Jak nastavit Haptic Touch na iPhone XR

iPhone XR nemá 3D Touch, místo toho se spoléhá na něco, co se nazývá Haptic Touch. Nabízí téměř stejné funkce a právě teď je to exkluzivita pro iPhone XR. Zde je návod, jak to nastavit.

Pokud s iPhonem XR začínáte, možná si neuvědomujete, že máte Haptic Touch, a nebyli byste ani první. Haptic Touch je náhradou iPhonu XR za 3D Touch, s čím si většina majitelů iPhonů hrála a pak na to zapomněli.

Co je to Haptic Touch?

Haptic Touch funguje jako druh kliknutí pravým tlačítkem a umožňuje majitelům iPhonu XR aktivovat nabídky a tlačítka, která by normálně nebyla dostupná. Například aktivace funkce Haptic Touch na oznámení představuje další možnosti pro správu oznámení. Dalším příkladem, kde může být Haptic Touch užitečný, je Ovládací centrum, kde uživatelé mohou klepnout a podržet ikonu, aby získali podrobnější kontrolu nad funkcí.

  Jak volat a přijímat hovory na iPadu

Aby iOS upozornil uživatele, že byl aktivován Haptic Touch, generuje malé vibrace, které napodobují kliknutí.

Jak se liší 3D dotyk a haptický dotyk

Rozdíly mezi těmito dvěma jsou poměrně malé, přičemž hlavním rozdílem je implementace těchto dvou funkcí. Zatímco 3D Touch vyžaduje pevné stisknutí na displeji iPhonu, Haptic Touch je místo toho nechá stisknout a podržet, dokud neucítí hmatovou odezvu.

Rozdíly pokračují v tom, co můžete dělat s Haptic Touch. Z velké části je vše, co funguje prostřednictvím 3D Touch, možné také pomocí Haptic Touch, což jsou dvě významné výjimky. Za prvé, z domovské obrazovky nemáte přístup k zkratkám aplikací. Za druhé, Haptic Touch nepodporuje „peek & pop“, funkci, která nabízí náhledy čehokoli od obrázků po adresy URL. To je největší chyba z těch dvou, ale platíte své peníze, vybíráte si.

  Jak číst komiksy na Linuxu s Peruse

Se vším, co bylo řečeno, pokud jste majitelem iPhone XR, měli byste si Haptic Touch alespoň vyzkoušet.

Jak nastavit Haptic Touch

Ať už jste s Haptic Touch nováčkem nebo jste veteránem 3D Touch, otevřete Nastavení, aby se koule točila, a potom klepněte na „Obecné“.

Dále klepněte na „Přístupnost“. Možná to není nejviditelnější místo pro takovou možnost pobytu, ale je to tak.

Chcete-li získat přístup k možnostem Haptic Touch, klepněte na položku se stejným názvem.

Poslední obrazovka vám umožňuje změnit, jak dlouho trvá aktivace Haptic Touch, a zároveň nabízí testovací tlačítko pro otestování změny, aniž byste museli opustit aplikaci Nastavení.

  Jak tisknout ve Wordu a nechat prostor pro děrování

Kupodivu se Apple rozhodl nepovolit deaktivaci Haptic Touch (což udělal s 3D Touch). Pokud zjistíte, že náhodně aktivujete Haptic Touch, zkuste nastavit dobu trvání dotyku na „Pomalu“ a uvidíte, zda se to zlepší.