Jak odebrat navrhované aplikace z nabídky sdílení v systému Windows 10

Windows 10, stejně jako Windows 8, má kontextové sdílení. Pokud vyberete soubory v Průzkumníku souborů, zobrazí se na pásu karet karta sdílení. Umožňuje vám sdílet soubory prostřednictvím podporovaných aplikací. Aplikace, které podporují kontextové sdílení, se zobrazí v nabídce sdílení. Uživatelé nemohou přidávat nebo odebírat aplikace z nabídky sdílení. Aplikace se zobrazí automaticky, když je nainstalujete. Postupem času si Windows 10 vybere, se kterou aplikaci chcete sdílet, a umístí ji na začátek seznamu.

Od dubna 2017 společnost Microsoft přidává navrhované aplikace do nabídky sdílení v aktualizaci Creator’s Update. Tyto aplikace jsou aplikace, které jste do zařízení nenainstalovali, ale společnost Microsoft si myslí, že byste je pravděpodobně měli. Netřeba dodávat, že je to zbytečný nepořádek. Zde je návod, jak odstranit navrhované aplikace z nabídky sdílení ve Windows 10.

  Opravte chybu aktualizace Steam potřebuje být online [Windows]

Odebrat navrhované aplikace (nabídka sdílení): Průvodce

Po vydání aktualizace pro autory se uživatelům na kanálu stabilních verzí zobrazí doporučené aplikace. Prozatím je tato „funkce“ viditelná pouze uživatelům na zasvěcených sestaveních.

Chcete-li odebrat navrhované aplikace z nabídky Sdílet ve Windows 10, otevřete Průzkumník souborů. Vyberte soubor a přejděte do nabídky ‚Sdílet‘ na pásu karet. Klikněte na modrou ikonu sdílení vlevo na kartě Sdílet.

Prvních několik aplikací, které uvidíte, budou aplikace, které jste nainstalovali do systému. Doporučené aplikace jsou aplikace se zprávou „Instalovat“ pod nimi. Tyto aplikace jste do systému nenainstalovali. Pokud vyberete navrhovanou aplikaci, tj. kliknete na ni, aplikace Windows Store se otevře na stránce produktu aplikace.

Chcete-li odstranit navrhované aplikace z nabídky sdílení, klikněte pravým tlačítkem na kteroukoli z aplikací. Kontextová nabídka bude mít jednu možnost; Zobrazit návrhy aplikací. Ve výchozím nastavení bude povolena. Klepnutím na něj tuto možnost deaktivujete. Vypnutím této možnosti odeberete navrhované aplikace z nabídky sdílení.

  Jak vyhledat v registru Windows klíč, hodnotu nebo data

Microsoft stále tlačí aplikace na uživatele. Nabídka Start již obsahuje příliš mnoho navrhovaných dlaždic aplikací. Windows 10 je dodáván s nepotřebnými aplikacemi, jako je Candy Crush. Tento nový přírůstek do nabídky Share je o krok níže. Samotná nabídka sdílení Windows 10 je skvělá funkce. Přidání nepořádku k tomu však není nejlepší nápad. Provedení funkce navrhované aplikace je špatné; neexistuje žádný vizuální oddělovač, který by odděloval aplikace nainstalované uživatelem od navrhovaných.

Existuje prostor pro zlepšení, ale navrhované aplikace věci nezlepšují. Microsoft by se měl místo toho zamyslet nad tím, že uživatelům poskytne trochu větší kontrolu nad touto nabídkou. Je pravda, že uživatelé nemohou přidávat aplikace do nabídky sdílení, pokud aplikace nepodporuje funkci sdílení. Uživatelé by měli mít stále možnost vybrat si, v jakém pořadí se aplikace zobrazí.

  Jak opravit službu Windows Defender se v systému Windows 10 nespustí

x