Jak nainstalovat aplikace Kali Linux v Debianu

Jste uživatelem Debian Linuxu, který také miluje zabezpečení sítě a testování počítače? Pokud ano, pravděpodobně budete chtít nainstalovat nějaké bezpečnostní nástroje do systému Debian Linux. Nejlepším způsobem, jak nainstalovat tento typ softwaru, je samozřejmě instalace softwarové sady Kali Linux. Zde je návod, jak na to.

Přidání softwarového úložiště Kali Linux do Debianu

Nejlepším způsobem, jak nainstalovat software Kali Linux do vašeho počítače s Debian Linuxem, je přidat do systému Kali rolling repo. Důvod, proč je to nejlepší způsob, je ten, že Kali je velmi podobné Debianu.

Chcete-li přidat repozitář Kali do své stávající instalace Debian Linux, otevřete okno terminálu na ploše. Na ploše Debianu můžete otevřít okno terminálu pomocí Ctrl + Alt + T na klávesnici nebo vyhledat „Terminál“ v nabídce aplikace.

Jakmile je okno terminálu otevřené a připravené k použití, otevřete soubor /etc/apt/sources.list v textovém editoru Nano. Mějte na paměti, že to budete muset udělat pomocí sudo a než se o to pokusíte, ujistěte se, že máte v Debianu nastavena oprávnění Sudo.

sudo nano -w /etc/apt/sources.list

Do zdrojového souboru přidejte následující řádek kódu úplně na konec souboru.

## Kali Linux Rolling Repo ##

Po přidání horního řádku kódu budete muset přidat tento druhý řádek přímo pod něj. Tento kód je adresa URL úložiště softwaru Kali Linux a bez něj nebude nainstalován žádný software.

deb http://http.kali.org/kali kali-rolling hlavní příspěvek non-free

Po přidání repozitáře do vašeho systému uložte úpravy do Nano. Úpravy můžete uložit v textovém editoru Nano stisknutím Ctrl + O na klávesnici. Poté ukončete textový editor Nano stisknutím Ctrl + X na klávesnici.

Jakmile je vše uloženo, budete muset importovat klíč Kali Linux GPG. Tento klíč GPG je nezbytný. Bez něj software od Kali nefunguje. Nejrychlejším způsobem importu klíče je použít níže uvedený příkaz add-apt-key –recover.

sudo apt-key adv --keyserver hkp://keyserver.ubuntu.com:80 --recv-keys ED444FF07D8D0BF6

S repo klíčem Kali Linux přidaným do vašeho systému je dalším krokem spuštění příkazu update pro obnovení zdrojů softwaru Debianu. Pomocí příkazu níže aktualizujte.

sudo apt update

Po aktualizaci pravděpodobně uvidíte nějaké aktualizace softwaru dostupné pro váš systém Debian Linux. Můžete se rozhodnout aktualizovat pomocí příkazu apt upgrade nebo jej prozatím ignorovat. Upgrady nejsou nutné k používání softwaru.

Pokud se rozhodnete aktualizovat, spusťte následující příkaz níže. Mějte na paměti; tato aktualizace může chvíli trvat, protože může být potřeba hodně aktualizovat váš systém. Kromě toho se Debian může pokusit nainstalovat celou plochu Kali.

sudo apt-get upgrade 

Instalace softwaru Kali Linux

Jakmile je na vašem systému povoleno softwarové úložiště Kali Linux, můžete do systému Debian nainstalovat software Kali Linux. Chcete-li zahájit proces instalace, otevřete okno terminálu na ploše Debianu. Terminál je nejlepší způsob, jak nainstalovat aplikace Kali.

Otevřete okno terminálu, stiskněte Ctrl + Alt + T na klávesnici nebo vyhledejte „Terminál“ v nabídce aplikace a otevřete jej tímto způsobem. Když je otevřené okno terminálu, použijte níže uvedený příkaz apt install k instalaci balíčků „kali-tools-top10“ na Debian.

sudo apt install kali-tools-top10

Když zadáte výše uvedený příkaz, Debian vás požádá o vaše heslo. Důvod, proč požaduje vaše heslo, je ten, že příkaz sudo vyžaduje root přístup. Zadejte heslo pomocí klávesnice.

Po zadání vašeho hesla Debian shromáždí všechny balíčky a jakékoli závislosti potřebné k tomu, aby software fungoval. Tento proces bude trvat několik sekund. Až budete hotovi, budete požádáni, abyste stisknutím tlačítka Y potvrdili, že si přejete nainstalovat software.

Po stisknutí tlačítka Y na vaší klávesnici nainstaluje Debian do vašeho počítače 10 nejlepších bezpečnostních nástrojů Kali Linux. Instalace nebude trvat dlouho. Až budete hotovi, otevřete nabídku aplikace a získejte přístup k nově nainstalovaným nástrojům Kali Linux.

Instalace dalšího softwaru z Kali Linuxu na Debian

Instalace top 10 Kali Linux aplikací na Debian by měla většině uživatelů stačit. Pokud však máte konkrétnější potřeby, zde je návod, jak nainstalovat další software z úložiště Kali.

Nejprve otevřete okno terminálu. Jakmile se otevře, použijte vyhledávací nástroj apt a zadejte, co chcete hledat. Chcete-li například vyhledat Zonemaster v repozitářích Kali, postupujte takto:

apt search zonemaster

Prohlédněte si výsledek vyhledávání pro aplikaci, kterou chcete nainstalovat z úložiště Kali. Až jej najdete, nainstalujte software pomocí níže uvedeného příkazu apt install.

sudo apt install zonemaster-cli

Opakujte tento postup pro instalaci libovolného softwaru Kali Linux, který chcete na Debian.