Jak odblokovat webovou stránku zpoza brány firewall

Přestože má být internet otevřený a neomezený, existuje mnoho případů, kdy jsou webové stránky geograficky omezeny nebo blokovány firewallem. Pokud jste tedy nedávno narazili na web, na který chcete přistupovat, ale který je pro vás zablokovaný, nebojte se, máme pro vás řešení. Zde je návod, jak odblokovat webovou stránku za firewallem.

10 způsobů, jak odblokovat webovou stránku zpoza brány firewall

Existuje několik způsobů, jak můžete odblokovat webové stránky za firewallem. Podíváme se na všechny jednotlivě a pomocí níže uvedeného obsahu můžete procházet tímto článkem a vyzkoušet kteroukoli (nebo všechny) z těchto metod k odblokování webových stránek na vašich zařízeních.

1. Otevřete blokované stránky přímou návštěvou IP adresy

Dost možná nejjednodušší způsob, jak odblokovat webové stránky za firewallem, je navštívit přímo jejich IP adresy. To funguje v případech, kdy bylo blokování aplikováno na název domény, což je většinou tento případ. Zde je návod, jak můžete navštívit blokované webové stránky pomocí jejich IP adres.

 • Jednoduše otevřete prohlížeč na svém zařízení a přejděte na webovou stránku IPVOID (navštivte). Poté zadejte doménu, pro kterou chcete znát IP adresu.
 • Poté klikněte na tlačítko Najít IP adresu webu, abyste rychle zjistili IP adresu webu.

 • Dále zkopírujte IP adresu a vložte ji do prohlížeče.

Voila! Nyní byste byli přesměrováni na web a měli byste k němu přístup, i když byl název domény zablokován.

2. Odblokujte webovou stránku zpoza brány firewall přepnutím z Wi-Fi na mobilní data

Správce sítě může omezit určité webové stránky pomocí brány firewall, aby k nim zabránil v přístupu, ať už z důvodu ochrany před škodlivým obsahem nebo z důvodu úspory šířky pásma. Pokud zjistíte, že webová stránka byla kvůli takovým omezením zablokována, můžete ji někdy odblokovat přepnutím z Wi-Fi na mobilní data.

 • Jednoduše vypněte WiFi na svém zařízení a zapněte mobilní data.
 • Jakmile se vaše zařízení připojí k mobilním datům, zkuste přejít na webovou stránku a zjistit, zda vám nyní funguje.
  Jak přizpůsobit Bash Shell pomocí shopt

Pochopitelně to platí pro zařízení, která mají SIM kartu (nebo e-SIM). I když však používáte zařízení, které nemá vlastní celulární modem, můžete ze svého smartphonu vytvořit místní hotspot a použít jej k připojení zařízení.

3. Navštivte verzi webu uloženou v mezipaměti

Když je stránka mimo provoz nebo byla zablokována, ale stále k ní potřebujete přístup, můžete přepnout na verzi uloženou v mezipaměti a získat z ní nějaké informace. Pro ty, kteří nevědí, mezipaměť je v podstatě starší verze webu, kterou Google ukládá jako zálohu a umožňuje přístup pouze k omezenému počtu stránek. Zobrazuje starší verze textových stránek, které můžete navštívit, aniž byste se museli přihlašovat.

 • Vyhledejte web, který chcete navštívit. Například hledám Beebom.
 • Klikněte na ikonu se třemi tečkami (nebo na šipku dolů) vedle adresy URL webu ve Vyhledávání Google.

 • Otevře se vyskakovací okno „O tomto výsledku“. Zde můžete kliknout na ‚Cached‘ a zobrazit verzi webu v mezipaměti.

4. Přepněte na stránku Mobile/Desktop

I když to samo o sobě není plnohodnotné řešení, často můžete web odblokovat přechodem na mobilní nebo desktopovou verzi webu. Můžete si všimnout, že nejsou blokovány obě verze webu. Zde je návod, jak přepínat mezi mobilními/desktopovými verzemi webových stránek v některých z nejpopulárnějších prohlížečů.

Safari

Přepínejte mobilní/desktopové stránky v Safari na iOS/iPad OS

 • V Safari na iPhonu nebo iPadu klepněte na tlačítko aA a zvolte Vyžádat webovou stránku pro stolní počítače, abyste získali přístup k verzi webu pro počítače. Pokud se později budete chtít vrátit k mobilní verzi, klepněte na tlačítko aA a vyberte možnost Vyžádat mobilní web.

Přepínejte mobilní/desktopové weby v Safari na Macu

 • Otevřete Safari. Nyní klikněte na „Safari“ na liště nabídek a klikněte na „Předvolby“. Případně můžete použít klávesovou zkratku ‚command + ;‘ otevřít předvolby.

 • V okně Předvolby klikněte na kartu ‚Upřesnit‘.

 • Zde povolte možnost „Zobrazit nabídku Vývoj na liště nabídek“.

 • Nyní klikněte na možnost ‚Develop‘ na liště nabídek a vyberte ‚User Agent‘. Zde si můžete vybrat iPhone nebo iPad pro přepnutí na mobilní verzi webu.

Google Chrome

Přepínejte mobilní/desktopové weby v Chrome na iOS

 • Klepněte na tlačítko nabídky v pravém dolním rohu obrazovky a v závislosti na vašich potřebách vyberte možnost Vyžádat si stránku pro stolní počítač nebo Vyžádat mobilní stránku.
  Mohou hostitelé Zoomu skutečně vidět všechny vaše soukromé zprávy?

Přepínání webů pro mobily/počítače v Chrome na Androidu:

 • Klikněte na tlačítko nabídky v pravém horním rohu obrazovky a poté vyberte/zrušte výběr možnosti Desktop site podle vašich potřeb.

Přepínejte mobilní/desktopové weby v Chrome na Mac/PC

 • Klikněte pravým tlačítkem kamkoli na webovou stránku a klikněte na „Zkontrolovat“.

 • Nyní klikněte na ikonu nabídky se třemi tečkami v pravém rohu okna kontroly a přejděte na „Další nástroje“. Zde vyberte ‚Síťové podmínky‘.

 • V části označené „User Agent“ deaktivujte zaškrtnutí vedle „Použít výchozí prohlížeč“ a poté klikněte na rozevírací pole označené „Vlastní“.

 • Nyní si můžete vybrat mobilního uživatelského agenta a přejít na mobilní web.

5. Zkuste přistupovat na stránky v jiném jazyce

Dalším docela jednoduchým, ale docela účinným způsobem, jak odblokovat web zpoza firewallu, je přístup na web v jiném jazyce pro jinou oblast. Pokud například změníte svou zemi na Indii a jazyk na hindštinu, můžete omezení obejít. Snažím se říct, že ne všechny verze webu mohou být blokovány najednou. Přechod na jinou verzi by vám proto mohl často stačit.

6. Otevřete blokované webové stránky pomocí služby VPN

VPN (Virtual Private Network) je již dlouho důvěryhodnou sázkou pro otevírání blokovaných webových stránek. Díky tomu je tak efektivní, že vám umožní maskovat vaši skutečnou IP adresu za falešnou. Přístup k blokovaným nebo geograficky omezeným stránkám se tak stává bezbolestným. Pokud se například připojíte k serveru VPN se sídlem v USA, budete mít přístup k geograficky omezeným webům, které jsou dostupné pouze v USA. VPN se navíc snadno nastavují a mohou také zabránit vašemu ISP (poskytovateli internetových služeb) v omezování vaší šířky pásma.

7. Uživatelské proxy servery pro odblokování webové stránky

Proxy servery jsou také na úrovni, pokud jde o otevírání blokovaných webových stránek. Z hlediska funkčnosti jsou proxy servery navrženy tak, aby fungovaly jako prostředníci mezi vámi a webem. Když odešlete požadavky na připojení na proxy server, ten je předá na web vaším jménem pomocí své vlastní IP adresy. Obcházení geobloků se tak stává prostým. Stojí za zmínku, že proxy server může vrátit výsledky mnohem rychleji, pokud byly archivovány v místní mezipaměti serveru. Vzhledem k tomu, že proxy servery nepoužívají šifrování, také nemají tendenci narušovat vaši online rychlost.

  Jak odstranit neaktivní hráčskou rezidenci v „Animal Crossing: New Horizons“

8. Použijte Tor Browser k odblokování stránky

Prohlížeč Tor zaměřený na soukromí se může také hodit, když vám umožní odblokovat web. Pokud vás zajímá, jak to funguje, řeknu vám, že chytře skrývá umístění uživatelů, aby mohli procházet web, aniž by museli řešit cenzuru.

Stejně jako proxy nebo VPN, Tor skrývá vaši skutečnou IP adresu za novou IP adresou, která vám byla přidělena. Tím, že váš provoz předává přes zabezpečené přenosové servery, prohlížeč Tor nejen chrání vaše soukromí, ale také usnadňuje bezproblémový přístup k webovým stránkám, i když jsou blokovány.

Má to nějakou nevýhodu? Tor je poměrně pomalý a také nepodporuje všechny platformy včetně iOS. Kromě těchto nedostatků, pokud používáte Android nebo stolní počítač a chcete procházet web s vylepšeným soukromím, prohlížeč Tor vás nezklame.

9. Přístup k blokovaným stránkám restartováním modemu

V některých případech vám váš modem může přidělit „Dynamickou IP adresu“, která je dočasná a zůstává platná pouze pro relaci. Pokud tedy narazíte na blokovaný web, můžete tento problém vyřešit použitím nové adresy IP vygenerované vaším modemem. A nejrychlejší způsob, jak toho dosáhnout, je restartovat modem. Vyzkoušejte tento šikovný trik a zjistěte, zda to udělá za vás.

10. Odblokujte webové stránky pomocí služeb Smart DNS

Inteligentní DNS (Domain Name Server) vám umožňuje skrýt vaši skutečnou DNS adresu, kterou vám přidělil váš ISP (poskytovatel internetových služeb). Jelikož se vaše adresa DNS skládá z informací, které odhalují vaši skutečnou geografickou polohu, nahrazení adresy DNS novou adresou, kde je obsah dostupný, vám může pomoci obejít geografické bloky.

Je pozoruhodné, že většina služeb Smart DNS poskytuje rozsáhlý seznam předem odblokovaných webových stránek, které můžete navštívit bez jakéhokoli omezení. S vědomím, že služby Smart DNS postrádají šifrování, můžete přistupovat k blokovanému obsahu maximální rychlostí, kterou nabízí váš ISP.

Použijte tyto spolehlivé způsoby přístupu k blokovaným stránkám

To je docela hotovo! Toto jsou tedy důvěryhodné způsoby odblokování stránek. Zatímco služby VPN a proxy servery jsou spolehlivější pro odblokování webových stránek, další triky, jako je přechod na mobilní/desktopové stránky a restartování modemů, jsou velmi užitečné. Nyní, když znáte různé způsoby, jak se přes to dostat, využijte tyto hacky na maximum, abyste zabránili omezením, která vám umožní přístup k požadovanému obsahu. Pomohl vám tento průvodce? Podělte se o své myšlenky v komentářích níže.

x