Jak nainstalovat JetBrains GoLand na Linux

JetBrains GoLand je bohatý editor programovacího jazyka Go pro Windows, Mac a Linux. Podporuje desítky pluginů, které lze použít k tomu, aby se pro širokou škálu vývojářů cítil více jako doma. Zde je návod, jak to zprovoznit na Linuxu.

Obecné pokyny k instalaci systému Linux

Nejlepším způsobem, jak zprovoznit JetBrains GoLand na vašem počítači se systémem Linux, je nainstalovat jej prostřednictvím obecného instalačního programu systému Linux. Tento instalační program je agnostik distribuce a funguje na čemkoli. Chcete-li začít, přejděte na oficiální stránku stahování GoLand.

Jakmile se dostanete na oficiální stránku GoLand, uvidíte „Windows“, „macOS“ a „Linux“. Kliknutím na sekci „Linux“ se dostanete do oblasti stahování pro Linux. Poté klikněte na modré tlačítko „Stáhnout“ pro zahájení stahování GoLand.

Po dokončení stahování GoLandu do vašeho počítače budete muset otevřít okno terminálu na ploše Linuxu. Stisknutím tlačítka můžete otevřít okno terminálu na ploše Ctrl + Alt + T na klávesnici nebo vyhledáním „Terminal“.

  Jak odstranit uživatele v systému Linux (a odstranit každou stopu)

S otevřeným terminálovým oknem a připraveným k použití spusťte CD a přesuňte se do složky „Stahování“. Poté použijte tar xvf příkaz k dekomprimaci archivu GoLand Tar ve složce.

tar xvf goland-*.tar.gz

Jakmile je vše extrahováno, přejděte do nově vytvořené složky GoLand pomocí CD příkaz. Poté inicializujte instalační program GoLand GUI na vašem počítači pomocí sh příkaz.

cd GoLand-*/bin/

sh goland.sh

Když spustíte sh příkazu, objeví se vyskakovací okno „JETBRAINS USER AGREEMENT“. Klikněte na pole s textem „Potvrzuji, že jsem si přečetl a souhlasím s podmínkami této uživatelské smlouvy.“ Poté vyberte „Pokračovat“.

Po odsouhlasení uživatelské smlouvy se zobrazí druhé vyskakovací okno. Toto vyskakovací okno je „SDÍLENÍ DAT“. Pokud chcete JetBrains povolit shromažďování anonymních dat, klikněte na „Odeslat anonymní statistiky“. Pokud ne, vyberte tlačítko „Neodesílat“.

Po odsouhlasení obou dohod vás GoLand požádá o aktivaci GoLand. Pokud si chcete program vyzkoušet zdarma, zaškrtněte políčko „Vyhodnotit zdarma“. V opačném případě, pokud máte klíč, klikněte na tlačítko „Aktivovat GoLand“ a vyplňte své údaje.

Klikněte na tlačítko „Pokračovat“, když je klíč nastaven (nebo je zaškrtnuto políčko vyhodnocení), klikněte na tlačítko „Pokračovat“. Když tak učiníte, JetBrains GoLand otevře svou stránku „Vítejte v GoLandu“. Odtud klikněte na „Nový projekt“ a začněte pracovat!

  4 nejlepší terminálové aplikace pro Linux

Pokyny k instalaci Arch Linuxu

Aplikace JetBrains GoLand je dostupná na Arch Linux AUR jako uživatelsky zaslaný balíček. Pokud si přejete nainstalovat tento balíček na váš počítač, musíte nejprve nakonfigurovat pomocníka Trizen AUR.

Chcete-li nastavit pomocníka Trizen AUR, otevřete okno terminálu na ploše stisknutím tlačítka Ctrl + Alt + T nebo vyhledáním „Terminál“ v nabídce aplikace. Po otevření použijte níže uvedené příkazy k nastavení nejnovější verze Trizen.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/

makepkg -sri

Se spuštěnou aplikací Trizen budete moci nainstalovat aplikaci GoLand pomocí trizen -S příkaz.

trizen -S goland

Návod k instalaci Flatpak

JetBrains GoLand je k dispozici všem uživatelům Linuxu prostřednictvím obchodu s aplikacemi Flathub jako Flatpak. Chcete-li jej nastavit ve vašem systému, musíte nejprve nainstalovat runtime Flatpak. Další informace o tom, jak nastavit běhové prostředí, naleznete v našem průvodci.

Po nastavení Flatpak použijte flatpak dálkové přidání příkazem níže přidejte obchod s aplikacemi Flathub. Flathub je zásadní, jelikož je na něm GoLand a bez něj ho Flatpak nenainstaluje.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

s vzdáleně přidat spusťte výše uvedený příkaz, je nyní na vašem počítači se systémem Linux aktivní obchod s aplikacemi Flathub. Nyní musíte nainstalovat aplikaci GoLand Flatpak. Za použití nainstalovat flatpak příkaz, zprovozněte aplikaci.

flatpak install flathub com.jetbrains.GoLand

Pokyny k instalaci balíčku Snap

Chcete na svém stolním počítači se systémem Linux používat verzi JetBrains GoLand Snap store? Zde je návod, jak to nastavit. Nejprve budete muset nainstalovat a nakonfigurovat runtime balíčku Snap na vašem systému.

  Jak nainstalovat LPlayer na Linux

Nastavení běhového prostředí balíčku Snap na Linuxu není příliš složité, ale může být složité, pokud jste v Linuxu nováčkem. Aby to fungovalo, nainstalujte balíček „snapd“ a povolte službu „snapd.socket“ pomocí Systemd.

Poznámka: Potřebujete pomoc s nastavením běhového prostředí balíčku Snap na vašem počítači se systémem Linux? Můžeme pomoct! Postupujte podle našeho podrobného průvodce, jak nastavit Snaps v Linuxu.

Po nastavení běhového prostředí balíčku Snap na vašem počítači použijte snap nainstalovat příkaz k získání nejnovější verze JetBrains GoLand fungující na vašem počítači se systémem Linux.

sudo snap install goland --classic