Jak nastavit Cisco VPN

Upozornění: Některé stránky na tomto webu mohou obsahovat přidružený odkaz. Náš úvodník to nijak neovlivňuje.

Chcete vědět, jak nastavit Cisco VPN? Cisco je jedním z nejuznávanějších jmen v oblasti sítí. Je to název většiny podnikových směrovačů, velké části internetových páteřních směrovačů, firewallů, přepínačů a síťových zařízení. Poskytuje také aplikace pro koncové uživatele, jako je Cisco AnyConnect, která se používá na mnoha vysokých školách a univerzitách a také v podnicích po celém světě. Tento tutoriál vás provede nastavením Cisco AnyConnect VPN.

VPN je základním nástrojem ochrany vašeho síťového provozu před dohledem. Ať už se jedná o státem podporovaný provoz, poskytovatele internetových služeb nebo o hackování, šifrování vašeho provozu ho ochrání před zvědavými pohledy. I když nemáte co skrývat, zabezpečení vašeho internetového provozu je základní součástí počítačové bezpečnosti. Některá vzdělávací zařízení na tom trvají a většina společností, které umožňují vzdálený přístup k datům nebo aplikacím, bude také.

Cisco AnyConnect zahrnuje klienta, kterého nainstalujete do svých zařízení, a web nebo zařízení Adaptive Security Appliance (ASA). Cisco ASA jsou jediné zařízení, které obsahuje firewall, antivirus, filtr spamu, server VPN, zařízení s certifikátem SSL a další funkce šroubování. Tam, kde bychom dříve používali samostatný hardwarový firewall, VPN server a antivirové řešení, lze vše zapouzdřit do jediného zařízení. Je to elegantní způsob, jak zabezpečit vaše podnikání. Toto jediné zařízení zajišťuje veškeré řešení je jedním z důvodů, proč je ASA tak populární.

  Dá se ExpressVPN věřit?

Omezená nabídka: 3 měsíce ZDARMA!

Nastavení Cisco AnyConnect VPN

Nastavení Cisco AnyConnect VPN je podobné jako nastavení libovolného VPN klienta. Přístup závisí na zařízení, na které jej instalujete, ale po instalaci je nastavení velmi jednoduché. Cisco AnyConnect VPN si můžete stáhnout přímo od společnosti Cisco, ale pokud ji používáte pro připojení ke své vysoké škole nebo zaměstnavateli, měli by poskytnout odkaz. Měli byste použít tento odkaz, protože by mohl obsahovat konfigurační soubor nezbytný pro rychlé připojení.

Abyste se mohli připojit k vaší VPN pomocí Cisco AnyConnect, budete potřebovat přihlášení. Pokud se připojujete k univerzitní nebo firemní síti, váš tým podpory HR nebo IT vám je měl v určitém okamžiku poslat. Bez nich se nepřipojíte.

Omezená nabídka: 3 měsíce ZDARMA!

  Proč byste neměli důvěřovat bezplatným VPN

V opačném případě:

 • Stáhněte si klienta Cisco AnyConnect VPN.
 • Nainstalujte klienta do svého zařízení pomocí souboru InstallAnyConnect.exe.
 • Postupujte podle průvodce nastavením a po dokončení vyberte OK.
 • Pokud o to požádá, povolte instalaci ověření a po dokončení vyberte Dokončit.
 • Instalační program nemusí obsahovat žádné konkrétní kroky nastavení v závislosti na tom, odkud jste přistupovali k souboru pro stahování. Výše uvedený příklad používá spustitelný soubor Windows. Android, Mac OS a další operační systémy budou využívat něco jiného.

  Nastavení Cisco AnyConnect VPN na Chromebooku nebo zařízení Android

  Dalším příkladem by byla instalace Cisco AnyConnect VPN na Chromebook. Zmíním to konkrétně, protože nepoužívá standardní instalaci aplikace. I když má Cisco kompatibilní aplikaci pro Android, nefunguje tak dobře, jak by měla, takže společnost doporučuje používat místo toho rozšíření Chrome. Nezapomeňte, že pokud to uděláte, bude zašifrován pouze provoz Chrome. Veškerý ostatní provoz nebude používat VPN.

  Omezená nabídka: 3 měsíce ZDARMA!

 • Stáhněte si rozšíření Cisco AnyConnect pro Chrome odtud.
 • Vyberte Přidat do Chromu a povolte přístup ke všemu, co požaduje.
 • Vyberte Spustit aplikaci a nakonfigurujte ji.
 • Vyberte Přidat nové připojení a zadejte své přihlašovací údaje VPN.
 • Jakmile se rozšíření ověří, můžete nastavit nové připojení, uložit ho a použít, kdykoli se budete potřebovat připojit.

    Kdo vlastní ExpressVPN?

  Připojení Cisco AnyConnect VPN

  Po instalaci můžete Cisco AnyConnect VPN připojit kdykoli, pokud máte přihlašovací údaje poskytnuté vaší vysokou školou nebo zaměstnavatelem. Otevřete aplikaci, zadejte síť, ke které se chcete připojit, zadejte své přihlašovací údaje, stiskněte Připojit a během několika sekund byste měli vidět připojené okno.

  Některé sítě vyžadují dvoufaktorové ověření. Pokud je ten váš jedním z nich, získejte kód a zadejte jej do nového okna 2FA. Klikněte na Pokračovat a VPN se připojí. Na vašem zařízení by se měl zobrazit stav oznamující, že jste se připojili ke službě Cisco AnyConnect.

  Chcete-li se odpojit, vyberte oznámení systému Windows nebo otevřete aplikaci Cisco AnyConnect na svém zařízení a vyberte možnost Odpojit. Dejte pár sekund na odpojení od zabezpečené sítě a ještě pár sekund, aby vaše zařízení implementovala výchozí nastavení sítě. Nyní byste měli být schopni normálně používat internet mimo VPN.

  Klient Cisco AnyConnect VPN zjednodušuje zabezpečení internetového provozu mezi organizací a vzdálenými klienty. Je rychlý, bezpečný a dělá skvělou práci, aby uživatelům věci zjednodušil. Není divu, že je tak populární!

  x