Jak nastavit a používat síťová umístění na Macu

Mac je tu tak dlouho, že existují některé funkce, na které mnozí zapomněli nebo o nich vůbec nevěděli. Síťová umístění jsou skvělým příkladem, ale mohou být velmi užitečná. Zde je důvod.

Síťová umístění jsou součástí macOS už roky, ale je opravdu škoda, jak často se nepoužívají. Pokud jste někdo, kdo pravidelně používá svůj Mac na více místech a připojuje se k různým sítím, jak kabelovým, tak bezdrátovým, pak vám používání více síťových umístění může být záchranou.

Co jsou to síťová umístění?

Nejlepší způsob, jak si představit umístění v síti, je jako soubor uložených předvoleb. Pokud chcete mít své ethernetové připojení doma nastavené jedním způsobem, ale chcete mít různá nastavení v kanceláři, pak je dvojice síťových umístění perfektní, protože vám ušetří ponoření se do předvoleb systému pokaždé, když pracujete z jiného místa. Můžete také chtít nastavit různé servisní objednávky například podle toho, kde se nacházíte.

  Proč si lidé v roce 2020 stále kupují běžné telefony

Jak nastavit síťové umístění

Chcete-li začít, otevřete nabídku Apple a klikněte na „Předvolby systému“.

Dále klikněte na „Síť“.

V horní části okna klikněte na rozbalovací nabídku „Umístění“ a poté klikněte na „Upravit umístění“.

Klepnutím na tlačítko „+“ přidejte nové umístění a poté zadejte požadovaný název. Umístění můžete také odebrat kliknutím na tlačítko „-“, jakmile již nejsou vyžadovány.

Klikněte na tlačítko „Hotovo“. Vaše nové umístění bude nyní možné vybrat v rozevíracím seznamu Umístění, který jsme viděli dříve. Vyberte jej a poté proveďte požadované změny. Jakékoli změny, které provedete, budou uloženy pro toto konkrétní místo, jakmile kliknete na tlačítko „Použít“.

Jak změnit umístění

Když potřebujete vybrat nové umístění, nejrychlejší způsob, jak to udělat, je kliknout na logo Apple, vybrat „Umístění“ a poté vybrat umístění, které chcete aktivovat.

  Kdy je ten správný čas na nákup nového Macu?