etechblog

Jak nainstalovat Smart Lock

Když nastavujete nový chytrý dům, jedním z nejjednodušších gadgetů, které můžete přidat do svého arzenálu, je chytrý zámek. Není to o moc těžší než vyměnit standardní zámek na vašem domě. Zde je to, co dělat.

Základy

Pro tuto příručku instalujeme a Schlage Encode chytrý zámek. I když máte jiný chytrý zámek od jiné značky, většina kroků (pokud ne všechny) bude stejná. V chytrém zámku obecně najdete tři hlavní součásti: vnější část, která může mít klávesnici, zámek na klíč nebo obojí, vnitřní část, která drží baterie a obvody, a závoru, která zajišťuje vaše dveře. Ošemetná část je spojovat je všechny.

Rychlý tip: Možná jste viděli radu, abyste svůj chytrý zámek před instalací otestovali vložením baterií, abyste jej zapnuli. Pak si můžete být jisti, že se zámek zapne, než bude ve dveřích.

Zdá se to jako rozumná rada, ale když se chytrý zámek poprvé zapne, otestuje, zda jsou dveře otočené doleva nebo doprava, a nastaví mechanismus závory tak, aby odpovídal. Bez skutečných dveří, které by bylo možné otestovat, může dojít k nesprávnému odhadu a vaše instalace nebude správně fungovat. Pokud chcete provést tento test, měli byste si přečíst pokyny pro proces obnovení továrního nastavení. Po provedení testu resetujte zámek do továrního nastavení.

  Jak vyčistit postranní panel Gmailu

Odstranění starého zámku

Než budete moci nainstalovat svůj nový chytrý zámek, musíte starý vyjmout. Standardní zámky lze snadno odstranit, pokud máte i tak přístup do interiéru svého domova. Začněte hledáním dvou šroubů na vnitřním otočném dílu. Poté je odšroubujte.

Otevřete dveře (pokud jste to ještě neudělali) a přejděte na přední stranu zámku (kam vložíte klíč). Sestava klíče by měla být uvolněná, vytáhněte ji.

Nyní na straně dveří hledejte závoru, která se vysune, když je zamykáte. Odšroubujte dva šrouby a vytáhněte sestavu šroubu.

Instalace vašeho Smart Lock

Nyní najděte závoru pro svůj nový zámek a hledejte horní značku:

Zasuňte šroub do rámu dveří a ujistěte se, že „vrchní“ strana směřuje nahoru. Podívejte se do otvoru ve dveřích, abyste zjistili, zda je vnitřek závory dobře vycentrován s vašimi dveřmi. V sestavě si všimnete tří děr – ty by měly být co nejblíže středu. Pokud nejsou, můžete šroub prodloužit nebo zkrátit (v závislosti na aktuální délce) a vycentrovat jej. Obvykle to uděláte otočením mechanismu šroubu, ale možná budete muset místo toho použít šroubovák. Poté nainstalujte dva šrouby, abyste šroub zajistili na místě.

  Jak integrovat Git se správcem souborů Gnome na Linuxu

Nemusí být dokonale vycentrovaný, ale měl by být blízko.

Dále najděte venkovní montážní díl k zámku. Dávejte pozor na dlouhou tenkou lištu a elektronický drát.

Vložte sestavu do dveří. Přitom provlékněte tyčku středním otvorem sestavy šroubu. Měl by to být jediný otvor, do kterého lišta projde. Opatrně umístěte kabeláž pod hardware šroubu. Chcete se ujistit, že hardware neskřípne kabeláž.

Pokud se zdá, že vaše sestava chytrého zámku je v tuto chvíli náchylná k vypadnutí ze dveří, zajistíme ji v pozdějších krocích. To je běžné zejména u vysokých klávesnic. Můžete zvážit použití oboustranné lepicí pásky, která ji přidrží na místě, dokud nebudete moci zámek zcela zajistit.

  Proč lidé obnovují staré počítače a jak to můžete také vy

Některé chytré zámky obsahují ocelovou nebo plastovou desku, která jde proti vnitřku dveří. Uchopte to a protáhněte jím drát z přední sestavy. Potom najděte dva dlouhé šrouby a protáhněte je dvěma dalšími držáky sestavy šroubů k přední sestavě. Tím se vše uzamkne na místě.

U některých zámků připevníte vnitřní sestavu dvěma dlouhými šrouby bez kovové desky.

Připojte vodič z venkovní části k vnitřní sestavě. Vnitřní část obvykle obsahuje kanály pro vedení kabeláže a zabránění přiskřípnutí.

Jakmile máte drát připojený, umístěte vnitřní zámek na dveře a zajistěte jej šrouby.

Nyní už zbývá jen vložit baterie. Když se váš zámek poprvé zapne, otestuje, kam jsou dveře otočeny. Je normální, že se v rámci tohoto procesu několikrát zamkne a odemkne. Po dokončení můžete začít spárovat aplikaci a nastavovat kódy PIN, pokud máte klávesnici.

x