etechblog

Jak najít a používat všechny návrhy zkratek Siri

Siri Shortcuts dorazily spolu s iOS 12 v září 2018 spolu s aplikací Shortcuts a vším, co to obnášelo. Tyto dvě funkce značně zvýšily automatizační hru pro iOS, ale ne bez toho, aby způsobily zmatek. Zde se dozvíte, co jsou zkratky Siri a jak je používat.

Pokud si nejste jisti rozdíly mezi zkratkami Siri a zkratkami, nejste sami. Apple neodvedl to nejlepší, co by vysvětlil tyto dvě funkce a jak se liší, stejně jako komunita iPhone jako celek. Tyto dvě funkce jsou mnoha způsoby propojeny a podobnost v názvu také neusnadňuje jejich rozlišení.

Je však důležité si uvědomit, že zkratky Siri a zkratky jsou skutečně odlišné a první z nich je z těchto dvou nejpříjemnější.

Jaký je rozdíl mezi zkratkami a zkratkami Siri?

Stručně řečeno, Shortcuts je aplikace, kterou Apple vytvořil na základě aplikace Workflow, kterou koupil v roce 2017. Podobně jako Automator na Macu, Shortcuts vám umožňují vytvářet často složitou automatizaci pomocí nabízených stavebních bloků. Zkratky se mohou ponořit i do kompatibilních aplikací, což umožňuje vlastní zkratky, které mohou výrazně zkrátit čas potřebný k dokončení opakujícího se úkolu.

  Jak chránit aplikace heslem na vašem Macu

Zkratky Siri jsou však jiné. Když vývojáři vytvářejí své aplikace, mohou prezentovat funkce, které mohou používat zkratky Siri. Jedná se o předdefinované věci, jako je přehrávání seznamu stop v aplikaci podcastu nebo otevření konkrétního souboru v aplikaci na psaní poznámek. V některých případech si iOS také všimne některých věcí, které jste dělali dříve, a doporučí k použití zkratku Siri. Poté můžete nastavit vlastní hlasový příkaz pro vyvolání zkratky Siri přes, uhodli jste, Siri.

Kde jsou zkratky Siri a jak je mohu používat?

Zkratky Siri, které vaše aplikace poskytují, najdete na několika různých místech. Dobré aplikace je zviditelní v aplikaci, možná pod možností nabídky. Pokud ne, jedním skvělým místem, kde můžete najít zkratky Siri, o kterých možná nevíte, že existují, je zamířit do aplikace Nastavení.

  Jak přidat úložiště třetích stran a RPM ve Fedoře

V Nastavení klepněte na „Siri a vyhledávání“.

Zde můžete vidět některé navrhované zkratky, ale chcete-li zobrazit úplný seznam, klepněte na „Všechny zkratky“.

Zde uvidíte úplný seznam nainstalovaných aplikací, které také podporují zkratky Siri. Pokud aplikace podporuje mnoho zkratek Siri, seznam bude zkrácen. Klepnutím na jednu z nich ji aktivujete nebo klepnutím na tlačítko „Zobrazit vše“ zobrazíte všechny zkratky Siri dostupné pro konkrétní aplikaci.

Nakonec klepněte na červené tlačítko záznamu a nahrajte frázi, kterou chcete říct, abyste v případě potřeby vyvolali zkratku Siri.

Po dokončení tohoto procesu je aktivace zkratky Siri stejně snadná jako vyvolání Siri a vyslovení požadované fráze.

  Jak používat nový nástroj pro snímky obrazovky Firefoxu
x