Jak Microsoft chystá Google Chrome ještě vylepšit

Pravděpodobně jste slyšeli, že Microsoft založí svůj prohlížeč Edge na Chromiu, open-source projektu, který tvoří základ pro Google Chrome. Díky tomu nebude Edge jen lepší – Microsoft přispívá k Chromiu znamená, že úsilí Microsoftu vylepší i Chrome.

Všechny prohlížeče jsou nyní open source

Mnoho lidí si lomí rukama nad partnerstvím Microsoftu s Googlem, aby získali kontrolu nad internetem. Ale to, že Microsoft opustil engine prohlížeče EdgeHTML, je úžasná zpráva. Microsoft EdgeHTML byl poslední uzavřený prohlížečový engine. Nyní budou všechny prohlížeče prohlížeče open-source.

To znamená, že práce na Edge zlepší Chrome a práce na Chrome zlepší Edge. Ostatní prohlížeče založené na Chromiu, jako je Opera, budou také sklízet odměny. Pokud používáte Chrome, Microsoft se chystá váš prohlížeč ještě vylepšit. Jsme daleko od dob „Scroogled“.

Lepší dotyková podpora

Edge může mít své problémy, ale vždy měl docela skvělé dotykové rozhraní. Výkon rolování na moderním notebooku s Precision Touchpadem je také vynikající a hladký. To dává smysl, protože Microsoft se snaží prosadit dotykové počítače s Windows 10.

společnosti Microsoft open source dokument záměru objasňuje, že toto je jedna z jeho „počátečních oblastí zaměření“. Konkrétně Microsoft říká, že „může pomoci zlepšit dotyk na ploše, rozpoznávání gest a plynulost posouvání/posouvání, zejména na novějších, modernějších zařízeních s Windows“.

Cynik by si přečetl tento řádek a pomyslel si: „Ach jistě, Microsoft musí udělat spoustu práce, aby se Chromium dostal na úroveň současné dotykové podpory Edge.“ Ale veškerá tato práce nepomůže jen Edge – bude součástí Chromia a veškerá budoucí práce Microsoftu na zlepšení odezvy na dotyk učiní Chrome ještě lepším na dotykových počítačích.

  Snadno vytvářejte vizuálně úžasné grafy z tabulkových dat

Delší životnost baterie

Společnost Microsoft se ve svém dokumentu o záměru příliš nezmiňuje o výdrži baterie, ale očekáváme, že Microsoft pomůže Chrome spotřebovat ještě méně energie a prodlouží výdrž baterie všem uživatelům Windows, kteří používají Chrome.

Už pár let se Microsoft drží troubení Předpokládané výhody výdrže baterie Edge oproti Chrome. Na to se zaměřil Microsoft, což dává smysl. Výrobci PC testují výdrž baterie pomocí Edge, přiloženého prohlížeče, a každý chce co nejlepší čísla.

Pokud má Edge delší výdrž baterie než Chrome – a náskok předražený Microsoftem se zmenšuje – není možné, aby Microsoft po přechodu přijal obrovský pokles inzerovaných čísel. Díky veškeré práci Microsoftu na zlepšení výdrže baterie v Edge bude Chrome také šetrnější k baterii.

Nativní Chrome na počítačích ARM

Microsoft prosazuje počítače ARM, ale ty si právě teď nevedou dobře. Hardware tam ještě není – tato zařízení potřebují výkonnější a rychlejší CPU ARM.

Potřebují také nativní prohlížeče. Windows pro ARM má emulační vrstvu, což znamená, že může spouštět veškerý standardní x86 a x64 desktopový software, který znáte. Tato emulační vrstva však věci zpomaluje, což znamená, že standardní verze prohlížeče Chrome pro Windows běží pomaleji na dnešních již tak pomalých Windows na počítačích ARM.

Microsoft odvádí spoustu práce při portování Chromia na ARM64 ve spolupráci s inženýry Google. Brzy budete moci nainstalovat nativní verzi Chrome do těchto Windows na počítačích ARM, čímž se zlepší jejich výkon a výdrž baterie. Microsoft by téměř jistě tuto práci nedělal, pokud by se nepřestěhoval na Chromium, a Google by nechtěl vynaložit velké úsilí na podporu nových Windows společnosti Microsoft na platformě ARM.

  VirusTotal vydává aplikaci pro Mac; Zkontroluje soubory na viry, aniž by je otevřel

Vylepšená dostupnost

Není to funkce, o které většina lidí tráví čas přemýšlením, ale dostupnost je důležitá. Microsoft dělá Chromium dostupnější:

Abychom uspokojili potřeby všech našich zákazníků, máme v úmyslu stavět na přístupnosti kódové základny Chromium přidáním rozhraní Microsoft UI Automation (UIA) pro podporu Narrator a dalších asistenčních technologií v systému Windows, integraci s nastaveními usnadnění přístupu ve Windows, jako je vysoký kontrast. a styl titulků, zlepšení dostupnosti ovládacích prvků a podpora procházení pomocí stříšky.

To je skvělá zpráva pro spoustu lidí. A protože veškerá tato práce probíhá v prohlížeči Chromium, znamená to, že Chrome bude mnohem lépe fungovat s asistenčními technologiemi i v systému Windows. Vyhrává každý.

Další dobré věci!

Společnost Microsoft vytvoří rozhraní prohlížeče Edge s jedinečnými funkcemi, jako je kreslení na webových stránkách a integrace Cortany, ale vše, co ovlivňuje základní prohlížeč, pomůže všem.

Mnoho lidí například preferuje vykreslování textu pomocí Microsoft Edge a myslí si, že vypadá lépe než Chrome ve Windows 10. Uživatel Redditu dokonce na to upozornil projektového manažera Edge. Pokud to Microsoft vezme na vědomí a zlepší vykreslování textu nového prohlížeče Edge, vykreslování textu v prohlížeči Chrome bude ještě lepší.

Dokument o záměru také uvádí, že bezpečnost je oblastí, na kterou se zaměřujeme. Microsoft inzeroval Edge jako nejbezpečnější prohlížeč. Ať už je to pravda nebo ne, veškerá práce Microsoftu na zabezpečení Edge bude součástí Chromia, a díky tomu bude Chrome ještě bezpečnější ve Windows 10.

  Jak připnout a přerámovat video kanály v Microsoft Teams

Microsoft může do Chromia přidat podporu pro nové nízkoúrovňové bezpečnostní funkce Windows 10. Dnes může Edge běžet v zabezpečeném kontejneru s aplikací Windows Defender Application Guard. Microsoft bude muset podporovat Chromium s aplikací Windows Defender Application Guard, takže možná bude možné Chrome spustit i v kontejneru.

A co Safari a Firefox?

Google Chrome a Apple Safari bývaly založeny na WebKit, ale před několika lety se rozdělily. Nicméně Blink (součást Chromia) a engine WebKit používaný Safari jsou si oba dost podobné, takže část práce Microsoftu by se nakonec mohla přenést i do prohlížeče Safari od Applu.

I když vám Mozilla Firefox může připadat jako zvláštní prohlížeč, stále existuje důvod k radosti. Firefox úspěšně konkuroval Internet Exploreru 6 a znovu zažehl konkurenci na trhu prohlížečů a nyní je tu konečné vítězství proti EdgeHTML, poslednímu prohlížeči s uzavřeným zdrojovým kódem.

A nyní, pokud Microsoft udělá v prohlížeči Edge něco opravdu zajímavého, Mozilla se dokonce může podívat na open-source kód a zjistit, co se děje. To je obrovské.

Elektronové aplikace by také mohly být mnohem lepší

Existují další potenciální vylepšení pro všechny uživatele Windows – dokonce i pro ty, kteří nepoužívají Chrome!

Mnoho moderních desktopových aplikací jsou aplikace Electron. Jsou vytvořeny pomocí webových technologií a běží ve vlastních oknech na vaší ploše. Ale každá aplikace Electron obsahuje vlastní vestavěnou verzi Chromia.

Představte si, že pro každý web, který používáte, máte samostatný prohlížeč Chromium – potřebovali byste více paměti, více místa na disku a více stahování aktualizací. To se dnes děje s aplikacemi Electron.

Díky standardizaci Windows 10 na prohlížeči založeném na Chromiu má Microsoft šanci zabudovat technologii, kterou tyto aplikace potřebují, přímo do operačního systému, a vytvořit tak lehčí aplikace. Díky tomu by aplikace fungovaly lépe, ušetřilo by se místo na disku, omezilo by se nutné stahování aktualizací a prodloužila by se výdrž baterie.