Jak nahlásit problém nebo odeslat zpětnou vazbu o systému Chrome OS

Potřebujete nahlásit problém, na který jste narazili při používání Chromebooku, nebo možná chcete poskytnout zpětnou vazbu, která pomůže zlepšit Chrome OS? Nahlášení problému nebo odeslání zpětné vazby je snadný proces a zde je návod, jak to udělat.

Existují dva způsoby, jak nahlásit problém na Chromebooku: požádat o pomoc na fóru Google Central a nahlásit problém přímo společnosti Google. Požádat o pomoc na fóru je užitečné, když hledáte radu s problémem od skutečné osoby. Odeslání problému přímo do Googlu je naproti tomu pro situace, kdy problém není vážný a nehledáte přímou odpověď s potenciální opravou, která by vám mohla okamžitě pomoci.

Jak nahlásit problém

Kdykoli chcete nahlásit problém s Chromebookem, měli byste před odesláním čehokoli provést několik kroků. Tato due diligence zabraňuje přesycení podobných záležitostí, takže členům týmu znemožňuje probírat legitimní otázky.

Zamiřte k Fórum Chromebook Central—aktivní, prohledávatelná komunita pro uživatele, kde mohou diskutovat o chybách a požadavcích na funkce — a zjistit, zda někdo jiný nezažil stejný problém jako vy. Pomocí vyhledávacího pole v horní části můžete zúžit výsledky u příspěvků od jiných uživatelů.

Často se již někdo setkal s problémem, který máte, a je velká šance, že při prohledávání fóra najdete odpověď.

Pokud nemůžete najít, co potřebujete, pak je čas položit otázku týkající se problému, který máte, na fórum. Zde žijí odborníci na produkty a další zkušení Chromebooky a rádi vám pomohou vyřešit jakékoli problémy, se kterými se můžete setkat.

Přejděte do spodní části stránky Chromebook Central a kliknutím na „Zeptejte se nyní“ založte vlastní vlákno.

Klikněte

Dále zadejte otázku do příslušného pole a klikněte na „Pokračovat“.

Pokud jste se vyhnuli předběžnému kroku, ve kterém jste měli hledat na fórech podobné problémy, formulář vás vyzve k několika souvisejícím otázkám, které již byly položeny. Kliknutím na jeden z odkazů přesměrujete na tuto stránku.

Pokud se vás a vašeho problému netýkají, vyberte kategorii pro svou otázku a kanál Chrome OS, který aktuálně používáte, a klikněte na Pokračovat.

Zadání kategorie a kanálu OS není nutné, ale mohlo by pomoci komunitě odpovědět na vaši otázku mnohem rychleji.

Nakonec do příslušného pole zadejte všechny podrobnosti a informace týkající se vašeho problému a připojte obrázky pomocí ikony kancelářské sponky, které by také mohly pomoci. Ujistěte se, že máte zaškrtnuté „Přihlásit se k odběru aktualizací“, abyste dostávali upozornění, když lidé odpoví, dokončete reCAPTCHA a poté klikněte na „Přidat příspěvek“.

Popište svůj problém podrobněji, přidejte libovolné fotografie, klikněte

Pokud ve výše uvedeném poli poskytnete co nejvíce informací, pomůže to tomu, kdo vám odpoví, přesně vědět, na co se ptáte. Pokud se tomu vyvarujete, může to mít za následek, že vás někdo požádá o další informace, proces ještě více zdrží, nebo v konečném důsledku nebude