Jak nahrát telefonní hovor na vašem iPhone

Apple je docela přísný, pokud jde o to, co mohou aplikace na jeho platformě dělat, a zaznamenává tvrdou linii. Ale s trochou hackování můžete nahrát telefonní hovor z vašeho iPhone. Zde je návod.

Nejprve se seznamte s místními zákony

Než se pustíme do toho, jak to udělat, je důležité pochopit, zda je nahrávání telefonního hovoru legální. Super krátká verze je, že pokud jste aktivním účastníkem hovoru, máte velkou šanci, že je to legální. Pokud ne, je to téměř určitě nezákonné. Trochu delší verze je, že toto téma pokrývají různé státní a federální zákony. Aby se ještě více kalily vody, tyto zákony se také liší podle země. Je tu poměrně obsáhlý seznam na Wikipedii, ale stejně jako u všeho na Wikipedii si najděte druhý zdroj místních zákonů. Společnost Rev, o které si povíme níže, má také vynikající blogový příspěvek na téma.

Scvrkává se na dva typy souhlasu: jednostranný a dvoustranný (což je trochu nesprávné označení). Souhlas jedné strany znamená, že můžete nahrávat hovor, dokud se ho účastníte. Většina států USA, federální statut a většina ostatních zemí vyžaduje souhlas jedné strany. Souhlas dvou stran znamená, že záznam musí schválit každý účastník hovoru, ať už jde o dva, tři nebo více lidí. Existuje několik států USA a některé země, které vyžadují souhlas dvou stran. Znovu – prozkoumejte místní zákony.

Sankce za nedodržení zákona jsou různé, od občanskoprávních až po trestní řízení. Pokud si nejste jisti, na začátku hovoru jasně uveďte, že se nahrává, a požádejte všechny, aby potvrdili, že je to v pořádku.

Takže teď, když jsme legální, pojďme na to. Existují dva způsoby, jak nahrát telefonní hovor na iPhone: hardware nebo software. Níže nastíníme možnosti pro každou z nich, od nejjednodušších po nejsložitější.

Nejjednodušší možnost: hlasitý odposlech a hlasový záznamník

Hardwarové nahrávání hovorů může být tak jednoduché, jako volání přes hlasitý odposlech a umístění digitálního diktafonu vedle telefonu. The Hlasový záznamník Sony řady ICD-PX je vysoce hodnocená možnost na Amazonu za 60 $. Má vestavěný bbUSB konektor, MicroSD rozšíření a obsahuje lavaliere mikrofon pro případ, že byste někdy chtěli někoho nahrát tváří v tvář.

Ale tato metoda funguje s jakýmkoli hlasovým záznamníkem. Stačí jej zapnout pro nahrávání, dát telefon na hlasitý odposlech a nahrávat. Pokud záznam nikdy neplánujete odvysílat a je to jen pro osobní poznámky, tato možnost je pravděpodobně pro vás. Pokud však potřebujete vyšší kvalitu, věci se trochu zkomplikují.

Softwarová možnost: Nahrávání hovoru pomocí Rev Call Recorder

Apple nepovoluje aplikacím nahrávat telefonní hovory na vašem zařízení. Existují však aplikace, které můžete získat a které vám umožní nahrávat prostřednictvím třístranné konverzace. Hovor je směrován přes firemní servery, kde je nahráván. Je to důmyslné malé řešení, pokud potřebujete něco rafinovanějšího než hlasitý hovor nahraný na hlasovém záznamníku, ale nechcete investovat do specializovaného nahrávacího hardwaru.

Rev Call Recorder je vysoce hodnocená služba nahrávání hovorů (4,4 hvězdičky a téměř 2 000 recenzí v době psaní tohoto článku). Je také zdarma, ale můžete si zaplatit za volitelnou službu nechat si nahrávku přepsat.

Než se však pustíme do procesu, pojďme si promluvit o společnosti – oslovili jsme Rev, abychom si promluvili o soukromí a zabezpečení. Nahrávky hovorů jsou uchovávány po neomezenou dobu, dokud je nesmažete. Jsou uloženy zašifrované na serverech Rev a nikdy u nich nedošlo k úniku dat (#KnockOnWood). Kopání do jejich Zásady ochrany osobních údajů trochu vidíme, že většina využití vašich nahrávek společností se točí kolem jejich přepisovací služby.

Jsou tam další ustanovení o dodržování zákonů, převodech podniků a podobně. Technicky vzato, protože přepisy hovorů jsou kontrolovány nezávislými pracovníky, jsou považovány za „třetí strany“, ale to je rozsah. Stručně řečeno, Revu můžete důvěřovat svým nahrávkám asi stejně jako jakékoli jiné službě s vašimi daty. Pokud je vám to nepříjemné, možnosti hardwaru výše a níže jsou pro vás lepší volbou.

Jak nahrát odchozí hovor pomocí Rev

Chcete-li nahrát odchozí hovor, spusťte aplikaci Rev ještě před zahájením hovoru. Klepněte na Zahájit nahraný hovor > Odchozí hovor.

Zadejte telefonní číslo, na které chcete volat (nebo ho vyberte ze svých kontaktů). Klepněte na „Zahájit hovor“.

Zadejte telefonní číslo a stiskněte

Když to uděláte poprvé, zobrazí se vám stručný návod, který vás provede procesem nahrávání odchozího hovoru. Stisknutím tlačítka se šipkou v pravém dolním rohu projdete výukovým programem a poté klepněte na „Rozumím! Tlačítko Start.

Krok 3 výukového programu pro nahrávání odchozího hovoru v aplikaci Rev.  Klepněte na

Klepnutím na „Volat“ zavoláte na nahrávací telefonní číslo Rev. Po zahájení hovoru vás aplikace vyzve, abyste zavolali na telefonní číslo příjemce.

Klepněte

Když jsou oba hovory spojeny, klepněte na „Sloučit hovory“.

Klepněte

Prostřednictvím textu vám bude zasláno připomenutí, abyste hovory sloučili. Od tohoto okamžiku je hovor nahráván a ukládán na serverech Rev.

Jak nahrát příchozí hovor

Nahrávání příchozího hovoru je o něco jednodušší. Nejprve přijměte hovor jako obvykle a poté se stisknutím tlačítka Domů na telefonu vraťte na domovskou obrazovku.

Otevřete aplikaci Rev Call Recorder.

Klepněte na Spustit nahraný hovor > Příchozí hovor.

Klepněte

Klepnutím na „Volat“ vytočíte záznamovou linku Rev.

Po připojení klepněte na „Sloučit hovory“.

Klepněte

Je zde spousta tapování a multitaskingu, ale celkově to není příliš pracné. Existují další softwarové možnosti, jako je Google Voice. Google Voice však umožňuje pouze nahrávat příchozí hovory. Také další softwarové možnosti mají svá vlastní upozornění. Rev nabízí nejkomplexnější a nejflexibilnější řešení, jaké jsme mohli najít.

Nevýhodou softwarové metody je, že své soukromé konverzace svěřujete třetí straně. Pokud s tím nejste v pohodě, možná pro vás bude lepší volbou hardwarová metoda. Vyžaduje to však více nastavení a vybavení.

Profesionální metoda: Použijte rekordér se vstupem

Tuto metodu doporučujeme pro jakýkoli záznam ve vysílací kvalitě. Pokud nesynchronizujete rozhovor na pásku (to je módní, průmyslový termín, který znamená, že oba nahráváte svůj vlastní místní zvuk), je to nejlepší způsob, jak jít, protože to eliminuje co nejvíce šumu signálu. Neexistují žádné servery třetích stran a omezujete tolik problémů s internetem a špatným signálem, jak jen můžete. Nevýhodou je, že je to složité a drahé.

První položkou, kterou potřebujete, je záznamník se vstupem. Existuje mnoho možností v různých cenových hladinách, ale Zoom H5 rekordér (který je za 280 dolarů trochu drahý) je jedním z nejlepších. Má všechny I/O, které potřebujete – vstupy pro nahrávání a výstupy pro sluchátka. Navíc má rozšíření MicroSD a je docela univerzální pro všechny vaše potřeby nahrávání.

Dále potřebujete kabel pro připojení vašeho iPhone k rekordéru – jako je tento Na kabelu záleží 3,5mm audio kabel samec až XLR samec za něco málo přes 8,00 $. Pokud má váš telefon konektor pro sluchátka, vše je připraveno. Pokud však používáte novější iPhone, budete potřebovat hardwarový klíč s konektorem lightning to sluchátka (#donglelife). Pokud by byl váš iPhone dodán s hardwarovým klíčem, tento by fungoval. Pokud ne, můžete získat jeden za 9 dolarů. Odtud uchopte svůj iPhone (a v případě potřeby dongle) a zapojte 3,5mm kabel do telefonu/dongle. Zapojte druhý konec do Zoom rekordéru.

Pokud chcete nahrávat svou stranu hovoru, budete potřebovat také mikrofon a XLR kabel. Doporučujeme osvědčené Mikrofon Shure SM58 spolu s těmito 7 dolary Kabel AmazonBasics XLR. Zapojte to do druhého vstupu na rekordéru Zoom.

Nakonec potřebujete sadu sluchátek, která se zapojují do rekordéru Zoom, abyste slyšeli osobu na druhém konci.

Po připojení sluchátek k rekordéru Zoom zavolejte. Dejte druhé straně vědět, že se konverzace nahrává, a poté stiskněte tlačítko nahrávání.

Zde je celé nastavení v akci.

Samozřejmě je to jen jeden způsob nahrávání hovorů pomocí hardwaru. Existuje spousta možností, i když mohou fungovat jinak, než jak jsme zde nastínili. Pokud však hledáte záznam v nejvyšší možné kvalitě, kombo Zoom/SM58 je těžké překonat.