Jak nastavit Face ID na iPhonu nebo iPadu

Klíčové věci

 • Face ID pomáhá udržet váš iPhone nebo iPad v bezpečí tím, že k odemknutí a přístupu k vašim datům vyžaduje biometrický sken obličeje.
 • Face ID si můžete nastavit v aplikaci Nastavení a podle pokynů na obrazovce naskenujte svůj obličej.
 • Kromě odemykání zařízení můžete také pomocí Face ID otevírat aplikace bez zadání přístupového kódu, což zvyšuje zabezpečení, aniž byste museli obětovat pohodlí.

Face ID je vaše nejlepší sázka na zabezpečení vašeho iPhonu nebo iPadu bez kompromisů v pohodlí. Může automaticky odemknout vaše zařízení, když detekuje vaši tvář (ale nikoho jiného). Ukážeme vám, jak nastavit a používat Face ID na vašich zařízeních Apple.

Jak nastavit Face ID na vašem zařízení Apple

Apple představil svůj biometrický autentizační systém Face ID v roce 2017 vedle iPhonu X. Od té doby je stálicí moderních iPhonů a špičkových modelů iPadů. Face ID můžete použít, pokud máte iPhone X nebo novější model (kromě iPhone SE) nebo iPad Pro z roku 2018 nebo novější.

Pokud vaše zařízení tuto funkci nepodporuje, můžete použít Touch ID, což je stále pohodlný způsob, jak udržet váš iPhone nebo iPad v bezpečí. Přestože existuje spousta dobrých důvodů, proč by měl Apple přinést Face ID na Mac, stále není podporováno.

  4 nejbezpečnější možnosti výměny baterie MacBooku

Když poprvé zapnete nový iPhone nebo iPad, zeptá se vás, zda chcete nastavit Face ID. Můžete jej nakonfigurovat okamžitě nebo se rozhodnout, že to uděláte později. Pokud jste se rozhodli nepovolit Face ID během úvodního nastavení, ale chcete jej používat nyní, musíte udělat toto:

 • Otevřete na svém iPhonu nebo iPadu aplikaci Nastavení. Poté přejděte dolů a klepněte na Face ID & Passcode. Pokud používáte přístupový kód, budete vyzváni k jeho zadání.
 • Klepněte na Nastavit Face ID. Pokud ji již máte povolenou, můžete přidat další obličej klepnutím na Nastavit alternativní vzhled.
 • Ujistěte se, že jste v dobře osvětleném prostředí, abyste jasně viděli svůj obličej ve fotoaparátu. Odstraňte také vše, co by vám mohlo zakrývat obličej, jako je maska ​​nebo sluneční brýle. Poté klepněte na Začínáme.
 • Umístěte obličej zcela dovnitř rámu. Poté pomalu otáčejte hlavou kolem kruhu, dokud nedokončíte první skenování. Klepněte na Pokračovat.
 • Stejným způsobem proveďte druhé skenování. Po dokončení skenování klepněte na Hotovo.
 • Nyní, pokaždé, když budete chtít odemknout svůj iPhone nebo iPad, pokusí se detekovat váš obličej. Pokud se o to pokusí někdo jiný nebo vás nerozpozná, zařízení vás vyzve k zadání přístupového kódu. Pokud máte problémy, vyzkoušejte naše opravy, aby Face ID fungovalo na vašem iPhone.

    10 doplňků zabezpečení prohlížeče pro ochranu soukromí – nejlepší nástroje pro ochranu

  Možná budete muset držet svůj iPhone nebo iPad přímo před obličejem, aby vás Face ID správně naskenovalo.

  Které funkce Face ID byste měli zapnout (nebo vypnout)?

  Zatímco Face ID usnadňuje odemykání vašeho iPhonu nebo iPadu, několik dalších funkcí souvisejících s Face ID vám pomůže, aby byl váš zážitek co nejplynulejší.

  Jak používat Face ID s maskou

  Pokud často nosíte masku nebo jakoukoli jinou pokrývku obličeje, pravděpodobně budete mít potíže s používáním Face ID, pokud nezapnete Face ID s maskou v Nastavení > Face ID a heslo.

  Toto nastavení upravuje, co Face ID hledá, a zaměřuje se na vaše oči a čelo. Face ID s maskou vyžaduje iOS 15.4 nebo novější.

  Chcete-li použít Face ID s maskou, nemůžete mít nic, co by vám zakrývalo oči.

  Jak přidat Face ID s brýlemi

  Jakmile nastavíte Face ID s maskou, můžete provést další skenování s brýlemi. Klepněte na Přidat brýle pod Face ID s přepínačem masky. Můžete také přidat více párů brýlí opakováním procesu skenování.

  Další významné funkce Face ID

  • Povolit přístup při uzamčení: Pomocí těchto přepínačů můžete upravit, které funkce a možnosti máte k dispozici vy (nebo někdo jiný), aniž byste museli svůj iPhone nebo iPad odemykat. Pokud například nechcete, aby někdo mohl ovládat vaše domácí zařízení nebo používat Siri, když je váš iPhone zamčený, vypněte tyto možnosti.
  • Odemknutí pomocí Apple Watch: Tato funkce ještě více usnadňuje odemykání iPhonu. Když nosíte Apple Watch, které již byly odemčeny, automaticky se odemknou váš iPhone, když klepnete na obrazovku – není potřeba Face ID!
  • Alternativní vzhled: Na svém iPhonu nebo iPadu můžete naskenovat alternativní vzhled, což je v podstatě jiná tvář. I když tato funkce může být určena pro situaci, jako je nošení drasticky odlišných stylů vousů, můžete ji také použít k přidání tváře významné jiné osoby do zařízení, aby jej mohli snadněji odemknout.
  • Ochrana ukradeného zařízení: V systému iOS 17.3 a novějším můžete na svém iPhonu povolit ochranu proti odcizenému zařízení a zvýšit tak jeho zabezpečení. Po zapnutí budou určité akce vyžadovat Face ID bez možnosti návratu k přístupovému kódu zařízení, když se nenacházíte na známém místě.
    Kde je umístěn snímač složení paliva?

  Jak používat Face ID pro aplikace na iPhonu nebo iPadu

  Kromě odemykání zařízení můžete také zamykat kompatibilní aplikace pomocí Face ID nebo Touch ID. Zde je návod, jak zkontrolovat, které aplikace ve vašem zařízení tuto funkci podporují, a jak ji zapnout nebo vypnout:

 • Přejděte do Nastavení > Face ID a heslo a zadejte přístupový kód zařízení.
 • Klepněte na Další aplikace. Zde uvidíte seznam nainstalovaných aplikací, které tuto funkci podporují.
 • Pomocí přepínače aktivujte nebo deaktivujte Face ID pro konkrétní aplikaci.
 • Face ID je k dispozici také pro iTunes, App Store, Apple Pay a Password AutoFill. Chcete-li ji pro tyto aplikace a služby zapnout, přejděte do Nastavení > Face ID a heslo a zapněte funkci nebo aplikaci, kterou chcete použít.

  Celkově vzato je Face ID skvělou náhradou za Touch ID – funkci, která udržovala starší modely iPhone v bezpečí. Snadno se nastavuje a pohodlně se používá. Ať už chcete odemknout svůj iPhone nebo iPad, přistupovat k aplikacím se soukromými daty, automaticky vyplňovat hesla na vybraných webech, nakupovat a další, Face ID vám to usnadní.