Jak nainstalovat SpeedCrunch na Linux

Potřebujete vědeckou kalkulačku pro váš počítač se systémem Linux? Nemůžete najít nic dobrého k použití? Podívejte se na SpeedCrunch! Je to vysoce přesná vědecká kalkulačka, která nabízí spoustu funkcí a rychlé rozhraní ovládané klávesnicí. Zde je návod, jak jej nastavit ve vašem systému.

Pokyny k instalaci Ubuntu

SpeedCrunch je k dispozici pro instalaci na Ubuntu prostřednictvím balíčku DEB ke stažení. Chcete-li zahájit instalaci, musíte si do počítače stáhnout balíček DEB.

Chcete-li stáhnout nejnovější verzi SpeedCrunch na Ubuntu, otevřete okno terminálu. Na ploše Linuxu můžete otevřít okno terminálu stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo v nabídce aplikace vyhledejte „Terminál“.

S otevřeným terminálovým oknem a připraveným k použití spusťte příkaz wget ke stažení nejnovějšího balíčku SpeedCrunch Ubuntu do vašeho počítače.

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux64.deb

Jakmile dokončíte stahování balíčku SpeedCrunch DEB do počítače, nainstalujte jej do systému Ubuntu pomocí níže uvedeného příkazu apt install.

sudo apt install ./SpeedCrunch-0.12-linux64.deb

Pokyny k instalaci Debianu

Pokud potřebujete zprovoznit SpeedCrunch na vašem systému Debian Linux, budete si muset do počítače stáhnout nejnovější balíček DEB. Otevřete okno terminálu na ploše Linuxu stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici, abyste zahájili stahování.

  Jak ručně rozdělit pevný disk z příkazového řádku v systému Linux

S otevřeným terminálovým oknem a připraveným k použití spusťte následující příkaz wget download pro stažení nejnovějšího balíčku DEB do vašeho počítače.

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux64.deb

Nebo, pokud potřebujete 32bitovou verzi SpeedCrunch:

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux32.deb

Po dokončení stahování může začít instalace SpeedCrunch. Pomocí níže uvedeného příkazu dpkg nastavte balíček DEB na vašem počítači.

sudo dpkg -i SpeedCrunch-0.12-linux64.deb

Pokud instalujete 32bitovou verzi SpeedCrunch na Debian, zadejte místo toho níže uvedený příkaz.

sudo dpkg -i SpeedCrunch-0.12-linux32.deb

S balíčkem DEB nainstalovaným ve vašem systému budete muset spustit níže uvedený příkaz apt-get install -f, abyste opravili všechny problémy se závislostmi způsobené instalací SpeedCrunch.

sudo apt-get install -f

Pokyny k instalaci Arch Linuxu

SpeedCrunch je k dispozici pro všechny uživatele Arch Linuxu. Aplikace však není na oficiálních stránkách SpeedCrunch. Místo toho jej mohou uživatelé Arch Linuxu zprovoznit prostřednictvím Arch Linux User Repository.

  4 skvělé aplikace pro psaní poznámek v systému Linux

Chcete-li zahájit instalaci SpeedCrunch na Arch Linux, musíte do systému nainstalovat balíčky „Git“ a „Base-devel“ pomocí příkazu pacman.

sudo pacman -S git base-devel

Po nastavení dvou balíčků na vašem počítači nainstalujte pomocníka Trizen AUR. Tento program výrazně usnadní instalaci balíčku SpeedCrunch AUR do vašeho systému.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/
makepkg -sri

S pomocníkem Trizen AUR nastaveným na vašem počítači Arch Linux použijte k nastavení SpeedCrunch příkaz trizen -S.

trizen -S speedcrunch-git

Pokyny k instalaci Fedory

SpeedCrunch je dostupný pro uživatele Fedory prostřednictvím oficiálního balíčku RPM. Chcete-li nainstalovat nejnovější verzi SpeedCrunch na váš počítač Fedora, otevřete okno terminálu na ploše Linuxu.

Otevření okna terminálu na Fedoře je snadné. Stiskněte Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo otevřete nabídku aplikace Fedora, vyhledejte „Terminál“ a spusťte ji tímto způsobem.

V otevřeném okně terminálu použijte příkaz wget download k získání nejnovějšího balíčku SpeedCrunch RPM.

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux64.rpm

Nyní, když je stažen soubor balíčku SpeedCrunch RPM, lze jej nainstalovat pomocí příkazu dnf install.

sudo dnf install SpeedCrunch-0.12-linux64.rpm

32bitový

Existuje také 32bitové vydání SpeedCrunch pro Fedoru. Fedora Linux však před chvílí ukončil podporu 32bitové verze. Pokud používáte derivát Fedory, který vyžaduje 32bitové balíčky, klikněte tady.

  Jak nainstalovat KDE Plasma 5 na Linux

Pokyny k instalaci OpenSUSE

OpenSUSE používá RPM balíčky podobně jako Fedora. Z tohoto důvodu budete moci aplikaci SpeedCrunch zprovoznit poměrně rychle. Chcete-li zahájit instalaci, musíte otevřít okno terminálu na ploše Linuxu.

Spuštění okna terminálu na ploše OpenSUSE lze provést stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici. Alternativně je možné spustit terminál vyhledáním „Terminál“ v nabídce aplikace.

S otevřeným terminálovým oknem a připraveným k použití spusťte příkaz wget download, abyste získali soubor balíčku SpeedCrunch RPM.

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux64.rpm

Proces stahování by měl být rychlý, protože se jedná o malý soubor. Po dokončení procesu může instalace začít. Pomocí příkazu zypper install níže nastavte SpeedCrunch.

sudo zypper install SpeedCrunch-0.12-linux64.rpm

32bitový

OpenSUSE podporuje 32bitovou verzi, ale není jasné, zda bude podporována navždy. Pokud jste uživatelem OpenSUSE a potřebujete nainstalovat 32bitovou verzi SpeedCrunch, klikněte sem.