Jak nainstalovat a používat aplikaci Microsoft Teams pro iPad

Microsoft Teams má webové rozhraní, které je téměř stejně dobré jako jeho desktopové aplikace. Má také speciální aplikace pro iOS a Android. Mezi webovým rozhraním, které je dostupné z jakéhokoli moderního webového prohlížeče, desktopovými aplikacemi pro Windows 10 a macOS a aplikacemi pro iPhone a Android, je pokryta většina platforem.

Microsoft Teams můžete pohodlně používat ze svého počítače nebo telefonu, ale stále vynechává další malou, ale důležitou platformu; tablety.

Aplikace Microsoft Teams pro iPad

Na iPadu již nefunguje iOS. Místo toho provozuje variantu iOS s názvem iPadOS, která se od iOS liší v malých, ale důležitých ohledech. Dobrou zprávou je, že i když jsou iPadOS a iOS oba odlišné, Microsoft vyvinul speciální aplikaci pro iPad pro Microsoft Teams.

  Jak opravit prázdnou zamykací obrazovku na iPhone X

Nainstalujte si aplikaci Microsoft Teams pro iPad

Aplikace Microsoft Teams pro iPad je zdarma jako všechny ostatní aplikace. Funkce, které uvidíte, budou podléhat licenci Microsoft Teams, kterou jste si zakoupili nebo pokud používáte Microsoft Teams zdarma. Instalace aplikace nebude nic stát.

Navštivte App Store na iPadu.
Do vyhledávacího pole zadejte Microsoft Teams.
Klepněte na Získat vedle aplikace vyvinuté společností Microsoft.
Proveďte ověření pomocí hesla Apple ID, Face ID nebo Touch ID.
Microsoft Teams bude nainstalován.
Přihlaste se pomocí svého e-mailu a hesla.

Přímý odkaz na aplikaci

Microsoft Teams není omezen na určité země a měl by se zobrazit ve vyhledávání, pokud tomu tak není, navštivte tento odkaz v prohlížeči nainstalovaném na vašem iPadu. Přijměte výzvu k otevření aplikace App Store a postupujte podle kroků 3–5 v předchozí části.

  Jak najít a zakázat rozšíření Chrome náročná na zdroje

Použijte aplikaci Microsoft Teams pro iPad

Aplikace Microsoft Teams pro iPad se řídí stejným pravidlem designu jako aplikace pro iOS, ale protože je na mnohem větší obrazovce, vypadá docela jinak.

K chatům, týmům a dalším aplikacím Microsoft Teams máte přístup z lišty ve spodní části.
Vyberte chat, tým nebo aplikaci a můžete procházet jejími nastaveními/možnostmi ze sloupce nalevo.
Chcete-li získat přístup k nastavení, klepněte na svůj profilový obrázek vlevo nahoře a na navigačním panelu vyberte Nastavení.
Aplikace Microsoft Teams pro iPad podporuje tmavý režim na iPadOS.
Chcete-li zahájit schůzku, vyberte na liště ve spodní části Týmy, vyberte tým a poté kanál. Klepněte na ikonu fotoaparátu v pravém horním rohu kanálu.
Pro přístup ke kartám v kanálu klepněte na Více vpravo nahoře.
Do aplikace Microsoft Teams pro iPad můžete přidat více účtů.

  Jak se přihlásit k odběru průkazu z domova

Závěr

Aplikace Microsoft Teams pro iPad je stará čtyři roky. Má všechny funkce, které najdete v aplikaci pro iPhone. Je stabilní, pravidelně se aktualizuje a získává nové funkce podle plánu, který Microsoft pro Teams nastavil.