Jak najít kontakty v novém webovém rozhraní Gmailu

Gmail má nový design a je docela pěkný. Obecně řečeno, kdykoli dojde k přepracování masivně populární služby, uživatelé jsou nešťastní. To není případ Gmailu; všechno vypadá mnohem lépe a jsou tu nové funkce, jako je důvěrný režim a režim offline. To znamená, že nový design má malou oběť; Kontakty a úkoly. Starý design vám umožňoval přepínat na kontakty a prohlížet je a upravovat, ale v novém designu je nikde nenajdete. Zde je návod, jak získat přístup ke kontaktům v novém Gmailu.

Kontakty v novém Gmailu

Google odstranil Kontakty z Gmailu. Již neexistuje vyhrazený panel nebo obrazovka, která vám umožní přístup ke kontaktům pro prohlížení nebo úpravy. To neznamená, že vaše kontakty jsou pryč. Jsou stále tam a jsou synchronizovány s vaším účtem Google. Přístup k nim se stal složitým.

  Jak zapnout nebo vypnout funkci Najít můj iPad

Existují dva způsoby, jak toho dosáhnout. První je pouze přístup ke kontaktům synchronizovaným s vaším účtem Google. Má svou vlastní vyhrazenou webovou stránku, která je nezávislá na Gmailu. Existují dvě jeho verze; nový Material design, který je v beta verzia stará stabilní verze Kontaktů Google což je téměř totožné s tím, co vám Gmail ukazoval ve starším designu. Jakoukoli verzi, kterou chcete použít, byste si měli uložit do záložek. Pokud nepoužíváte Google Chrome, je to nejlepší a nejrychlejší způsob přístupu ke kontaktům v novém Gmailu.

Pokud používáte Google Chrome, můžete pro přístup ke Kontaktům použít vestavěnou aplikaci Google. Ušetří vám to trochu místa na liště záložek. Otevřete v Chromu novou kartu a klikněte na malou ikonu mřížky vedle svého profilového obrázku. Otevře se malé okno s různými aplikacemi a službami Google, ke kterým máte přístup. Přejděte dolů, dokud nenajdete Kontakty, a klikněte na ně.

  SndLatr Vytvořte zprávy Gmail hned a odešlete je později [Chrome]

Samozřejmě, pokud to pro vás není pohodlné a je to samozřejmě méně pohodlné než mít přístup ke kontaktům v Gmailu, pak pravděpodobně můžete najít rozšíření nebo doplněk pro váš prohlížeč, který vám umožní snáze otevřít Kontakty. Pokud tomu dáte trochu času, je možné, že někdo nakonec vyvine doplněk/rozšíření, které v nějaké formě vrátí kontakty zpět do Gmailu.

Google obvykle takové nedopatření neprovádí, takže je možné, že to bylo úmyslné. Gmail uživatelům stále zavádí nové funkce a možná za pár měsíců představí způsob, jak usnadnit přístup ke kontaktům v novém Gmailu.

x