zařízení, aby vás při přihlášení ověřil.

Authgear pomáhá snižovat tření v procesech přihlašování a registrace a zvyšuje míru konverze vaší aplikace. Pomocí přístupových klíčů se uživatelé mohou snadno přihlásit do vašich aplikací a webových stránek, aniž by se museli znovu registrovat do každého zařízení.

Kromě toho se uživatelé mohou přihlásit napříč různými platformami naskenováním QR kódu se svými již zaregistrovanými zařízeními. Můžete se soustředit na svou práci a nechat Authgear udělat magický krok API a kódování. Vše, co potřebujete, je integrovat Authgear do vašich aplikací a webových stránek a poté kliknout na „Přihlásit se pomocí Passkeys“, aby se Passkey stal primárním autentizátorem.

Vyžádejte si demo nebo začněte svou cestu hned, abyste měli přístup na stránku s předem vytvořeným nastavením pro své uživatele a umožnili jim ovládat svá data odkudkoli a kdykoli.

Závěr

FIDO umožňuje uživatelům autentizovat se k online službám v desktopových a mobilních prostředích. Nabízí pohodlí, zabezpečení, soukromí a škálovatelnost, takže se uživatelé mohou bez problémů zaregistrovat nebo přihlásit ze svých zařízení.

Technologie podporuje celou řadu autentizačních technologií na vysoké úrovni, včetně biometrie (skenery duhovky, otisky prstů, rozpoznávání obličeje, rozpoznávání hlasu atd.), stávající standardy komunikace a řešení, jako jsou bezpečnostní tokeny USB, moduly Trusted Platform, čipové karty, a více.

Vyberte si tedy nejlepší poskytovatele ověřování FIDO z výše uvedeného seznamu na základě svých potřeb a zůstaňte v bezpečí.

Můžete také prozkoumat některé platformy pro ověřování uživatelů.