Jak obnovit smazané soubory z iCloud Drive

Ztráta souborů je bolestivá, zvláště pokud se jedná o důležitý pracovní dokument nebo obrázky vašich dětí. Online řešení úložiště obvykle nabízejí způsob, jak obnovit smazané soubory, a iCloud není jiný. Proces je spletitý, ale celou cestu vás budeme držet za ruku.

Společnosti jako Dropbox nabízejí některá rozsáhlá řešení pro obnovu smazaných souborů měsíce po jejich smazání, a i když se tomu iCloud blíží, v mnoha ohledech zaostává.

Pokud jste smazali soubor, který jste dříve uložili na iCloud Drive a nyní jej potřebujete obnovit, je třeba mít na paměti dvě upozornění:

  Jak vložit Emoji do Photoshopu

Soubory je možné obnovit pouze do 30 dnů po smazání. Po tomto okamžiku jsou navždy pryč.
Obnovení lze obecně provést pouze na počítači prostřednictvím iCloud.com. Počínaje iOS 11 a macOS Sierra mohou vývojáři do svých aplikací zabudovat „nedávno smazanou“ funkci, ale váš počet najetých kilometrů se zde bude lišit.

První z těchto dvou upozornění znamená, že je nepravděpodobné, že budete moci obnovit soubory na iCloud Drive jako spolehlivé řešení zálohování, protože historie nesahá dostatečně daleko. Druhý znamená, že je velká šance, že jakékoli obnovení souboru bude vyžadovat cestu k počítači. Každý majitel iPadu nebo iPhonu navštěvující iCloud.com je neužitečně nasměrován k nastavení iCloudu, otevření „Find My iPhone“ nebo přístupu k „Find My Friends“.

  Jak zálohovat hry a nastavení Oculus a přesunout instalaci na nové místo

To vše znamená, že pokud je obnovení souborů vaší poslední nadějí, budete muset držet palce a přejít na iCloud.com. Zde jsou kroky, které musíte provést, abyste mohli začít.

Obnovení smazaných souborů z iCloud Drive

Možná jste to nikdy předtím nenavštívili, ale pro začátek otevřete Safari a připojte se k němu webové stránky iCloud. Budete se muset přihlásit pomocí svého Apple ID; ujistěte se, že používáte ten spojený s iCloud Drive, který hostoval soubor nebo soubory, které chcete obnovit.

Po přihlášení na iCloud.com klikněte na tlačítko „Nastavení“.

Přejděte do spodní části obrazovky pod část „Upřesnit“ a klikněte na „Obnovit soubory“.

Nyní se zobrazí okno pro obnovení souboru. Pokud máte na iCloudu uloženo mnoho souborů a mnoho jste jich během posledních 30 dnů smazali, bude web nějakou dobu potřebovat, aby sestavil seznam souborů dostupných k obnovení. Po dokončení se zobrazí seznam smazaných souborů a uvidíte jejich předchozí umístění na iCloud Drivu, velikost a zbývající čas do vypršení jejich platnosti.

  Jak se připojit ke schůzce po telefonu pomocí ID konference Microsoft Teams

Chcete-li soubor obnovit, klikněte na zaškrtávací políčko vedle něj a poté klikněte na „Obnovit“. V tomto okamžiku můžete v případě potřeby vybrat více souborů.

Jakmile byl soubor úspěšně obnoven, iCloud zobrazí zprávu s potvrzením.