Jak nastavit Regolith Linux 1.6

Regolith Linux 1.6 je tady a je nabitý novými a vzrušujícími funkcemi. Pokud chcete vyzkoušet novou distribuci Linuxu, tento průvodce je pro vás. Sledujte, jak vám ukážeme, jak nastavit Regolith Linux 1.6!

Poznámka: Pokud nechcete nastavit Regolith Linux od začátku, budete moci nainstalovat Regolith Linux přes stávající instalaci Ubuntu. Další informace o tom, jak můžete upgradovat svůj systém Ubuntu na Regolith, přejděte na jejich oficiální stránky.

Stažení Regolith Linux 1.6

Než budete moci nastavit Regolith Linux na svém stolním nebo přenosném počítači, musíte si jej stáhnout. Nejnovější vydání Regolithu (1.6) je založeno na Ubuntu 21.04 a je k dispozici zde na jejich oficiální webové stránky.

Jakmile jste na webu, vyhledejte modré tlačítko „Stáhnout Regolith 1.6 (21.04)“ a zahajte stahování. Případně, chcete-li, si můžete stáhnout verzi 20.04. Na to se však v této příručce nezaměříme.

Když kliknete na tlačítko stahování, váš webový prohlížeč by měl začít stahovat Regolith Linux do vašeho počítače. Po dokončení stahování přejděte k další části průvodce.

  Jak nainstalovat prohlížeč Otter na Linux

Vytvoření instalačního programu USB

Regolith Linux je distribuován uživatelům prostřednictvím souboru ISO z oficiálních stránek. Jediným způsobem, jak nainstalovat tento ISO soubor, je vytvořit USB instalační program (nebo vypálit ISO na DVD, ačkoli moderní počítače již DVD nepodporují). Chcete-li vytvořit instalační program USB, budete si muset do počítače stáhnout jedinečný program.

Tento speciální program je známý jako Etcher. Pomůže vám relativně snadno vytvořit váš instalátor Regolith Linux USB. Nejlepší ze všeho je, že Etcher je multiplatformní a funguje na Mac OS, Linuxu a Windows. Takže bez ohledu na to, na jakém operačním systému vytvoříte svůj instalační program, pokyny jsou stejné.

Chcete-li získat Etchera, zamiřte k úředníkovi Web Etcher. Jakmile tam budete, stáhněte si aplikaci a nainstalujte ji do operačního systému podle pokynů na webové stránce.

Po stažení a instalaci Etcher do počítače jej spusťte z nabídky aplikace. Poté připojte USB flash disk k počítači. Po připojení postupujte podle níže uvedených kroků.

Krok 1: Najděte v Etcheru tlačítko „Flash ze souboru“ a klikněte na něj myší. Po kliknutí na toto tlačítko se zobrazí okno. Pomocí myši vyberte soubor ISO Regolith Linux.

  Jak nainstalovat aplikaci Trojita Mail na Linux

Krok 2: Najděte tlačítko „Vybrat cíl“ a klikněte na něj myší. Poté vyberte svůj USB flash disk v uživatelském rozhraní a sdělte Etcherovi, aby na něj nainstaloval soubor Regolith ISO.

Krok 3: Vyberte „Flash!“ tlačítkem myši spustíte proces blikání Etcher. Tento proces bude nějakou dobu trvat, takže buďte trpěliví. Po dokončení procesu zapojte USB do počítače, na který plánujete nainstalovat Regolith, a přejděte k dalšímu kroku průvodce.

Instalace Regolith Linux 1.6

Chcete-li zahájit instalaci Regolith Linux 1.6, načtěte BIOS počítače. Jakmile se dostanete do systému BIOS, nakonfigurujte jej tak, aby se spouštěl z jednotky USB flash. Po spuštění instalačního programu Regolith Linux postupujte podle níže uvedených pokynů krok za krokem.

Krok 1: V zavaděči Regolith vyberte pomocí kláves se šipkami možnost „Instalovat Regolith“ a pokračujte stisknutím klávesy Enter.

Krok 2: Když se Regolith Linux spustí, uvidíte okno s nápisem „Instalovat (jako superuživatel). V tomto okně vyberte jazyk, kterým mluvíte, a stiskněte tlačítko „Pokračovat“.

Krok 3: Po výběru jazyka budete muset vybrat rozložení klávesnice. Pomocí uživatelského rozhraní vyberte rozložení klávesnice, které preferujete, nebo jej ponechte jako výchozí. Poté stiskněte „Pokračovat“ pro pokračování.

  Dívejte se na hvězdy na svém počítači se systémem Linux se Stellarium

Krok 4: Nyní budete muset zaškrtnout políčko „Instalovat software třetí strany pro grafiku a hardware Wi-Fi a další formát médií“. Po zaškrtnutí tohoto políčka stiskněte tlačítko „Pokračovat“ pro přechod na další stránku.

Krok 5: Po výběru pole ovladače wifi budete muset vybrat typ instalace. V tomto příkladu vybereme možnost „Vymazat disk a nainstalovat Regolith“, nezapomeňte však vybrat typ instalace, který vám vyhovuje.

Po výběru typu instalace vyberte tlačítko „Instalovat nyní“.

Krok 6: Nyní musíte na mapě vybrat, kde bydlíte, aby Regolith 1.6 věděl, kde nastavit časové pásmo. Pomocí myši vyberte své časové pásmo. Po dokončení klikněte na „Pokračovat“ a pokračujte dále.

Krok 7: Na stránce „Kdo jste“ zadejte své jméno, název počítače. Budete si také muset vybrat uživatelské jméno, zvolit heslo a potvrdit heslo. Po dokončení stiskněte tlačítko „Pokračovat“.

Krok 8: Nyní, když jste nastavili své uživatelské jméno, Regolith dokončí instalaci všeho do vašeho počítače. Po dokončení procesu restartujte počítač a začněte používat Regolith Linux 1.6!