Jak nastavit a používat iPhone X, iPhone XR, iPhone XS nebo iPhone XS Max

Takže jste si pořídili zbrusu nový iPhone, ale to je vše…. odlišný. Telefony Apple iPhone 2018 spolu s iPhonem X jsou obrovským odklonem od všeho, co bylo předtím, a my vám řekneme, jak je používat.

Nemusíte mít iPhone v posledních několika letech na očích, abyste věděli, že Apple věci mění. iPhone X zahájil novou vlnu iPhonů, které jsou bez tlačítka Home, a to mění způsob, jakým iPhone funguje mnohem více způsoby, než jen tím, jak vycouvat z aplikace. Odstranění Touch ID a příchod Face ID je jednou z největších malých změn, které iPhone viděl, a má dopad na to, jak iOS funguje od ověřování nákupů po zadávání hesel. Ztráta tlačítka Home byla obrovská a to mění velkou část svalové paměti, kterou jste si za ta léta vybudovali.

Ale chlapče, chlapče, musí se znovu naučit některá gesta, malou cenu, aby zaplatil za to, co dostanete na oplátku. Víme, že bez ohledu na to, jak skvělé jsou nové iPhony, je potřeba se s tím vypořádat. Proto jsme sestavili sbírku nejužitečnějších návodů, které máme, všechny zaměřené na to, aby vám pomohly zorientovat se ve vašem novém telefonu. V době, kdy si zde vše přečtete, budete nindžou válečníkem s iPhonem.

  Proč lidé vypadají jinak na fotografiích pořízených různými objektivy

S tím řečeno, pojďme začít.

Klepnutím na obrazovku probudíte telefon

Po odstranění tlačítka Domů je nyní probuzení iPhonu otázkou pouhého klepnutí na jeho obrazovku a sledování, jak se rozběhne. Telefony to dělají roky, ale je skvělé, že to umí i iPhone. Je tu nějaká efektní detekce klepnutí, která se také snaží zabránit náhodným dotykům, které probudí obrazovku.

  Jak hrát arkádové hry pomocí MAME na Linuxu

Přetažením spodní části obrazovky přepnete aplikace

Nové iPhony mají spoustu gest, jak obejít iOS, ale vstup do přepínače aplikací může být trochu nemotorný. Zde je snadný způsob, jak přepínat mezi nedávno použitými aplikacemi. Toto je funkce, kterou mnoho lidí nevyužívá nejlépe, ale když ji přidáte do svého repertoáru swipe, už se nebudete chtít vrátit.

Naučte se všechna užitečná gesta

Existuje spousta dalších věcí, které můžete udělat rychlým gestem, a všechny je zde popisujeme. Kdo věděl, že existuje tolik různých způsobů, jak mávat prstem na obrazovku?

Vypněte svůj nový iPhone

Divili byste se, jak se s příchodem nových iPhonů liší některé zcela základní věci. Jako například prostě vypnout tu věc. Možná to nebudete muset dělat často, ale když to uděláte, bylo by užitečné, kdybyste věděli, která tlačítka stisknout.

  Jaká nastavení fotoaparátu mám použít pro pouliční a cestovní fotografii

Pořiďte snímek obrazovky bez tlačítka Domů

Pořízení snímku obrazovky se s aktualizací neztížilo, ale bez tlačítka Domů to funguje jinak. Screenshoty jsou skvělé způsoby, jak lidem ukázat aplikace nebo jak něco udělat, a my je často používáme!

K výběru textu použijte režim trackpadu

Apple odvedl opravdu špatnou práci, aby tuto funkci zviditelnil, ale věděli jste, že klávesnici svého iPhonu můžete proměnit v trackpad? Ty víš. Existuje několik bonusových tipů, které se mohou hodit, pokud vlastníte i iPad.

Nastavte a používejte Apple Pay

Apple Pay je stále neopěvovaným hrdinou iPhonu a ekosystému Apple jako celku a s příchodem Face ID se toho hodně změnilo. Bez Touch ID k ověření nyní musíte svému iPhone věnovat pozornost, než vám umožní zaplatit. Zní to neohrabaně, ale není.

Nastavte a používejte Siri

Siri je často terčem vtipů, ale pokud pracujete v rámci jejích omezení, je více než užitečná. Ale jak to použít, když nemáte tlačítko Domů? Nebojte se, dáme vám přehled.