Jak najít ztracený iPhone, iPad nebo Apple Watch pomocí Siri

Nesprávné umístění iPhonu, iPadu nebo Apple Watch může být k vzteku, zvláště pokud jste si jisti, že je někde tady, ale nemůžete na ně položit ruce. Pokud máte aktivní funkci Najít můj iPhone/iPad/Apple Watch, požádejte Siri, aby vám je našla.

Pravděpodobně už víte, že můžete najít iPhone, iPad nebo Apple Watch pomocí aplikace Najít můj iPhone, ale existuje úplně chladnější způsob, jak to udělat bez tření. Požádat Siri, aby „našel můj iPhone“ nebo jiné zařízení, je rychlý způsob, jak přesně to udělat, a Siri může dokonce iniciovat ping na chybějící zařízení, což vám usnadní jeho nalezení.

Věci se ještě zlepší, pokud také vlastníte HomePod, protože jej můžete požádat, aby dělal všechno stejně jako kterékoli jiné zařízení s funkcí Siri. Je něco magického na tom křičet na HomePod a nechat váš iPhone cinkat jako blázen zpoza polštáře pohovky.

Jak najít ztracený iPhone, iPad nebo Apple Watch pomocí Siri

Aby cokoli z toho fungovalo, musíte během nastavování povolit funkci Najít můj iPhone/iPad/Apple Watch. Za předpokladu, že ano, zde je návod, jak najít kterékoli z těchto zařízení pomocí vašeho hlasu díky Siri.

Chcete-li, aby se koule točila, vyvolejte Siri obvyklým způsobem a poté ji požádejte, aby „Najdi moje x“ a nahradila x zařízením, které hledáte.

„Najdi můj iPhone.“
„Najdi můj iPad.“
„Najít moje Apple Watch.“

Říci

Pokud máte více zařízení, jako jsou například dva iPady, Siri vás požádá, abyste potvrdili, které z nich chcete najít. Pokud máte více členů rodiny, můžete dokonce požádat Siri, aby také našla jejich zařízení. Jednoduše přidejte jejich jméno do žádosti; „Najdi Rachelin iPhone“ přiměje Siri udělat přesně to.

Říci

Jakmile Siri identifikuje zařízení, které chcete najít, zeptá se, zda z něj chcete přehrát zvuk. Chcete-li zahájit ping, odpovězte „Ano“.

Jakmile ping začne, vaše zařízení začne vydávat zvuk. Toto bude pokračovat, dokud nebude zrušeno na samotném zařízení nebo případně vyprší časový limit.

Klepněte

Samozřejmě, pokud jste si jisti, že vaše ztracené zařízení je někde poblíž a máte Siri nastavenou tak, aby reagovala na hlasový příkaz, můžete s ní také zkusit mluvit přímo. Řekněte něco jako „Hej Siri, řekni mi vtip“, aby začala dělat hluk.