MacOSVPN

Jak nastavit připojení VPN na virtuálním směrovači v systému macOS

Ať už z bezpečnostních důvodů nebo odemknutí dalšího obsahu, VPN v těchto případech dělá zázraky.

Pomáhá vám procházet internet s větší svobodou a zároveň maskovat vaši skutečnou IP adresu. Kromě toho vám může také pomoci ušetřit peníze způsobem, protože služby tam mají různé ceny pro různá místa.

V dnešní době se domnívám, že používání VPN by mělo být z mnoha důvodů nejvyšší prioritou. Existují však některá zařízení, která nemají vestavěný software pro připojení VPN, a některá z těchto zařízení zahrnují Apple TV, Chromecast a dokonce i Xbox.

Pokud jste na této lodi a chcete používat VPN s jedním z těchto zařízení, existuje řešení. Řešením je nastavení VPN připojení na virtuálním routeru na vašem počítači macOS.

Pojďme se o tom dozvědět více.

Co je virtuální router?

Za prvé, možná vás zajímá, co je virtuální router a jak nám může pomoci nastavit připojení VPN.

Jednoduše řečeno, virtuální router je software, který vám umožňuje simulovat fyzický router na vašem zařízení Mac. Jakmile jej nastavíte, další zařízení, jako je Apple TV, se k němu budou moci připojit prostřednictvím WiFi.

Abyste tomu lépe porozuměli, považujte to za osobní hotspot v telefonu. Virtuální router funguje stejným způsobem, s tím rozdílem, že je v počítači místo v telefonu.

  Jak resetovat dok v macOS

Může vám pomoci sdílet vaše internetové připojení z jednoho zařízení na druhé a ušetřit peníze, pokud si nechcete kupovat fyzický router.

Čtěte také: Na co byste si měli dát pozor, než použijete VPN

Jak nastavit připojení VPN na Mac

Nejprve začneme nastavením připojení VPN na našem počítači Mac. Postupujte podle následujících kroků:

Krok 1: První věc, kterou musíte udělat, je získat předplatné od dobré služby VPN. Můžete se také rozhodnout pro bezplatnou službu, která nebude poskytovat správné šifrování. Vzhledem k tomu, že jde o vaše informace, doporučuji zvolit prémiovou službu VPN.

Ne každá služba VPN vám také umožňuje nastavit hotspot přes L2TP přes IPSec, takže to nezapomeňte zkontrolovat.

Krok 2: Jakmile budete mít předplatné VPN, přejděte na svém Macu do System Preferences a klikněte na Network.

Krok 3: Kliknutím na ikonu + do ní přidejte svou VPN.

Krok 4: V části Rozhraní vyberte VPN. V části Typ VPN vyberte L2TP přes IPSec. Nakonec do pole Název služby zadejte libovolný název podle svého výběru.

Krok 5: Nyní můžete upravit nastavení VPN, kterou jste právě přidali. V části Konfigurace vyberte výchozí. Pro adresu serveru a název účtu můžete získat podrobnosti od svého poskytovatele VPN a zadat je.

Krok 6: Klikněte na Authentication Settings a zadejte heslo, stejně jako Shared Secret. Ostatní možnosti mohou zůstat prázdné. Pokračujte kliknutím na OK.

Krok 7: Klikněte na tlačítko Upřesnit a nezapomeňte zaškrtnout políčko Odeslat veškerý provoz přes připojení VPN. Pokud toto políčko nezaškrtnete, poskytnuté internetové připojení bude normální a nebude pokryto VPN.

  Jak rozdělit a zarovnat Windows pomocí klávesových zkratek na macOS

Krok 8: Nakonec klikněte na Použít a poté stiskněte tlačítko Připojit.

Připojení VPN je nyní nastaveno.

Jak nastavit virtuální router na Macu

Jakmile je VPN spuštěna, je nastavení virtuálního routeru velmi snadný proces a lze jej provést rychle. Zde jsou kroky k tomu.

Krok 1: V tomto kroku se musíte ujistit, že jste připojeni k internetu pomocí ethernetového kabelu. Chcete-li to zkontrolovat, přejděte na Předvolby systému > Síť. Tento krok je nezbytný, protože na vašem počítači nemůžete současně přenášet WiFi.

Krok 2: V Předvolbách systému klikněte na místo, kde je uvedeno Sdílení.

Krok 3: V nabídce vlevo klikněte na Sdílení internetu.

Krok 4: Dále v nabídce Share your connection můžete vybrat buď USB ethernet nebo Ethernet. Je samozřejmé, že pokud používáte počítač Mac, který nemá vstup pro ethernetový kabel, musíte vybrat možnost USB ethernet. Bude připojen přes USB k ethernetovému adaptéru. Pokud jej má, můžete jednoduše vybrat možnost ethernet.

Alternativní metodou by bylo vybrat název sítě VPN z nabídky Sdílet připojení z. Všechny možnosti by fungovaly, takže můžete vyzkoušet tu, která vám nejlépe vyhovuje.

Krok 5: V rozevírací nabídce Do počítačů pomocí vyberte WiFi a poté klikněte na Možnosti WiFi.

Krok 6: Jakmile se objeví nová nabídka, můžete zadat podrobnosti o WiFi, jako je jméno, heslo a bezpečnostní protokoly. Kanál můžete ponechat jako výchozí, který je nastaven na 11. Jakmile budete spokojeni, stiskněte OK.

Krok 7: Nyní byste se měli vrátit do nabídky Sdílení. Odtud zaškrtněte políčko vedle Sdílení internetu a možná se vám zobrazí výzva k potvrzení akce. Stačí pokračovat a nakonec je vaše sdílení internetu úspěšně zapnuto.

  Jak nebezpečný je torrent bez VPN?

Nyní se můžete k tomuto hotspotu připojit z jiných zařízení a užívat si procházení s připojením VPN.

Tipy pro odstraňování problémů

Může nastat několik případů, kdy věci nefungují tak, jak by měly. Níže jsou uvedeny některé běžné problémy, které mohou nastat, a jak je vyřešit.

#1. VPN není připojeno

Pokud v posledním kroku zapnete sdílení internetu a všimnete si, že se VPN nepřipojuje k WiFi, pak jediným vysvětlením je, že jste nezapnuli VPN. Ujistěte se, že je vaše VPN aktivní.

Také se ujistěte, že je zaškrtnuto políčko Odeslat veškerý provoz přes připojení VPN.

#2. Neschopnost sdílet WiFi

Pokud se vám nedaří sdílet připojení k internetu, je možné, že se pokoušíte sdílet stejnou WiFi, ke které jste připojeni na počítači Mac. Pamatujte, že zařízení nemůže sdílet a přijímat stejnou WiFi současně.

Abyste jej mohli sdílet s jinými zařízeními, musíte být připojeni k internetovému připojení, které není WiFi.

#3. VPN nepodporuje L2TP

Jak již bylo zmíněno, ne všechny služby VPN podporují L2TP/IPSec, takže se ujistěte, že zvolíte VPN, která toto podporuje. Bez toho by žádný z kroků nefungoval.

Závěrečná slova

Použití VPN připojení na virtuálním routeru má mnoho výhod, včetně lepšího zabezpečení. Také pro něj nemusíte udržovat jiný fyzický router. Výše uvedené kroky vám pomohou využívat výhod VPN a sdílení internetu z vašeho počítače Mac.

Dále se podívejte na rozdíl mezi VPN a proxy.

x