Jak nainstalovat editor videa Vidiot v systému Linux

Potřebujete jednoduchý nelineární video editor pro Linux? Zvažte možnost vyzkoušet Vidiot. Je to přímočarý nástroj editoru zaměřený na nové uživatele. Dělá základní věci, jako je skládání, změna rychlosti, přechody, názvy a další zásadní věci, které by uživatel chtěl při úpravách.

Video editor Vidiot funguje na Linuxu a vývojář přenesl program do Ubuntu a Debianu prostřednictvím stažitelného balíčku DEB. Kromě toho mohou uživatelé nainstalovat aplikaci prostřednictvím samostatného archivu TarGZ a balíčku Snap prostřednictvím obchodu Snap. Zde je návod, jak to zprovoznit ve vašem systému Linux.

Pokyny k instalaci Ubuntu

Chcete-li spustit Vidiot na vašem systému Ubuntu Linux, začněte otevřením okna terminálu na ploše Ubuntu. lis Ctrl + Alt + T na ploše Linuxu a spusťte okno terminálu. Nebo v nabídce aplikace vyhledejte „Terminál“ a nechte to fungovat.

V okně terminálu na ploše Ubuntu použijte wget příkaz ke stažení pro stažení nejnovější verze Vidiot do vašeho počítače. Případně přejděte na SourceForge a stáhněte si soubor „Vidiot-0.3.34-i386.deb“ prostřednictvím webového prohlížeče.

wget https://sourceforge.net/projects/vidiot/files/Vidiot-0.3.34-i386.deb/download -O ~/Downloads/Vidiot-0.3.34-i386.deb

S příkazem staženým do vašeho počítače použijte CD příkaz k přesunutí do složky „Downloads“, kde se nachází balíček DEB. Poté použijte apt nainstalovat příkaz k instalaci aplikace Vidiot do vašeho počítače.

sudo apt install ./Vidiot-0.3.34-i386.deb

Pokyny k instalaci Debianu

Vidiot budete moci používat na Debian Linuxu prostřednictvím stažitelného balíčku DEB, který vývojář dodává na stránce SourceForge svého projektu. Chcete-li zahájit stahování balíčku DEB, otevřete okno terminálu na ploše Debianu.

Chcete-li otevřít okno terminálu na ploše Debianu, stiskněte klávesu Ctrl + Alt + T kombinace kláves. Nebo vyhledejte v nabídce aplikace „Terminál“ a spusťte jej tímto způsobem. Když je otevřené okno terminálu, použijte wget příkaz ke stažení pro stažení nejnovější verze Vidiot DEB. Nebo přejděte na SourceForge a stáhněte si soubor „Vidiot-0.3.34-i386.deb“ prostřednictvím webového prohlížeče.

wget https://sourceforge.net/projects/vidiot/files/Vidiot-0.3.34-i386.deb/download -O ~/Downloads/Vidiot-0.3.34-i386.deb

Po stažení balíčku DEB do počítače se musíte dostat do složky „Downloads“ ve vašem počítači. Chcete-li to provést, použijte CD příkaz a přístup ke složce. Nebo klikněte na „Stahování“ ve správci souborů Debian.

cd ~/Downloads/

Uvnitř složky „Stahování“ použijte soubor dpkg -i příkaz k instalaci nejnovější verze Vidiot na váš počítač Debian Linux.

sudo dpkg -i Vidiot-0.3.34-i386.deb

Jakmile je balíček nainstalován na vašem počítači, budete muset opravit všechny problémy se závislostmi, které se mohly objevit během procesu instalace.

sudo apt-get install -f

Pokyny k instalaci Arch Linuxu

Bohužel v současné době neexistuje žádný způsob, jak nainstalovat Vidiot na Arch Linux prostřednictvím oficiálních softwarových repozitářů. Také není k dispozici pro uživatele Arch Linuxu prostřednictvím Arch Linux AUR. Pokud chcete, aby tato aplikace fungovala na vašem systému Arch, budete muset použít Snap.

Chcete-li zahájit instalaci na Arch Linux, ujistěte se, že máte nainstalovaný runtime Snapd z AUR. Pokud ne, postupujte podle našeho průvodce na toto téma. Po nastavení v počítači použijte následující snap nainstalovat příkaz níže k instalaci Vidiot na Arch.

sudo snap install vidiot

Pokyny k instalaci Fedory

Vidiot funguje na Fedora Linuxu, ale nikde není ke stažení soubor RPM balíčku. Pokud tedy chcete tento software používat ve svém systému Fedora Linux, musíte jej zprovoznit prostřednictvím obchodu Snap.

Chcete-li zahájit instalaci na Fedora Linux, ujistěte se, že máte nainstalovaný runtime „Snapd“ prostřednictvím správce balíčků Fedora DNF. Pokud jste toto běhové prostředí na svém počítači nenastavili, postupujte podle našeho průvodce na toto téma.

Po nastavení běhového prostředí Snapd na vašem systému Fedora Linux může začít instalace Vidiot. Za použití snap nainstalovat níže, nastavte aplikaci na vašem počítači.

sudo snap instal vidiot

Pokyny k instalaci OpenSUSE

Stejně jako Arch Linux a Fedora Linux nemá OpenSUSE způsob, jak stáhnout a nainstalovat aplikaci Vidiot do systému. Je smutné, že vývojáři pro aplikaci nevytvořili nativní balíček RPM. Naštěstí OpenSUSE umí provozovat obchod s aplikacemi Snap, takže je stále možné zprovoznit aplikaci.

Chcete-li, aby na vašem systému OpenSUSE Linux fungovala nejnovější verze Vidiot, začněte instalací runtime „Snapd“ na váš počítač pomocí správce balíčků Zypper. Po nastavení běhového prostředí Snap na vašem počítači OpenSUSE můžete nainstalovat nejnovější verzi Vidiot na váš počítač s následujícím snap nainstalovat příkaz níže.

sudo snap install vidiot