Jak odebrat kotouče v aplikaci Facebook

Facebook odstartoval revoluci sociálních sítí a od té doby se drží na vrcholu. Prošel přeměnami a v průběhu let bylo zavedeno mnoho nových funkcí, které jej udržují svěží a brání uživatelům opouštět platformu. Jednou z takových funkcí jsou kotouče. Kotouče jsou krátká videa, která se na Facebooku začnou automaticky přehrávat, a přestože je můžete skrýt, objeví se, jakmile znovu otevřete aplikaci Facebook. Kotouče mohou rušit pozornost a přinutily některé uživatele hledat způsoby, jak porozumět tomu, jak deaktivovat kotouče v aplikaci Facebook. Pokud se chcete naučit, jak se zbavit kotoučů na Facebooku, jste na správném místě. Přinášíme vám užitečného průvodce, který vás naučí, jak odstranit kotouče v aplikaci Facebook.

Jak odebrat kotouče v aplikaci Facebook

Chcete-li se dozvědět, jak deaktivovat kotouče v aplikaci Facebook, musíte nejprve pochopit, že neexistuje žádná přímá možnost, jak je deaktivovat v aplikaci Facebook. Existuje však několik metod, které vám pomohou naučit se, jak se zbavit kotoučů na Facebooku. Pojďme přímo k těmto metodám a pochopíme, jak odstranit kotouče v aplikaci Facebook.

  Hledejte na Facebooku stránky, které se vám líbily, a mějte fyzickou adresu na mapě

Poznámka: Smartphony nemají stejné možnosti Nastavení. Liší se od výrobce k výrobci, proto před změnou zkontrolujte správná nastavení. V tomto článku jsme použili smartphone Honor Play.

Metoda 1: Zobrazení funkce automatického přehrávání

Úprava nastavení aplikace Facebook je nejjednodušší způsob, jak zakázat hraní otravných válců při otevření Facebooku. Stále uvidíte kotouče, ale nebudou se automaticky přehrávat. Postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Klepnutím na ikonu Facebook otevřete aplikaci Facebook.

2. Klepnutím na ikonu profilu v pravém horním rohu otevřete nabídku.

3. Na obrazovce Menu klepněte na ikonu ozubeného kola pro otevření Nastavení.

4. Poté vyhledejte možnost Média a klepněte na ni.

5. Nyní klepněte na možnost Automatické přehrávání.

6. Vyberte možnost Nikdy nepřehrávat videa automaticky.

Nyní při příštím otevření aplikace Facebook se kotouče nebudou přehrávat automaticky. Je to snadný způsob, jak pochopit, jak odstranit kotouče v aplikaci Facebook.

Metoda 2: Přes starou verzi Facebooku

Dalším způsobem, jak odstranit kotouče z Facebooku, je přejít na starší verzi aplikace Facebook. Vzhledem k tomu, že kotouče byly představeny v novějších verzích Facebooku, staré aplikace to mít nebudou a můžete Facebook používat, aniž byste viděli kotouče. Nejprve budete muset odinstalovat svou aktuální aplikaci Facebook podle následujících kroků.

  Zakažte svůj e-mail na Facebooku a vyhněte se spamu

1. Otevřete Obchod Google Play klepnutím na jeho ikonu.

2. Do vyhledávacího pole nahoře zadejte Facebook.

3. Klepnutím na aplikaci Facebook ve výsledcích vyhledávání otevřete aplikaci Facebook v Obchodě Play.

4. Klepněte na tlačítko Odinstalovat.

5. Ve výzvě k potvrzení klepněte na možnost Odinstalovat.

Tím se odinstaluje vaše aktuální aplikace Facebook. Nyní si musíte stáhnout starší verzi aplikace Facebook a postupujte podle těchto kroků.

6. Stáhněte si starou verzi aplikace Facebook z webu třetí strany.

Poznámka: Pokud chcete, můžete si také vybrat jakoukoli jinou starší verzi aplikace Facebook.

7. Klepněte na stažený soubor APK a nainstalujte jej. Pokud se během instalace zobrazuje chyba, ujistěte se, že jste v telefonu povolili instalaci aplikace z neznámých zdrojů.

Po instalaci starší verze aplikace Facebook se musíte ujistit, že se automaticky neaktualizuje. Můžete to udělat vypnutím funkce automatických aktualizací. Postupujte podle těchto kroků.

8. Postupujte podle kroků 1 až 3 uvedených výše.

9. Klepněte na ikonu tří svislých teček v pravém horním rohu.

10. Zrušte zaškrtnutí políčka Povolit automatickou aktualizaci klepnutím na něj.

Nyní můžete starší verzi aplikace Facebook používat jako běžnou aplikaci. Nyní víte, jak odstranit kotouče v aplikaci Facebook.

  Jak používat rozdělenou obrazovku na Facebooku Live

Metoda 3: Prostřednictvím mobilního webu Facebooku

Mnoho funkcí dostupných v aplikaci Facebook není poskytováno ve webové verzi Facebooku. Můžete tedy používat Facebook ve svém mobilním prohlížeči a zcela se vyhnout kotoučům, protože funkce kotoučů není na mobilních stránkách Facebooku k dispozici. Postupujte podle těchto kroků a proveďte totéž.

1. Otevřete svůj preferovaný mobilní prohlížeč klepnutím na jeho ikonu.

2. Přejděte na stránku přihlášení na Facebooku.

3. Zadejte přihlašovací údaje k účtu a klepněte na tlačítko Přihlásit.

Nyní používáte Facebook a neuvidíte žádné kotouče.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Kolik válců by mělo být zveřejněno za jeden den na Facebooku?

Ans. Odborníci doporučují, že byste na Facebook neměli zveřejňovat více než 2 kotouče denně. Bylo pozorováno, že cokoli jiného způsobilo pokles v zapojení uživatelů.

Q2. Lze naplánovat kotouče na Facebooku?

Ans. Ne, neexistuje žádná oficiální možnost naplánovat kotouče na Facebooku. Můžete však vytvářet koncepty kotoučů a zveřejňovat je, kdykoli chcete.

***

Doufáme, že vám tento průvodce pomohl a mohli jste se naučit, jak odstranit kotouče v aplikaci Facebook. Dejte nám vědět, která metoda se vám osvědčila nejlépe. Pokud máte nějaké dotazy nebo návrhy, neváhejte je hodit do sekce komentářů.

x