Jak nainstalovat Android 13 Beta do telefonu

Po vydání dvou vývojářských náhledů Androidu 13 nyní Google spouští první beta verzi Androidu 13 pro způsobilé telefony Pixel před Google I/O 2022. Pokud máte podporovaný telefon Pixel, můžete si nadcházející Android 13 vyzkoušet v beta verzi. kanál právě teď. V tomto článku jsme podrobně popsali kroky potřebné k instalaci první beta verze Androidu 13 na váš telefon Pixel.

Jak nainstalovat Android 13 Beta (2022)

Telefony Pixel vhodné pro Android 13

Následující telefony Pixel dostanou aktualizaci na Android 13 přímo od Googlu. Tentokrát Google upouští od podpory pro Pixel 3a a 3a XL. Podívejte se na úplný seznam podporovaných zařízení Android 13 Pixel níže:

 • Google Pixel 4
 • Google Pixel 4 XL
 • Pixel 4a
 • Google Pixel 4a (5G)
 • Google Pixel 5
 • Pixel 5a (5G)
 • Google Pixel 6
 • Google Pixel 6 Pro
 • Pixel 6a (pravděpodobně bude uveden na trh s Androidem 13)

Nainstalujte Android 13 Beta pomocí programu Android Beta

Na rozdíl od vývojářských náhledových sestavení Androidu 13 nabízí Google oficiální program OTA pro beta verze. Tímto způsobem se můžete přihlásit k registraci do programu beta a získat nové aktualizace beta, jakmile budou vydány. Chcete-li se zaregistrovat do programu Android 13 Beta OTA, postupujte podle následujících kroků.

1. Navštivte webovou stránku programu Android 13 Beta společnosti Google a přihlaste se pomocí svého účtu Google. Nyní uvidíte seznam všech vašich způsobilých zařízení v části „Zařízení“. Kliknutím na tlačítko „Přihlásit se“, které se nachází pod názvem vašeho zařízení, se zaregistrujete do aktualizace Android 13 beta OTA. Z beta programu se také můžete odhlásit později na této stránce.

  Pořizujte snímky s dlouhou expozicí a upravte úroveň expozice [Android]

2. Po registraci do beta programu počkejte několik minut, než se OTA dostane do vašeho telefonu Pixel. Aktualizace můžete zkontrolovat ručně z Nastavení -> Systém -> Aktualizace systému.

3. Jakmile aktualizace dorazí, stáhněte si ji a počkejte na dokončení procesu instalace. Po aktualizaci restartujte telefon, abyste mohli začít používat Android 13 beta v telefonu Pixel.

Sideload Android 13 Beta OTA obrázek

V případě, že dáváte přednost ruční instalaci obrazu OTA místo registrace k oficiálnímu OTA, můžete to udělat také. Stojí za zmínku, že boční načtení obrázku OTA nevymaže váš telefon. Navíc nemusíte odemykat zavaděč, abyste mohli nainstalovat obraz OTA, takže je to pohodlný způsob instalace beta verze Androidu 13.

Předpokladem je, že se ujistěte, že máte na svém PC nainstalovanou ADB a povolili USB ladění v telefonu z Nastavení -> Možnosti vývojáře -> Povolit ladění USB. V případě, že nevidíte možnosti pro vývojáře, můžete je povolit sedmkrát klepnutím na Nastavení -> O telefonu -> Číslo sestavení. Pokud to není v cestě, postupujte podle následujících kroků a stáhněte si Android 13 beta OTA:

 • Stáhněte si obrázek OTA beta verze Android 13 pro svůj telefon Pixel z portálu pro stahování OTA společnosti Google. Stažený obrázek byste měli umístit do složky, kde jste nainstalovali ADB na vašem PC. Dále otevřete okno příkazového řádku ve složce ADB a pomocí následujícího příkazu restartujte počítač do režimu obnovení:
adb reboot recovery

 • Nyní se zobrazí obrazovka „Žádný příkaz“ s logem Android. Stiskněte a na chvíli podržte tlačítka Napájení a Zvýšení hlasitosti a uvolněte tlačítko Zvýšení hlasitosti a poté tlačítko Napájení, abyste zcela vstoupili do režimu obnovení. Jakmile se telefon restartuje do režimu obnovení, vyberte možnost „Použít aktualizaci z ADB“. V režimu obnovení můžete použít tlačítka hlasitosti pro pohyb nahoru a dolů a tlačítko napájení.
  Slova MishMash přináší hádanky s hledáním slov do vašich prstů [Android]

 • Chcete-li zahájit proces instalace, použijte na svém počítači následující příkaz ADB. Zde odkazuje na obrázek beta OTA systému Android 13, který jste si stáhli dříve. Z důvodu jednoduchosti můžete soubor zip přejmenovat na „aktualizace“ nebo „Android 13“, i když přímé vložení názvu souboru také funguje dobře.
adb sideload <filename>.zip

Po dokončení procesu instalace restartujte Pixel výběrem „Reboot system now“. Váš telefon by měl nyní zavést Android 13 beta a můžete pokračovat tam, kde jste skončili.

Nainstalujte Android 13 Beta pomocí Android Flash Tool

Další metodou instalace beta verze Androidu 13 je použití nástroje Android Flash Tool. Chcete-li začít, zkontrolujte, zda jste v telefonu povolili ladění USB a odemykání OEM v Nastavení -> Možnosti vývojáře. Až to uděláte, postupujte podle následujících kroků:

 • Nyní uvidíte vyskakovací okno, které vás vyzve, abyste povolili přístup ke klíčům ADB. Klikněte na „Povolit přístup ADB“ a autorizujte výzvu k ladění USB z telefonu Pixel.

 • Kliknutím na „Přidat nové zařízení“ propojíte telefon Pixel s nástrojem Flash Tool.

 • V levém horním rohu prohlížeče se nyní zobrazí výzva. Vyberte svůj telefon Pixel a kliknutím na „Připojit“ připojte zařízení.

 • Ze seznamu dostupných sestavení vyberte jako cílové sestavení „Android 13 Beta 1“. I když na níže uvedeném snímku obrazovky nezobrazuje Android 13 Beta 1, protože zařízení je již v beta verzi 1, na vaší straně uvidíte výpis Beta 1.

 • Ve výchozím nastavení Android Flash Tool vymaže váš telefon a znovu uzamkne váš bootloader. Klepnutím na ikonu tužky vedle čísla sestavení získáte možnost upravit nastavení. Nakonec klikněte na „Instalovat sestavení“ pro zahájení procesu instalace.

 • Pokud vše půjde dobře, zobrazí se zpráva „Instalace dokončena. Sestavení bylo úspěšně nainstalováno. Nyní je bezpečné odpojit zařízení“ ve Flash Tool. Váš telefon by nyní měl používat Android 13 Beta.

Nainstalujte Android 13 Beta Factory Image

Možností, kterou byste mohli zvážit, je také instalace beta verze Androidu 13 pomocí továrního obrazu. Tato metoda je ideální pro ty, kteří používají zařízení Pixel s odemčeným bootloaderem. Poté, co se přesvědčíte, že jste povolili ladění USB, použijte k instalaci systému Android 13 z továrního obrazu následující kroky:

 • Nejprve byste si měli stáhnout tovární obrázek pro svůj Pixel z portálu pro stahování Factory Images společnosti Google. Extrahujte stažený soubor zip do instalační složky ADB. Instalační skript ve výchozím nastavení vymaže data, ale můžete se rozhodnout data zachovat. Chcete-li to provést, upravte soubor flash-all.sh nebo flash-all.bat (Windows) a odstraňte příznak „-w“ pomocí textového editoru.
 • Otevřete okno příkazového řádku v instalační složce ADB a pomocí následujícího příkazu restartujte počítač do režimu rychlého spuštění.
adb reboot bootloader
 • Dvakrát klikněte na ‚flash-all.bat‘, pokud používáte Windows, nebo spusťte příkaz ‚flash-all‘, pokud používáte macOS nebo Linux, a začněte instalovat tovární obraz Android 13. Po dokončení procesu instalace se váš telefon spustí do systému Android 13 beta.

Jaký je nejjednodušší způsob instalace Androidu 13 Beta?

Nejjednodušší způsob, jak nainstalovat Android 13 beta, je prostřednictvím programu Beta OTA. Přihlaste se do programu a za chvíli obdržíte sestavení. Pokud jste někdo, komu vyhovují příkazy ADB, další nejlepší metodou je boční načítání obrazu OTA. Zatímco počáteční nastavení může trvat několik minut, instalace sestavení je stejně snadná jako spuštění jednoduchého příkazu ADB.

Pak je tu metoda Flash Tool, která je ideální pro ty, kdo mají spolehlivé připojení k internetu. Mezitím je metoda továrního obrazu určena pro ty, kteří jsou již zvyklí šťourat se svými zařízeními a mají odemčený bootloader. Ze všech těchto metod si můžete vybrat tu, která vám nejlépe vyhovuje.

Nainstalujte si Android 13 Beta do svého telefonu

Tím se dostáváme na konec tohoto průvodce instalací Android 13. V případě, že během procesu instalace narazíte na chyby nebo překážky, dejte nám vědět v komentářích a my se vám pokusíme pomoci. Pokud nemáte kompatibilní telefon Pixel, můžete si projít naše pokrytí Android 13, abyste měli přehled o všech hlavních funkcích, které Google plánuje zavést v této iteraci Androidu.

x