Jak nainstalovat téma Equilibrium GTK na Linux

Téma Equilibrium GTK je založeno na LinMOS. Představuje styl skeuomorfismu Mac OS z poloviny roku 2000. Pokud byste chtěli toto téma vyzkoušet na svém počítači se systémem Linux, je to jednodušší, než si myslíte! Zde je návod, jak to rozjet!

Stahování Equilibrium

Téma Equilibrium GTK je dostupné všem uživatelům Linuxu prostřednictvím webu tématu Gnome-look.org. Na stránce Gnome-look.org jsou čtyři možnosti stahování, každá jiná varianta motivu.

Chcete-li zahájit stahování na počítači se systémem Linux, přejděte do Equilibrium Stránka Gnome-look.org. Jakmile jste na stránce, najděte kartu „Soubory“ a klikněte na ni myší.

Na kartě „Soubory“ vyhledejte balíček motivů, který chcete stáhnout. Jakmile najdete soubor motivu, který si chcete stáhnout, přejděte na kartu „DL“ a klikněte na modré tlačítko stahování vedle balíčku motivu, který si chcete stáhnout.

Extrahování rovnováhy

Tématický balíček Equilibrium je distribuován uživatelům Linuxu ve formě archivů Tar XZ. Tyto archivy nelze použít jako motivy, protože motivy GTK je nutné před použitím v Linuxu plně extrahovat.

  Jak upgradovat na Linux Mint 19

Chcete-li rozbalit archiv Equilibrium Tar XZ na vašem počítači, musíte otevřít okno terminálu. Chcete-li otevřít okno terminálu, stiskněte Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo vyhledejte v nabídce aplikace „Terminál“ a spusťte jej tímto způsobem.

Jakmile se otevře okno terminálu, musíte se přesunout do adresáře „Downloads“. Chcete-li se dostat do adresáře „Downloads“, použijte příkaz CD a přesuňte se do složky, kde je balíček motivů Equilibrium.

cd ~/Downloads

Nyní, když jste v adresáři „Downloads“, použijte příkaz tar k rozbalení balíčku motivů Equilibrium na vašem počítači. Chcete-li spustit extrakci, použijte níže uvedené příkazy.

Stáhli jste si balíček motivů Equilibrium Blue? Rozbalte jej do počítače pomocí následujícího příkazu.

Equilibrium-Blue-1.0.tar.xz

Potřebujete extrahovat téma Equilibrium Blue Dark? Můžete to udělat pomocí příkazu níže.

Equilibrium-Blue-Dark-1.0.tar.xz

Chcete-li extrahovat balíček motivů Equilibrium Blue Solid, použijte následující příkaz.

Equilibrium-Blue-Solid-1.0.tar.xz

Chcete-li získat balíček motivů Equilibrium Blue Dark Solid GTK, musíte v okně terminálu zadat následující příkaz.

Equilibrium-Blue-Dark-Solid-1.0.tar.xz

Instalace Equilibrium

Nyní, když bylo Equilibrium extrahováno, dalším krokem v procesu nastavení je instalace souborů motivu do systému. Existují dva způsoby, jak nainstalovat téma Equilibrium na Linux.

  Jak nainstalovat LXQt na Linux

První způsob instalace motivu Equilibrium GTK na Linux je prostřednictvím režimu pro jednoho uživatele. Tento režim umožňuje přístup k motivu na ploše pouze uživateli, který si nainstaluje motiv do operačního systému.

Druhý způsob instalace motivu Equilibrium GTK je známý jako systémový režim. Tento typ instalace je mnohem složitější než metoda pro jednoho uživatele, protože vyžaduje úpravu systémových složek, ale umožňuje všem uživatelům v systému užít si téma.

Jednouživatelský

Chcete-li spustit instalaci Equilibrium v ​​režimu pro jednoho uživatele, budete muset ve svém domovském adresáři vytvořit novou složku s názvem „.themes“. Tato složka umožní vaší ploše Linuxu přistupovat k souborům motivů nainstalovaným jako jeden uživatel. Pomocí níže uvedeného příkazu mkdir vytvořte novou složku.

mkdir -p ~/.themes

Po vytvoření nové složky musíte přesunout relaci terminálu do adresáře „Downloads“, kde byl dříve extrahován balíček motivu Equilibrium. Pro přístup k této složce použijte příkaz CD.

cd ~/Downloads

Jakmile se dostanete do adresáře „Downloads“, instalace může začít. Pomocí příkazu mv přesuňte soubory balíčku motivů Equilibrium z adresáře „Downloads“ do nově vytvořené složky „.themes“ ve vašem domovském adresáři.

mv Equilibrium*/ ~/.themes/

Po dokončení příkazu mv je instalace Equilibrium v ​​systému Linux v režimu pro jednoho uživatele dokončena. Chcete-li ověřit, že instalace proběhla úspěšně, spusťte níže uvedený příkaz ls.

ls ~/.themes/

Celý systém

Chcete-li spustit instalaci Equilibrium v ​​celosystémovém režimu, musíte nejprve vstoupit do adresáře „Downloads“, do kterého byl předtím extrahován balíček motivu Equilibrium. Pomocí příkazu CD přejděte do části „Stahování“.

cd ~/Downloads

Jakmile jste v adresáři „Downloads“, musíte povýšit relaci terminálu na uživatele root, protože instalace Equilibrium vyžaduje úpravu souborů na úrovni systému.

sudo -s

Nyní, když má terminál přístup root, použijte příkaz mv k instalaci motivu Equilibrium GTK v režimu celého systému na vašem počítači se systémem Linux.

mv Equilibrium*/ /usr/share/themes/

Po dokončení instalace se nainstaluje Equilibrium. Chcete-li potvrdit, že byla úspěšně nainstalována, spusťte níže uvedený příkaz.

ls /usr/share/themes/

Aktivace rovnováhy

Téma Equilibrium je nyní nainstalováno na vašem počítači, ale tím průvodce nekončí. Téma Equilibrium nemůžete začít používat, aniž byste jej nejprve nenastavili jako výchozí téma GTK.

  Jak blokovat přenos bittorrentu v síti v systému Linux pomocí BitHammer

Chcete-li, aby se Equilibrium stalo vaším výchozím motivem GTK na Linuxu, podívejte se na seznam odkazů níže. Každý z odkazů ukazuje na podrobný návod, jak změnit výchozí motiv GTK na ploše Linuxu.