Jak odebrat položky z nové nabídky v Průzkumníku souborů Windows

Nabídka Nová položka v Průzkumníkovi souborů umožňuje vytvářet nové soubory v aktuální složce, ale některé možnosti možná nikdy nepoužijete. Zde je návod, jak odstranit nežádoucí položky ze seznamu.

K nabídce Nová položka se dostanete kliknutím na možnost tlačítka „Nová položka“, když jste ve složce Průzkumník souborů.

The

Můžete k němu také přistupovat tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na prázdnou oblast ve složce a poté ukážete na možnost „Nový“ v kontextové nabídce, která se zobrazí.

The

Některé programy do této nabídky automaticky přidají nové typy souborů, což může nabídku zaplnit, pokud je pravděpodobně nikdy nepoužijete. Chcete-li odstranit položku, musíte přejít do registru systému Windows a odstranit položku.

Standardní varování: Editor registru je mocný nástroj a jeho nesprávné použití může způsobit nestabilitu nebo dokonce nefunkčnost vašeho systému. Jedná se o docela jednoduchý hack, a pokud se budete držet pokynů, neměli byste mít žádné problémy. To znamená, že pokud jste s ním ještě nikdy nepracovali, zvažte, jak používat Editor registru, než začnete. A před provedením změn rozhodně zálohujte registr (a svůj počítač!).

Otevřete Editor registru stisknutím tlačítka Start a zadáním „regedit“. Stisknutím klávesy Enter otevřete Editor registru a povolte mu provádět změny v počítači.

V levém postranním panelu Editoru registru bude klíč nejvyšší úrovně s názvem HKEY_CLASSES_ROOT.

Zde jsou uloženy všechny typy souborů. Chystáme se odstranit typ souboru „Kontakt“ z nabídky Nová položka. Rozbalte klíč HKEY_CLASSES_ROOT kliknutím na šipku vedle něj a poté přejděte dolů a vyhledejte příponu souboru, kterou chcete odebrat z nabídky Nová položka (v našem případě je to „.contact“ pro soubor kontaktu).

Rozbalte tento klíč a uvidíte podklíč s názvem „ShellNew“.

Klikněte na tuto klávesu pravým tlačítkem a v kontextové nabídce klikněte na „Odstranit“.

Zobrazí se potvrzovací zpráva. Pokud jste si jisti, že chcete odstranit typ souboru z nabídky Nová položka, klikněte na „Ano“.

A to je vše. Typ souboru – v tomto případě typ souboru Kontakt – již není v nabídce Nová položka.

The

Pokud jste něco smazali nesprávně, můžete to přidat zpět, ačkoli nejprve budete muset vytvořit soubor šablony. To je obvykle tak jednoduché jako vytvoření prázdného souboru a jeho použití, ale úplné pokyny najdete v našem průvodci.