Jak nastavit přehrávač videa MP4 na Ubuntu

Jste v Ubuntu noví? Pokoušíte se přijít na to, jak přehrát video MP4 na ploše Ubuntu, ale nevíte, jaký přehrávač videa použít nebo jak to udělat? Můžeme pomoct! Pokračujte, když vám ukážeme, jak nastavit přehrávač videa MP4 na Ubuntu!

MP4 video přehrávač možnost 1 – VLC

Nejlepší způsob, jak přehrát video soubor MP4 na Ubuntu, je pomocí přehrávače médií VLC. Proč? VLC zvládá širokou škálu video formátů, včetně MP4 hned po vybalení a není třeba instalovat žádné kodeky.

Chcete-li začít, musíte nainstalovat přehrávač médií VLC na Ubuntu. Na Ubuntu existuje několik způsobů, jak to udělat. Nejjednodušší způsob je přes aplikaci Ubuntu Software. Aby to fungovalo, proveďte následující.

Nejprve stisknutím klávesy Win na klávesnici otevřete vyhledávací pole. Odtud zadejte „Ubuntu Software“ a spusťte aplikaci. Jakmile je otevřen, najděte tlačítko hledání v levém horním rohu a klikněte na něj.

  Jak přidat, přizpůsobit a používat widgety na Macu

Po kliknutí na vyhledávací pole zadejte „VLC“ a stiskněte klávesu Enter. Najděte tlačítko „INSTALOVAT“ a kliknutím na něj spusťte instalační proces pro VLC. Případně zadejte v terminálu níže uvedený příkaz apt install, pokud chcete nainstalovat VLC přes příkazový řádek.

sudo apt install vlc

Nyní, když je přehrávač médií VLC připraven, postupujte podle níže uvedených podrobných pokynů a přehrajte video soubor MP4 na Ubuntu.

Krok 1: Spusťte VLC tak, že jej vyhledáte v nabídce aplikace. Jakmile je otevřeno, najděte nabídku „Média“ v horní části okna a klikněte na ni myší. Když vyberete tuto nabídku, objeví se vám spousta možností.

Krok 2: Najděte tlačítko „Otevřít soubor“ a klikněte na něj. Po kliknutí na „Otevřít soubor“ se zobrazí dialogové okno pro otevření souboru. Pomocí dialogového okna vyhledejte soubor MP4, který chcete přehrát ve VLC.

Krok 3: Po otevření souboru MP4 ve VLC by měl okamžitě začít přehrávat vaše video. Chcete-li přehrávání pozastavit, stiskněte tlačítko pozastavení (nebo stiskněte mezerník), zastavte přehrávání, stiskněte tlačítko zastavení a pro nastavení hlasitosti klikněte na nabídku hlasitosti.

  25 úžasných obrázků pro vaši plochu

Možnost 2 přehrávače videa MP4 – Přehrávač médií MPV

Dalším skvělým způsobem, jak přehrávat video soubory MP4 v Ubuntu, je MPV Media Player. Je stejně luxusní jako VLC a stejně výkonný a je až po okraj plný kodeků. Chcete-li začít s MPV, musíte jej nainstalovat.

Chcete-li nainstalovat, stiskněte klávesu Win na klávesnici a spusťte aplikaci Ubuntu Software vyhledáním „Ubuntu Software“. Jakmile je otevřeno, najděte vyhledávací pole a kliknutím na něj otevřete funkci vyhledávání.

Do vyhledávacího pole zadejte „MPV“ a stiskněte klávesu Enter. Poté ve výsledcích vyhledávání vyhledejte „mpv media player“. Kliknutím na něj otevřete stránku obchodu v softwaru Ubuntu.

Jakmile jste na stránce obchodu, klikněte na tlačítko „Instalovat“ a nainstalujte přehrávač médií MPV do vašeho systému. Nebo, pokud dáváte přednost oknu terminálu, zadejte následující příkaz apt install níže, aby to fungovalo.

sudo apt install mpv

S nainstalovaným programem MPV postupujte podle níže uvedených podrobných pokynů pro přehrávání videí MP4 s MPV na Ubuntu.

Krok 1: Stisknutím tlačítka Win na klávesnici otevřete vyhledávací okno Ubuntu. Do vyhledávacího okna zadejte „mpv“ a spusťte aplikaci, která říká „mpv Media Player“.

  Jak zastavit běh aplikací na pozadí, když je Microsoft Edge zavřený

Krok 2: Po otevření MPV spusťte správce souborů Ubuntu. Pomocí správce souborů Ubuntu vyhledejte soubor MP4, který chcete přehrát na počítači Ubuntu. Jakmile soubor najdete, klikněte na něj myší a vyberte jej.

Krok 3: Přetáhněte soubor, který jste vybrali myší, do přehrávače Mpv. Přetažením souboru do přehrávače budete moci začít soubor sledovat.

Chcete-li ovládat přehrávání v přehrávači médií MPV, najeďte myší na video. Když na video najedete myší, budete moci pozastavit přehrávání, zvýšit hlasitost a další ovládací prvky. Chcete-li přehrávání zastavit, jednoduše zavřete MPV.

Další způsoby, jak přehrávat video soubory MP4 na Ubuntu

Dva videopřehrávače, které popisujeme v této příručce, jsou nejlepší pro přehrávání videa MP4 a doporučujeme vám použít kterýkoli z těchto dvou programů. To znamená, že na Ubuntu jsou více než dva přehrávače videa.

Pokud nejste fanouškem dvou přehrávačů videa, o kterých jsme se v této příručce zabývali, podívejte se prosím na náš seznam čtyř nejlepších přehrávačů videa pro Linux. Zatímco VLC je na tomto seznamu, má také tři další vynikající přehrávače videa, které můžete použít k přehrávání videí MP4 na Ubuntu.