Jak nahrávat obrazovku na vašem iPhone (se zvukem)

Klíčové věci

  • Povolte vestavěný nástroj pro nahrávání obrazovky v Ovládacím centru vašeho iPhone, abyste mohli snadno spouštět a zastavovat nahrávání.
  • Při nahrávání hovoru FaceTime bohužel nemůžete nahrávat zvuk.
  • Podívejte se na aplikace třetích stran, jako je Record It! a V Recorder pro další funkce nahrávání obrazovky.

Potřebujete zaznamenat obrazovku vašeho iPhone pro krátký výukový program nebo video s komentářem? Vestavěný nástroj pro nahrávání obrazovky vašeho iPhonu to usnadňuje. Ukážeme vám, jak jej používat, probereme jeho omezení při nahrávání hovorů FaceTime na obrazovce a uvedeme některé alternativy.

Než začnete nahrávat obrazovku na vašem iPhone

Chcete-li používat nástroj pro nahrávání obrazovky v systému iOS, musíte jej nejprve povolit v Ovládacím centru. Přejděte do Nastavení > Ovládací centrum a přejděte dolů do části Další ovládací prvky. Poté klepněte na ikonu plus (+) vedle položky Nahrávání obrazovky.

  Jak zjistit, zda je někdo na facebookové seznamce

Nyní, když otevřete Ovládací centrum vašeho iPhone, najdete ikonu Nahrávání obrazovky (kruh s tečkou uprostřed) spolu se zbytkem přepínačů a posuvníků.

Jak nahrávat obrazovku na vašem iPhone

Nyní, když máte funkci povolenou, pojďme se podívat na to, jak spustit a zastavit nahrávání obrazovky na vašem iPhone.

Spusťte nahrávání obrazovky

Chcete-li zahájit nahrávání obrazovky vašeho iPhone, otevřete Ovládací centrum a klepněte na ikonu Nahrávání obrazovky.

Než telefon začne nahrávat, zobrazí se třísekundové odpočítávání. Využijte tento čas k zapnutí režimu Nerušit na vašem iPhone, abyste zabránili tomu, aby oznámení rušila nahrávání obrazovky.

Během nahrávání budou hodiny ve stavovém řádku vašeho iPhone červené.

Zastavte nahrávání obrazovky

Chcete-li zastavit nahrávání obrazovky vašeho iPhone, klepněte na červené hodiny ve stavovém řádku a vyberte Zastavit. Případně můžete vstoupit do Ovládacího centra a znovu klepnout na přepínač Záznam obrazovky.

Zobrazí se upozornění, že záznam obrazovky byl uložen do vaší aplikace Fotky.

Všimněte si, že výše uvedené kroky zaznamenají pouze systémový zvuk vašeho iPhone spolu s obrazovkou. Pokud chcete zachytit externí zvuk při nahrávání obrazovky pro hlasové komentáře, dlouze stiskněte tlačítko Nahrávání obrazovky, zapněte jej klepnutím na ikonu mikrofonu a poté klepněte na Spustit nahrávání.

  Co jsou to internetoví červi a proč jsou tak nebezpeční?

Můžete na obrazovce nahrávat hovory FaceTime?

V současné době není možné nahrávat z obrazovky FaceTime hovor na iPhone se zapnutým zvukem.

Nejlepší, co může vestavěný záznamník obrazovky v iPhonu (nebo jakákoli aplikace pro nahrávání obrazovky třetí strany) udělat, je nahrávat obrazovku bez zvuku, což stejně marí účel nahrávání hovoru.

Není to jen FaceTime. Hovor Google Meet můžete například nahrát pouze se zvukem na webovém klientovi. To samé nemůžete udělat na svém iPhonu.

Pokud opravdu potřebujete nahrávat videohovory na vašem iPhone, můžete zvážit alternativní aplikaci s názvem Riverside. Podle Riversidelidé mohou aplikaci snadno používat k vedení a nahrávání videohovorů se zvukem bez řešení.

Použijte aplikace třetích stran k záznamu obrazovky na vašem iPhone

I když vestavěný nástroj pro nahrávání obrazovky na iOS funguje dostatečně dobře, možná budete chtít vyzkoušet aplikaci třetí strany, která nabízí další funkce. Zde jsou některá z našich doporučení.

Nahrajte to! Screen Recorder

Nahrajte to! je aplikace pro nahrávání obrazovky, která vám pomůže zaznamenat reakce a videa s komentáři. Na svém iPhonu můžete přehrát existující video nebo do aplikace nahrát URL videa z YouTube. Poté bude na obrazovce zaznamenávat obsah vaší obrazovky, zatímco pomocí přední kamery vašeho iPhone zaznamená vaši reakci na něj.

  10 poskytovatelů blockchain-as-a-service pro malé až velké podniky

Aplikace také nabízí jednoduchý editor videa, pokud chcete záznam oříznout, změnit velikost plátna, přidat barvu pozadí a další.

Stažení:Nahrajte to!(K dispozici zdarma, prémiová verze)

V rekordér

Další aplikací pro nahrávání obrazovky pro iPhone, kterou si můžete vyzkoušet, je V Recorder. Kromě toho, že vám umožňuje nahrávat reakční videa, je jednou z bezplatných funkcí aplikace teleprompter, pokud dáváte přednost přípravě scénáře pro svá videa předem.

Mezi další funkce patří měnič hlasu a automatický generátor titulků. I když budete muset zaplatit za předplatné, abyste mohli tyto funkce využívat opakovaně, můžete si je v aplikaci jednou zdarma vyzkoušet.

Stažení:V rekordér (Zdarma, k dispozici předplatné)

Vestavěný nástroj pro nahrávání obrazovky iPhonu je nejlepší způsob, jak zaznamenat obrazovku iPhonu, ale pro vyšší kvalitu nahrávek můžete zvážit nahrávání obrazovky iPhonu pomocí Macu.

Pokud chcete nahrávat obrazovku vašeho iPhone a současně snímat záběry z přední kamery, budete muset použít aplikace třetích stran, jako je Record it! a V Recorder.

Ve většině případů vám vestavěný záznamník obrazovky umožňuje zachytit zvuk z interního i externího mikrofonu. Výjimkou je situace, kdy používáte aplikace pro videohovory, jako je FaceTime, kde můžete pouze zachytit obrazovku bez zvuku.