Jak nainstalovat SpeedCrunch na Linux

Potřebujete vědeckou kalkulačku pro váš počítač se systémem Linux? Nemůžete najít nic dobrého k použití? Podívejte se na SpeedCrunch! Je to vysoce přesná vědecká kalkulačka, která nabízí spoustu funkcí a rychlé rozhraní ovládané klávesnicí. Zde je návod, jak jej nastavit ve vašem systému.

Pokyny k instalaci Ubuntu

SpeedCrunch je k dispozici pro instalaci na Ubuntu prostřednictvím balíčku DEB ke stažení. Chcete-li zahájit instalaci, musíte si do počítače stáhnout balíček DEB.

Chcete-li stáhnout nejnovější verzi SpeedCrunch na Ubuntu, otevřete okno terminálu. Na ploše Linuxu můžete otevřít okno terminálu stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo v nabídce aplikace vyhledejte „Terminál“.

S otevřeným terminálovým oknem a připraveným k použití spusťte příkaz wget ke stažení nejnovějšího balíčku SpeedCrunch Ubuntu do vašeho počítače.

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux64.deb

Jakmile dokončíte stahování balíčku SpeedCrunch DEB do počítače, nainstalujte jej do systému Ubuntu pomocí níže uvedeného příkazu apt install.

sudo apt install ./SpeedCrunch-0.12-linux64.deb

Pokyny k instalaci Debianu

Pokud potřebujete zprovoznit SpeedCrunch na vašem systému Debian Linux, budete si muset do počítače stáhnout nejnovější balíček DEB. Otevřete okno terminálu na ploše Linuxu stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici, abyste zahájili stahování.

  5 nejlepších nástrojů pro monitorování sítě pro Linux

S otevřeným terminálovým oknem a připraveným k použití spusťte následující příkaz wget download pro stažení nejnovějšího balíčku DEB do vašeho počítače.

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux64.deb

Nebo, pokud potřebujete 32bitovou verzi SpeedCrunch:

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux32.deb

Po dokončení stahování může začít instalace SpeedCrunch. Pomocí níže uvedeného příkazu dpkg nastavte balíček DEB na vašem počítači.

sudo dpkg -i SpeedCrunch-0.12-linux64.deb

Pokud instalujete 32bitovou verzi SpeedCrunch na Debian, zadejte místo toho níže uvedený příkaz.

sudo dpkg -i SpeedCrunch-0.12-linux32.deb

S balíčkem DEB nainstalovaným ve vašem systému budete muset spustit níže uvedený příkaz apt-get install -f, abyste opravili všechny problémy se závislostmi způsobené instalací SpeedCrunch.

sudo apt-get install -f

Pokyny k instalaci Arch Linuxu

SpeedCrunch je k dispozici pro všechny uživatele Arch Linuxu. Aplikace však není na oficiálních stránkách SpeedCrunch. Místo toho jej mohou uživatelé Arch Linuxu zprovoznit prostřednictvím Arch Linux User Repository.

Chcete-li zahájit instalaci SpeedCrunch na Arch Linux, musíte do systému nainstalovat balíčky „Git“ a „Base-devel“ pomocí příkazu pacman.

sudo pacman -S git base-devel

Po nastavení dvou balíčků na vašem počítači nainstalujte pomocníka Trizen AUR. Tento program výrazně usnadní instalaci balíčku SpeedCrunch AUR do vašeho systému.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/
makepkg -sri

S pomocníkem Trizen AUR nastaveným na vašem počítači Arch Linux použijte k nastavení SpeedCrunch příkaz trizen -S.

trizen -S speedcrunch-git

Pokyny k instalaci Fedory

SpeedCrunch je dostupný pro uživatele Fedory prostřednictvím oficiálního balíčku RPM. Chcete-li nainstalovat nejnovější verzi SpeedCrunch na váš počítač Fedora, otevřete okno terminálu na ploše Linuxu.

  Jak spouštět skripty a příkazy při pozastavení a obnovení v systému Linux

Otevření okna terminálu na Fedoře je snadné. Stiskněte Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo otevřete nabídku aplikace Fedora, vyhledejte „Terminál“ a spusťte ji tímto způsobem.

V otevřeném okně terminálu použijte příkaz wget download k získání nejnovějšího balíčku SpeedCrunch RPM.

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux64.rpm

Nyní, když je stažen soubor balíčku SpeedCrunch RPM, lze jej nainstalovat pomocí příkazu dnf install.

sudo dnf install SpeedCrunch-0.12-linux64.rpm

32bitový

Existuje také 32bitové vydání SpeedCrunch pro Fedoru. Fedora Linux však před chvílí ukončil podporu 32bitové verze. Pokud používáte derivát Fedory, který vyžaduje 32bitové balíčky, klikněte tady.

Pokyny k instalaci OpenSUSE

OpenSUSE používá RPM balíčky podobně jako Fedora. Z tohoto důvodu budete moci aplikaci SpeedCrunch zprovoznit poměrně rychle. Chcete-li zahájit instalaci, musíte otevřít okno terminálu na ploše Linuxu.

  Jak nainstalovat KDE Plasma 5 na Linux

Spuštění okna terminálu na ploše OpenSUSE lze provést stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici. Alternativně je možné spustit terminál vyhledáním „Terminál“ v nabídce aplikace.

S otevřeným terminálovým oknem a připraveným k použití spusťte příkaz wget download, abyste získali soubor balíčku SpeedCrunch RPM.

wget https://bitbucket.org/heldercorreia/speedcrunch/downloads/SpeedCrunch-0.12-linux64.rpm

Proces stahování by měl být rychlý, protože se jedná o malý soubor. Po dokončení procesu může instalace začít. Pomocí příkazu zypper install níže nastavte SpeedCrunch.

sudo zypper install SpeedCrunch-0.12-linux64.rpm

32bitový

OpenSUSE podporuje 32bitovou verzi, ale není jasné, zda bude podporována navždy. Pokud jste uživatelem OpenSUSE a potřebujete nainstalovat 32bitovou verzi SpeedCrunch, klikněte sem.

x