Jak odesílat fotografie ve vysoké kvalitě online

Pokud chcete svým přátelům a rodině posílat originální fotografie ve vysoké kvalitě, pak je opravdu jen jeden dobrý způsob, jak to udělat: s poskytovatelem cloudového úložiště. Sociální sítě jako Facebook a Instagram neukládají původní soubory; snižují kvalitu, takže se stránky načítají rychleji. Dělají to i dobré specializované fotografické služby, jako je 500px.

To není problém, pokud pouze zveřejňujete fotografie, aby si je lidé mohli prohlédnout na svých chytrých telefonech nebo počítačích, ale pokud chcete, aby si mohli obrázky vytisknout, musíte jim poskytnout soubory ve vysoké kvalitě.

Co se počítá jako „vysoce kvalitní“ soubory?

Fotografie, které dokáže pořídit váš fotoaparát chytrého telefonu – nebo jakýkoli jiný správný fotoaparát – jsou mnohem větší a kvalitnější, než jaké stránky sociálních sítí zvládnou. Pokud by každý obrázek na vašem instagramovém kanálu měl 2 MB a 12 megapixelů, okamžitě byste spálili svůj datový limit. Jde o to, že tyto soubory o velikosti 2 MB ve vysokém rozlišení jsou přesně to, co chcete, pokud je chcete vytisknout, nastavit jako pozadí plochy nebo dělat cokoli jiného, ​​než je prohlížet ve správné velikosti na sociálních sítích.

  Jak streamovat epizody South Park na Chromecastu zdarma

Zde je moje fotka, kterou jsem nahrál na Facebook – měla 2,7 MB a 5166 × 3444 pixelů. Když jsem si to stáhl ze své časové osy, měl 74 kB a 860 × 640 pixelů. To by se sotva dalo vytisknout na poštovní známku!

Obecně, když mluvíme o vysoce kvalitních souborech, máme na mysli originální fotografie přímo z vašeho telefonu nebo fotoaparátu nebo, pokud jste provedli nějaké úpravy, uloženou kopii v plném rozlišení. Pokud fotíte RAW, můžete odesílat exportované JPEGy v plném rozlišení; soubory RAW v plné velikosti mohou být trochu nepraktické, zvláště pokud druhá osoba nemá aplikace, které by si s nimi poradily. Jedná se o druh souborů, ze kterých budou moci tisknout pěkné tisky.

  Proč nejsou viry problémem v systému Chrome OS?

Fotografie, které chcete sdílet s lidmi, nestahujte pouze ze své stránky na Facebooku. Získejte je ze svého počítače nebo smartphonu.

Cloud Sharing: Nejlepší, nejjednodušší a nejlevnější řešení

Před několika lety bylo cloudové úložiště konkurenčním trhem. Nyní je to komodita: existuje hromada služeb, které vám ochotně nabídnou gigabajty volného úložného prostoru. Tři, které obecně doporučujeme, jsou Dropbox, Disk Google a Microsoft OneDrive.

Nezáleží na tom, který z těchto tří použijete. Všechny jsou si dost podobné a všechny mají desktopové a mobilní aplikace.

Dropbox má nejhorší volnou vrstvu na 2 GB. Pokud již nepoužíváte Dropbox, pravděpodobně to nebude ten pravý.
Pravděpodobně už máte Disk Google; s účtem Gmail získáte 15 GB úložného prostoru zdarma. Pokud si nejste jisti, který použít, je to bezpečná volba.
Pokud používáte PC, máte také Microsoft OneDrive. Stejně jako Disk Google získáte 5 GB zdarma. Nejlepší na tom je, že za 100 $/rok (stejnou cenu, kterou Dropbox a Google účtují za 1 TB úložiště) vám Office 365 poskytuje 1 TB úložiště pro šest účtů Microsoft a přístup k Microsoft Office. Pokud budete platit, je to nejlepší možnost.

  Jak spustit KDE Plasma Mobile ve VirtualBoxu na Linuxu

Vložte všechny vysoce kvalitní soubory, které chcete odeslat, do jediné složky v aplikaci cloudového úložiště podle vašeho výběru a nechte ji nahrát. Dokud nesdílíte tisíce fotografií z DSLR, ani zdaleka se nepřiblížíte limitům svého bezplatného úložiště. Klikněte pravým tlačítkem na složku a vyberte příslušnou možnost sdílení. Další informace najdete v našem úplném průvodci sdílením souborů a složek s aplikacemi cloudového úložiště.

Sdílejte odkaz a nyní každý, kdo jej má, bude moci vstoupit a stáhnout si obrázky ve vysoké kvalitě.

Už žádné obcházení domu svých přátel a prohlížení velmi rozmazané verze fotografie, kterou jste pořídili na jejich lednici.

Poznámka pro profesionály

Pokud jste profesionální fotograf, který chce sdílet fotografie s klienty, výše uvedená metoda cloudového úložiště bude fungovat, ale správa může být trochu nepohodlná. Místo toho byste se měli podívat na specializované online klientské galerie a služby kontroly pravopisu PhotoProofPro a PixieSet. Další funkce, které nabízejí, však daleko přesahují potřeby běžných lidí.