Jak nainstalovat téma Skeuos GTK na Linux

Skeuos je téma GTK3/4 pro Gnome Shell, stejně jako další desktopová prostředí založená na GTK v Linuxu. Dodává se v několika různých barevných variantách a má čistý, uhlazený design, který jistě okoření vaše nastavení Linuxu. Zde je návod, jak nainstalovat motiv Skeuos GTK do vašeho systému.

Stažení Skeuos na Linux

Téma Skeuos GTK je k dispozici ke stažení na stránce projektu GitHub. Chcete-li stáhnout toto téma do počítače, budete muset použít příkaz wget download v terminálu.

Téměř každý operační systém Linux je dodáván s předinstalovaným wget. Pokud používáte operační systém Linux, který není součástí tohoto nástroje, budete jej muset nainstalovat ručně. Chcete-li získat aplikaci Wget, klikněte tady.

Chcete-li si stáhnout Skeuos do svého počítače se systémem Linux, otevřete okno terminálu na ploše systému Linux. Terminálové okno můžete otevřít stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo vyhledejte v nabídce aplikace „Terminál“ a spusťte jej tímto způsobem.

  Jak nastavit vlastní cloudové úložiště v systému Linux s dalším cloudem

S otevřeným terminálovým oknem použijte níže uvedený příkaz ke stažení wget k získání nejnovější verze Skeuos na vašem počítači.

wget https://github.com/daniruiz/skeuos-gtk/archive/refs/heads/master.zip -O ~/Downloads/skeuos-gtk-theme.zip

Motiv je také možné stáhnout ze stránky Skeuos GitHub pomocí příkazu git clone. Měli byste to však dělat pouze tehdy, pokud víte, jak používat GitHub, protože jde o komplexní nástroj.

Extrahování Skeuos na Linuxu

Po stažení motivu Skeuos GTK do počítače se systémem Linux jej budete muset rozbalit. Chcete-li zahájit proces extrakce, přejděte do terminálu a pomocí příkazu CD se přesuňte do adresáře „Downloads“, kde je umístěn archiv ZIP souboru motivu.

cd ~/Downloads/

Jakmile jste v adresáři „Downloads“, použijte příkaz unzip k rozbalení archivu „skeuos-gtk-theme.zip“.

unzip -d skeuos-gtk-theme/ skeuos-gtk-theme.zip

Po dokončení procesu extrakce se ve vašem adresáři „Downloads“ objeví nová složka s názvem „skeuos-gtk-theme“. Použijte příkaz CD a zadejte tento adresář.

cd ~/Downloads/skeuos-gtk-theme/

Jakmile se dostanete do složky „skeuos-gtk-theme“, budete muset nahrát CD do složky „skeuos-gtk-master“. Tato podsložka obsahuje všechny soubory motivů GTK, které si můžete nainstalovat do svého počítače se systémem Linux.

cd skeuos-gtk-theme/skeuos-gtk-master/

Instalace Skeuos na Linux

Instalaci Skeuos na váš počítač se systémem Linux lze provést dvěma způsoby. První způsob instalace tohoto tématu GTK je v režimu „pro jednoho uživatele“ a druhý způsob je režim „v celém systému“.

  Jak snadno nainstalovat AppImages na Linux

Pokud nesdílíte počítač a nepotřebujete, aby někdo jiný přistupoval k tématu Skeuos, měli byste postupovat podle pokynů pro „jednoho uživatele“. Případně, pokud potřebujete pro přístup k tomuto motivu více uživatelů, postupujte podle „systémových“ pokynů.

Jednouživatelský

Chcete-li nainstalovat motiv Skeuos GTK jako jednouživatelský, začněte vytvořením složky ~/.themes pomocí příkazu mkdir. Tato složka bude obsahovat soubory motivu GTK ve vašem domovském (~) adresáři.

mkdir -p ~/.themes/

Po vytvoření nového adresáře použijte příkaz ls k zobrazení obsahu adresáře ~/Downloads/skeuos-gtk-theme/skeuos-gtk-master/.

ls

Prohlédněte si seznam položek v příkazovém řádku terminálu. Zobrazí mnoho, mnoho variací tématu Skeuos GTK. Když najdete ten, který chcete, použijte příkaz mv k jeho instalaci do nově vytvořené složky ~/.themes/ ve vašem domovském adresáři.

Například pro instalaci motivu „Skeuos-Black-Dark“ byste zadali následující příkaz.

mv Skeuos-Black-Dark/ ~/.themes/

Nahraďte „Skeuos-Black-Dark“ názvem motivu, který chcete nainstalovat, který je v adresáři ~/Downloads/skeuos-gtk-theme/skeuos-gtk-master/.

  Jak nainstalovat Arch Linux rychleji s Calam Arch

Tento proces opakujte tolikrát, kolikrát chcete, abyste si nainstalovali více motivů Skeuos GTK do svého počítače v režimu „jednoho uživatele“.

Celý systém

Potřebujete nainstalovat téma Skeuos GTK v celém systému? Zde je návod, jak na to. Nejprve použijte příkaz sudo -s k povýšení své terminálové relace na root přístup.

sudo -s

Dále použijte příkaz ls k zobrazení obsahu adresáře ~/Downloads/skeuos-gtk-theme/skeuos-gtk-master/.

ls

Adresář ~/Downloads/skeuos-gtk-theme/skeuos-gtk-master/ obsahuje mnoho složek motivů, ze kterých si můžete vybrat. V seznamu v terminálu vyhledejte motiv, který chcete nainstalovat.

Až najdete téma Skeuos, které byste chtěli nastavit ve svém systému, postupujte podle níže uvedeného příkladu příkazu.

Chcete-li například nainstalovat téma „Skeuos-Magenta-Light“ do vašeho systému, spustili byste:

mv Skeuos-Magenta-Light/ /usr/share/themes/

Opakujte tento proces tolikrát, kolikrát chcete, abyste do svého počítače instalovali více motivů Skeuos GTK v celosystémovém režimu.

Aktivace Skeuos na Linuxu

Motiv Skeuos GTK je nainstalován na vašem počítači, ale ještě to není výchozí motiv. Chcete-li nastavit Skeous jako výchozí vzhled pro vaši plochu Linuxu, budete muset změnit nastavení motivu.

Nevíte, jak změnit nastavení motivu na počítači se systémem Linux? Můžeme pomoct! Podívejte se na níže uvedené odkazy a zjistěte více o změně motivů plochy v Linuxu!