Jak nastavit a používat Siri na iPhone

Siri má mezi mnoha špatnou pověst, ale je dokonale použitelná pro většinu úkolů, a pokud jste po kolena v ekosystému Apple, nezáleží na tom, o kolik lepší je konkurenční digitální asistent, protože vše souvisí se Siri. To znamená, že jej budete muset používat, a to je docela snadné, když víte jak. Pojďme do toho.

Jak povolit Siri na iPhone

Jak už to tak často bývá, tento proces začíná v aplikaci Nastavení. Spusťte aplikaci a přejděte dolů, než klepněte na „Siri & Search“.

  Jak zjistit recepty na webové stránce [Chrome]

Pod nadpisem „Ask Siri“ uvidíte tři přepínače. Doporučujeme zapnout je všechny:

Poslouchat „Hey Siri“: To vám umožní použít frázi „Hey Siri“ k upoutání pozornosti digitálního asistenta.
Stiskněte boční tlačítko pro Siri: Umožňuje aktivovat Siri stisknutím a podržením bočního tlačítka na modelech iPhone X nebo domovského tlačítka na starších modelech.
Povolit Siri, když je uzamčen: To vám umožní vyvolat Siri buď pomocí bočního/domácího tlačítka nebo hlasem, když je váš iPhone uzamčen.

Jak změnit hlas Siri na iPhone

Možná se vám nebude líbit, jak Siri zní ve výchozím nastavení, ale v závislosti na zvoleném jazyce si můžete vybrat z několika hlasů. Chcete-li začít, otevřete aplikaci Nastavení a klepněte na „Siri a vyhledávání“.

  Jak pořídit dobré fotografie v dešti (a jiných vlhkých situacích)

Klepněte na „Hlas Siri“.

Vyberte hlas, který chcete použít, včetně pohlaví, pokud je tato možnost k dispozici.

Jak změnit, zda Siri mluví na iPhone

V závislosti na situaci nemusí být to, aby k vám Siri slyšitelně mluvila, nejvhodnějším postupem. Naštěstí můžete chování Siri změnit v nabídce nastavení Siri.

Otevřete aplikaci Nastavení a poté klepněte na možnost „Siri & Hledat“.

Poté klepnutím na „Hlasová odezva“ zobrazíte dostupné možnosti.

Možnosti jsou:

Vždy zapnuto: Siri vám vždy slyšitelně vysloví své odpovědi.
Ovládání pomocí vyzváněcího spínače: Siri bude slyšitelně reagovat pouze v případě, že není vyzváněcí spínač vypnutý.
Pouze hands-free: Siri bude slyšitelně reagovat pouze v případě, že používáte sluchátka nebo zařízení Bluetooth. To zahrnuje CarPlay, i když k připojení používáte kabel.

  Helium přidává počasí, záložky a zdroj Reddit na stránku na nové kartě [Chrome]

Jak používat Siri na iPhone

Siri není pro nikoho dobrá, pokud nevíte, jak ji používat. Pokud máte vybrané možnosti, které jsme zmínili dříve, máte dva hlavní způsoby, jak upoutat Siriho pozornost. První je říct „Hey Siri“ a spustí se digitální asistent. Druhý a ten, díky kterému se cítíte méně hloupě, je stisknout a podržet boční tlačítko na modelu iPhone X (nebo tlačítko Domů na jiných modelech), dokud se na obrazovce neobjeví Siri. Když Siri odpoví, řekněte jí, co potřebujete.