Jak nainstalovat Cisco Packet Tracer na Linux

Pokud používáte Linux a absolvujete kurz Cisco „Úvod do Packet Tracer“, budete si muset do počítače nainstalovat aplikaci Packet Tracer. Problém je v tom, že Cisco neodvádí skvělou práci, když učí uživatele, jak aplikaci zprovoznit. V této příručce vám ukážeme, jak nastavit Jak nainstalovat Cisco Packet Tracer na Linux.

Zapište se do kurzu „Úvod do Packet Tracer“.

Chcete-li si stáhnout aplikaci Cisco Packet Tracer do svého systému Linux, musíte se nejprve přihlásit do kurzu „Úvod do Packet Tracer“. Bohužel neexistuje žádný jiný způsob, jak zpřístupnit stahování. Dobrou zprávou však je, že kurz je zcela zdarma.

Chcete-li se do kurzu přihlásit, začněte tím, že přejdete na stránku kurzu „Úvod do programu Packet Tracer“.. Na stránce vyhledejte „Zaregistrujte se ještě dnes!“ a klikněte na něj myší.

Když vyberete možnost „Zaregistrujte se ještě dnes!“ tlačítkem myši se na obrazovce objeví formulář. V tomto formuláři vyplňte svůj email, jméno a příjmení, komunikační preference atd.

  4 nejlepší přehrávače videa pro Linux

Po vyplnění formuláře přejděte na konec stránky. V dolní části stránky najděte tlačítko „Odeslat“ a kliknutím na něj myší jej odešlete společnosti Cisco.

Vytvořit účet

Takže jste se přihlásili do kurzu „Úvod do Packet Tracer“. Dále si musíte vytvořit účet Cisco. Chcete-li to provést, vyplňte svůj e-mail, jméno a příjmení, zemi nebo region atd. Budete si také muset vytvořit heslo.

Jakmile vyplníte informace o účtu na stránku, musíte vyřešit Captcha. Podívejte se na obrázek a vyplňte Captcha.

Po vyplnění Captcha na stránce budete muset společnosti Cisco sdělit, zda chcete dostávat e-mailové aktualizace. Vyberte „ano“ nebo „ne“ v závislosti na vašich preferencích.

Po dokončení všech informací na stránce vytvoření účtu klikněte na tlačítko „Registrovat“.

Ověřte svůj email

Nyní, když jste vytvořili účet Cisco, musíte ověřit svůj e-mailový účet. Chcete-li ověřit svůj e-mailový účet, přihlaste se ke svému e-mailu, vyhledejte zprávu a zkopírujte ověřovací kód do schránky.

Po zkopírování ověřovacího kódu do schránky jej stisknutím Ctrl + V na klávesnici vložte do textového pole a poté kód potvrďte kliknutím na tlačítko „Ověřit“.

Nakonfigurujte si svůj profil

Po vytvoření budete muset svůj profil Cisco nakonfigurovat. Chcete-li nakonfigurovat svůj profil, vyplňte formuláře na úvodní stránce Cisco. Vyplnění této stránky nebude trvat dlouho.

  5 nejlepších zvukových nástrojů pro Linux

Po vyplnění všech formulářů na stránce profilu stiskněte tlačítko Vytvořit účet v dolní části stránky.

Stahování Packet Tracer

Před instalací si musíte Packet Tracer stáhnout do svého počítače se systémem Linux. Chcete-li stáhnout Packet Tracer v systému Linux, přejděte na stránku Cisco „Učím se“..

Jakmile jste na stránce, přejděte dolů, najděte „Packet Tracer“ v části „Zdroje“ a klikněte na něj. Po výběru odkazu „Packet Tracer“ budete přesměrováni na stránku stahování.

Na stránce stahování „Packet Tracer“ přejděte dolů a vyhledejte část „Stáhnout“. Poté klikněte na „64 Bit Download“ v části „Linux Desktop Version 8.0 English“.

Když kliknete na odkaz ke stažení v části „Linux Desktop Version 8.0 English“, stáhne se balíček DEB do vašeho počítače se systémem Linux. Po dokončení otevřete okno terminálu stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici, čímž otevřete okno terminálu, a poté postupujte podle pokynů k instalaci v další části.

Instalace Packet Tracer na Linux

Packet Tracer lze nainstalovat na Ubuntu Linux, Debian Linux a jakýkoli operační systém založený na Ubuntu nebo Debianu. Navíc je instalovatelný na Arch Linux a Manjaro Linux přes AUR.

  Jak nainstalovat téma Arrongin na Linux

Ubuntu

Chcete-li nainstalovat Packet Tracer na Ubuntu, začněte pomocí příkazu CD a přejděte do adresáře „Downloads“, kde byl stažen balíček DEB.

cd ~/Downloads

Jakmile jste ve složce „Downloads“, můžete nainstalovat aplikaci Packet Tracer na svůj počítač Ubuntu Linux pomocí příkazu apt níže.

sudo apt install ./PacketTracer_*_final.deb

Debian

Na Debian Linuxu budete moci nainstalovat Packet Tracer stejným způsobem jako uživatelé Ubuntu. Chcete-li spustit instalaci, přejděte pomocí příkazu CD do adresáře „Downloads“, kde je balíček DEB.

cd ~/Downloads

V adresáři „Downloads“ spusťte příkaz dpkg a nainstalujte balíček Packet Tracer DEB na Debian.

sudo dpkg -i PacketTracer_*_final.deb

Po instalaci aplikace Packet Tracer možná budete muset opravit některé problémy se závislostí. Chcete-li to provést, zadejte příkaz níže.

sudo apt-get install -f

Arch Linux/Manjaro

Na Arch Linux i na Manjaro je možné nainstalovat Packet Tracer pomocí AUR. Chcete-li začít, ujistěte se, že jste si stáhli balíček Packet Tracer DEB. Poté pomocí níže uvedených příkazů nainstalujte balíčky „git“ a „base-devel“.

sudo pacman -S git base-devel

Po instalaci dvou balíčků použijte příkaz git clone k ručnímu stažení balíčku Packet Tracer AUR.

git clone https://aur.archlinux.org/packettracer.git

Po stažení balíčku AUR „packettracer“ otevřete správce souborů Linux, vyhledejte balíček Packet Tracer DEB a umístěte jej do složky „packettracer“ ve vašem domovském adresáři. Poté pomocí níže uvedených příkazů nainstalujte aplikaci.

cd ~/packettracer

makepkg -sri