Jak importovat starý e-mailový účet do Gmailu

Pokud jste nedávno přešli na Gmail, ale chcete importovat všechny své staré e-maily do svého účtu, s Googlem to bude hračka. Automaticky přenášejte zprávy a kontakty z jedné e-mailové adresy na druhou během několika minut.

Gmail používá vestavěný nástroj pro migraci nabízený společností ShuttleCloud která vám umožní zdarma importovat vše ze staré doručené pošty – služba, která obvykle stojí 19,95 $/import!

Chcete-li začít, přihlaste se ke svému účtu Gmail, kam chcete migrovat všechny své staré e-maily, klikněte na ozubené kolečko nastavení a poté klikněte na „Nastavení“.

Klikněte na ozubené kolečko nastavení a potom klikněte na

Klikněte na kartu „Účty a import“ a poté klikněte na „Importovat poštu a kontakty“.

Klikněte

Otevře se nové okno. Do zobrazeného pole zadejte svou e-mailovou adresu a poté klikněte na „Pokračovat“.

Zadejte e-mailovou adresu, ze které chcete migrovat e-maily, a poté klikněte

Používáním této služby souhlasíte s podmínkami použití a zásadami ochrany osobních údajů ShuttleCloud. Přečtěte si je a poté klikněte na „Pokračovat“.

Přečtěte si smluvní podmínky a zásady ochrany osobních údajů služby a poté klikněte

Otevře se nové okno. Zadejte své přihlašovací údaje na přihlašovací stránku a pokračujte dalším krokem. V opačném případě, pokud jste již přihlášeni, můžete tento krok přeskočit.

Na přihlašovací stránce zadejte přihlašovací údaje ke svému e-mailu a poté klikněte

Na základě e-mailové služby, kterou jste použili, musíte nástroji udělit různá oprávnění pro přístup k vašemu e-mailu. Přečtěte si stránku, která uvádí oprávnění, které bude mít. Po dokončení klikněte na „Ano“.

Aby tato aplikace měla přístup k e-mailům a kontaktům spojeným s vaším e-mailovým účtem, musíte jí udělit přístup k vašemu e-mailovému účtu.  Přečtěte si oprávnění a potom klepněte

Pokud aplikace úspěšně získala přístup k vašemu e-mailu, měla by se zobrazit níže uvedená zpráva. Pokračujte zavřením okna.

Po udělení oprávnění nástroji se zobrazí

Po zavření druhého okna si můžete vybrat, jaké informace budou importovány do vašeho účtu Gmail. Můžete importovat kontakty a e-maily a také si nechat automaticky přeposílat všechny nové e-maily přijaté během následujících 30 dnů. Zaškrtněte všechna políčka, která se vás týkají, a poté klikněte na „Spustit import“.

Vyberte, jaké informace a data chcete importovat, a poté klikněte

Po kliknutí na tlačítko začne nástroj migrovat věci do vašeho Gmailu. Tento proces může trvat několik hodin až dva dny, než se něco objeví.

Klikněte na „OK“ pro dokončení a poté zavřete okno.

Klikněte

Stav importu můžete zkontrolovat na stránce nastavení, kde jste proces importu spustili (Nastavení > Nastavení > Účty a import).

Průběh importu si můžete prohlédnout v Nastavení > Účty a import.  width=”650″ height=”179″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”  onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”></p>
<p>Po dokončení nástroje pro migraci získá váš starý e-mailový účet svůj vlastní štítek na levém panelu Gmailu .  Vše importované z tohoto e-mailu lze zobrazit odtud.</p>
<p><img loading=

Když zvolíte, aby Gmail importoval kontakty z vaší druhé e-mailové adresy, budou importovány přímo do vašeho účtu Google a najdete je na Contacts.google.com se všemi ostatními kartami kontaktů.

Pokud jste omylem použili nesprávný e-mail a chcete import zastavit, vraťte se do Nastavení > Účty a import a klikněte na „Zastavit“ vedle průběhu importu.

Chcete-li zastavit proces importu, přejděte zpět do Nastavení > Účty a import a poté klikněte na „Zastavit.“‘ width=”650″ height=”179″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”  onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”></p>
<p>Objeví se potvrzovací zpráva.  Kliknutím na „OK“ proces zastavíte.</p>
<p><img loading=

Už se nemusíte bát ztráty starých zpráv nebo se bát, že zmeškáte nové, zatímco budete všechny informovat o své nové adrese. S nástrojem pro migraci v Gmailu je změna e-mailů snadný a bezbolestný proces.