Jak odkrýt aplikace na Androidu

Android dominuje trhu smartphonů jako žádná jiná společnost. Díky rozmanitosti aplikací a přizpůsobitelných funkcí jsou ostatní operační systémy ve srovnání s nimi bledé. Android nabízí svým uživatelům nepřeberné množství aplikací a některé z nich jsou v něm předinstalované. Většina těchto aplikací je v systému Android ve výchozím nastavení viditelná, některé aplikace však systém Android skrývá. Většina z těchto aplikací jsou systémové aplikace, do kterých Android nechce, aby uživatelé manipulovali, a v některých případech se aplikace nainstalují bez vašeho vědomí a zůstanou v Androidu skryté. Pokud vás zajímá, jak mohu odkrýt skryté aplikace v systému Android 10, jste na správném místě. Odhalení aplikací v systému Android může být složité, ale náš průvodce vás pečlivě naučí, jak zobrazit aplikace v systému Android.

Jak odkrýt aplikace na Androidu

Android poskytuje svým uživatelům mnoho typů Nastavení, které mohou libovolně měnit. Úpravou některých nastavení se můžete naučit, jak odkrýt aplikace v systému Android. Postupujte podle níže uvedených kroků.

  Jak ovládat světla pomocí Androidu nebo iPhonu

Poznámka: Smartphony nemají stejné možnosti Nastavení. Liší se od výrobce k výrobci, proto před změnou zkontrolujte správná nastavení.

1. Spusťte Nastavení zařízení.

2. Najděte a klepněte na možnost Aplikace.

3. Ujistěte se, že je v rozevírací nabídce v levém horním rohu vybrána možnost Všechny aplikace.

Nyní budete moci vidět všechny nainstalované aplikace na vašem zařízení Android, které by měly zahrnovat i některé skryté aplikace.

Dalším způsobem, jak získat přístup ke všem skrytým aplikacím, je zobrazení všech systémových aplikací a postupujte podle těchto kroků.

4. Klepněte na ikonu Více (nebo tři tečky) v dolní části.

5. Klepněte na možnost Zobrazit systém.

Nyní budou viditelné všechny systémové aplikace a můžete zobrazit mnoho skrytých aplikací. Nyní víte, jak zobrazit aplikace v systému Android.

V případě, že jste některé aplikace zakázali a chcete je odkrýt, můžete vybrat možnost Zakázáno a zahájit proces odkrytí aplikací v systému Android. Postupujte podle níže uvedených kroků.

  Jak nahrát více souborů do Dropboxu najednou pomocí iPhone nebo iPad

6. Klepněte na možnost Zakázáno v rozevírací nabídce zobrazené v kroku 3. Nyní budete moci vidět všechny zakázané aplikace.

7. Najděte aplikaci, kterou chcete zobrazit, a klepněte na pole označené Zakázáno.

8. Klepněte na možnost Povolit ve spodní části.

Po klepnutí na Povolit bude tato konkrétní aplikace znovu viditelná a můžete ji používat jako jakoukoli běžnou aplikaci. Nyní chápete, jak zobrazit aplikace v systému Android.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Můžete skrýt složky v Androidu?

Ans. Ano, Android má vestavěnou funkci, která uživatelům umožňuje skrýt složky. To lze provést pomocí výchozí aplikace Průzkumník souborů pro Android a manipulací se systémem Android pomocí ní. K dispozici je také mnoho aplikací třetích stran, které vám umožní skrýt složky v systému Android.

Q2. Co je zásuvka aplikací v systému Android?

Ans. Zásuvka aplikací je umístění, kde se nacházejí všechny nainstalované aplikace zařízení. Je to funkce Androidu, která je dostupná i na tabletech. Na rozdíl od domovské obrazovky zařízení Android nelze zásuvku aplikací přizpůsobit.

  Jak propojit z jedné PowerPointové prezentace do druhé

Q3. Jak zkontrolovat, které aplikace jsou spyware na Androidu?

Ans. Pokud si stáhnete jakoukoli aplikaci mimo obchod Google Play, může to být problematické a mohou sledovat vaše aktivity. Takové aplikace mohou fungovat na pozadí bez vašeho vědomí. Vždy se ujistěte, že stahujete aplikace z Obchodu Play, abyste se takovým problémům vyhnuli.

***

Doufáme, že vám tato příručka pomohla zodpovědět váš dotaz, jak mohu zobrazit skryté aplikace v systému Android 10, a že jste se mohli naučit, jak zobrazit aplikace v systému Android. Pokud máte nějaké dotazy nebo návrhy, neváhejte je hodit do sekce komentářů.

x