Jak obnovit možnosti uživatele a nastavení registru ve Wordu

Pokud se Word chová chybně a abnormálně, může být nutné jej resetovat. Přestože společnost Microsoft neposkytuje tlačítko „reset“, které by vrátilo uživatelské možnosti a nastavení registru aplikace Word zpět na výchozí hodnoty, je k dispozici několik poměrně jednoduchých řešení.

Spuštění průvodce Microsoft Easy Fix Wizard

Prvním (a nejjednodušším) řešením je spustit Průvodce snadnou opravou od společnosti Microsoft, který za vás automaticky resetuje uživatelské možnosti a nastavení registru aplikace Word. Chcete-li průvodce najít, přejděte do části „Zde je snadná oprava“. Stránka řešení problémů společnosti Microsoft. Vyberte „Stáhnout“ a po dokončení otevřete aplikaci.

Všimněte si, že všechny aplikace Office musí být uzavřeny, aby průvodce fungoval.

Zobrazí se okno Easy Fix. Přečtěte si základní informace a vyberte „Další“.

Nechte průvodce projít procesem odstraňování problémů. Po dokončení vyberte „Zavřít“.

Nyní jsou možnosti uživatele a nastavení registru resetovány. Při příštím otevření aplikace Word budete vyzváni k provedení procesu instalace.

Resetovat pomocí nástroje Editor registru

I když výše uvedenou metodu doporučujeme, můžete ručně obnovit možnosti a nastavení v aplikaci Word pomocí Editoru registru.

Standardní varování: Editor registru je mocný nástroj a jeho nesprávné použití může způsobit nestabilitu nebo dokonce nefunkčnost systému. Jedná se o docela jednoduchý hack a pokud se budete držet pokynů, neměli byste mít žádné problémy. To znamená, že pokud jste s ním nikdy předtím nepracovali, zvažte, jak používat Editor registru, než začnete. A před provedením změn rozhodně zálohujte registr (a svůj počítač!).

Nejprve stisknutím klávesy Windows + R otevřete okno „Spustit“. Dále zadejte Regedt32.exe a vyberte „OK“.

Tím se otevře nástroj Editor registru. Přejděte do umístění klíče, který chcete odstranit. Klíč se objeví v následující cestě k souboru:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice16.0Word

Všimněte si, že „16.0“ v cestě k souboru se může lišit v závislosti na verzi Office, kterou používáte. Pokud používáte Office 2013, musíte hledat „15.0“. Microsoft poskytuje a úplný seznam klíčových míst pokud potřebujete další pomoc.

Dále vyberte klíč, který chcete odstranit. Po výběru klikněte na Upravit > Smazat.

Poté budete dotázáni, zda opravdu chcete klíč odstranit. Klikněte na „Ano“ pro potvrzení; pak bude klíč vymazán.

To je vše. Při příštím spuštění aplikace Word vás provede procesem nastavení.