Jak nainstalovat OpenSSH na Windows 10

Na starších verzích Windows, tj. Windows Vista, 7 a 8/8.1, nebylo spuštění SSH snadné. Museli jste udělat dost, abyste to nastavili. To platilo pro Windows 10 až do Creators Update. The Fall Creators Update je však jiný příběh; nyní můžete nainstalovat OpenSSH na Windows 10 jako volitelnou funkci. Můžete nainstalovat jak klienta OpenSSH, tak server OpenSSH.

Nainstalujte OpenSSH

Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte do skupiny nastavení Aplikace.

Přejděte na kartu Aplikace a funkce a klikněte na „Spravovat volitelné funkce“.

Na obrazovce Správa volitelných funkcí jsou uvedeny pouze jazykové balíčky. Chcete-li zobrazit další funkce, které můžete nainstalovat, klikněte na tlačítko Přidat funkci.

  Jak zajistit, aby Cortana používala váš výchozí prohlížeč ve Windows 10

Hledejte funkci OpenSSH Client nebo OpenSSH Server. Klikněte na něj a klikněte na tlačítko Instalovat. Počkejte, až se nainstaluje a je to. Stejnou metodou můžete nainstalovat jednoho nebo oba OpenSSH klienta a OpenSSH Server. Měli bychom zmínit, že je v beta verzi, takže očekávejte obvyklé chyby, které můžete očekávat od společnosti Microsoft.

Budete muset nastavit další věci, ale OpenSSH existuje a nyní můžete mimo jiné použít SSH k bezpečnému připojení k serveru.

Odinstalujte OpenSSH

Chcete-li odinstalovat OpenSSH ve Windows 10, otevřete aplikaci Nastavení a přejděte do části Aplikace>Aplikace a funkce. Znovu klikněte na Spravovat funkce možností. Tentokrát prohledejte seznam nainstalovaných volitelných funkcí, tj. seznam, který normálně zobrazuje jazykové balíčky, které lze nainstalovat. OpenSSH se zde objeví jak server, tak klient, pokud jsou nainstalovány. Klikněte na něj a klikněte na tlačítko Odinstalovat.

  Jak synchronizovat tapetu napříč plochami ve Windows 10

Vzhledem k tomu, že klient i server OpenSSH jsou ve verzi beta, můžete očekávat chyby, ale měli byste být připraveni i na menší nabídku produktů. Většina uživatelů to pravděpodobně srovná s Putty a zatím se nehromadí.

Aktualizace Fall Creators Update dorazila letos v říjnu, takže tato funkce je víceméně stále ve velmi raných fázích, chcete-li, v plenkách. To je dobré i špatné. Špatné, protože to znamená chyby a omezenou funkčnost a dobré, protože to znamená, že uživatelé mohou doufat ve zlepšení a mohou doufat, že jednoho dne se to znovu nahromadí Putty.

Tým společnosti Microsoft odpovědný za vývoj OpenSSH má a hrubá cestovní mapa což vám může poskytnout představu o tom, co můžete očekávat. Pozor, tato mapa není nejnovější. Windows 10 již nějakou dobu podporuje SSH, ale před aktualizací Fall Creators Update si jej uživatelé, kteří chtěli nainstalovat OpenSSH na Windows 10, museli nainstalovat přes Github. Pokud jste stále neupgradovali na aktualizaci Fall Creators Update nebo máte zájem vyzkoušet nejnovější verze OpenSSH, můžete tak učinit na stránce projektu Github.

  Jak opravit vypínání systému Windows 10 místo spánku