Jak odpojit iPhone od Macu: 8 způsobů

Ekosystém Apple je jedním z hlavních důvodů, proč mají zařízení Apple v tomto odvětví dobrou pověst. Umožňuje vašemu iPhonu a Macu bezproblémovou vzájemnou komunikaci, umožňuje vám sdílet média, využívat funkce kontinuity a další.

I když to pro někoho může znít lákavě, možná nebudete chtít mít svůj iPhone připojený k Macu. Tato příručka vám ukáže různé způsoby, jak odpojit váš iPhone od Macu.

1. Jak odpojit váš iPhone od Macu ve Finderu

Pokud chcete, aby se váš iPhone nezobrazoval ve Finderu na Macu, mělo by stačit jeho odpojení od USB kabelu. Ale pokud to nepomůže, pravděpodobně jste nakonfigurovali Finder tak, aby detekoval zařízení iOS přes Wi-Fi.

Chcete-li zcela vysunout svůj iPhone z Mac, začněte výběrem svého iPhone na postranním panelu Finderu. Poté přejděte dolů do části Možnosti a zrušte zaškrtnutí políčka Zobrazit tento iPhone při připojení Wi-Fi.

Pokud Mac nevlastníte, můžete se rozhodnout zrušit oprávnění, která jste původně udělili při připojování iPhonu k němu. Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Nastavení vašeho iPhone a přejděte na Obecné > Přenést nebo Resetovat iPhone > Obnovit. Postupujte podle toho klepnutím na Obnovit polohu a soukromí.

  Nejste si jisti, kdo čte vaše e-maily? Vyzkoušejte těchto 11 nástrojů pro sledování e-mailů

2. Jak odpojit hotspot vašeho iPhone od Macu

Funkce Personal Hotspot vašeho iPhone umožňuje vašemu Macu rychlý přístup k internetu bez další Wi-Fi sítě. Pokud se však od něj chcete odpojit, stačí kliknout na váš iPhone na nabídku Wi-Fi Mac nebo vybrat úplně jiný hotspot.

Kromě toho můžete chtít zabránit tomu, aby vás Mac neustále žádal o připojení k vašemu iPhone. Chcete-li to provést, otevřete nabídku Apple a přejděte do Nastavení systému > Wi-Fi. Poté zrušte zaškrtnutí políčka vedle možnosti Požádat o připojení k hotspotům. Stále se k němu můžete připojit prostřednictvím nabídky Wi-Fi.

Můžete také zakázat připojení zařízení (jako je Mac, které nevlastníte) k osobnímu hotspotu vašeho iPhone. Na iPhonu přejděte do Nastavení > Osobní hotspot a vypněte přepínač vedle možnosti Povolit ostatním připojit se.

3. Jak odpojit AirDrop mezi iPhonem a Macem

Pokud chcete, aby se váš iPhone nezobrazoval jako místo AirDrop na vašem Macu, musíte AirDrop na svém iOS zařízení zakázat. Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Nastavení vašeho iPhone, přejděte na Obecné > AirDrop a vyberte Příjem vypnutý. To však také zabrání iPhone v přijímání souborů přes AirDrop z jiných zařízení.

Naopak můžete zastavit zobrazování vašeho Macu v AirDrop na vašem iPhone. Jednoduše otevřete aplikaci Finder, vyberte AirDrop na postranním panelu a nastavte Povolit, abych byl objeven na Nikdo.

Pokud vám jedno ze zařízení nepatří, nastavením AirDrop na Pouze kontakty na vašem iPhonu nebo Macu a odebráním jakýchkoli kontaktních informací souvisejících s druhým zařízením z aplikace Kontakty by se mělo zastavit jeho zobrazování v AirDrop.

  Co znamená 5G pro Apple iPhone 12

4. Jak zrušit synchronizaci vašeho iPhone z Mac přes iCloud

Pokud chcete Macu zabránit v synchronizaci funkcí a dat, jako jsou fotografie, kontakty a události kalendáře s vaším iPhonem a dalšími zařízeními Apple, otevřete nabídku Apple a přejděte do Nastavení systému > Apple ID > iCloud. Poté vyberte služby, které nechcete, jako jsou Fotky, Kontakty a Kalendář, a deaktivujte možnost Synchronizovat tento Mac.

Nebo můžete svému iPhonu zabránit v synchronizaci dat s Macem (a dalšími zařízeními propojenými s vaším Apple ID). Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Nastavení, přejděte na Apple ID > iCloud, vyberte službu, kterou chcete vypnout, a vypněte přepínač vedle možnosti Synchronizovat tento iPhone.

5. Jak odpojit Handoff mezi iPhonem a Macem

Handoff může být neuvěřitelně užitečný, když chcete pokračovat ve své aktivitě z iPhone na Mac a naopak. Ale ty neustálé vizuální podněty na Docku mohou být rozptýlením.

Pokud chcete na svém Macu vypnout Handoff, přejděte do Nastavení systému > Obecné > AirDrop & Handoff a vypněte přepínač vedle možnosti Povolit předání mezi tímto Macem a vašimi zařízeními iCloud. Mějte však na paměti, že vypnutí Handoff také deaktivuje univerzální schránku mezi iPhonem a Macem.

Pokud stále chcete používat Handoff na Macu, ale chcete pouze zastavit výzvy z vašeho iPhone, otevřete aplikaci Nastavení zařízení iOS a přejděte na Obecné > AirPlay & Handoff. Postupujte tak, že deaktivujete přepínač vedle Handoff.

6. Jak ukončit přijímání textových zpráv pro iPhone na počítači Mac

Ve výchozím nastavení váš Mac přijímá textové i zprávy iMessage určené pro váš připojený iPhone. Pokud to chcete zastavit, otevřete na Macu aplikaci Zprávy, přejděte na Nastavení > Zprávy z lišty nabídek, přepněte na kartu iMessage a zrušte zaškrtnutí políček u všech telefonních čísel.

  Naučte se kódovat zábavným způsobem na těchto 7 platformách

Můžete také zakázat libovolnou e-mailovou adresu (jako je ta, která souvisí s vaším Apple ID).

Případně můžete zabránit Macu v odesílání a přijímání textových zpráv přes váš iPhone. Přejděte do Nastavení > Zprávy > Přeposílání SMS a vypněte přepínač vedle Macu.

7. Jak odpojit příchozí hovory iPhone na Macu

Neustále vás Mac obtěžuje příchozími hovory z telefonu a FaceTime z vašeho iPhone? Chcete-li tomu zabránit, otevřete aplikaci FaceTime a přejděte do nabídky FaceTime > Nastavení. Poté přejděte na kartu Obecné a zrušte zaškrtnutí možnosti Hovory z iPhone.

Nebo můžete svůj iPhone nakonfigurovat tak, aby přestal přenášet příchozí hovory do vašeho Macu. Otevřete aplikaci Nastavení a klepněte na Telefon > Hovory na jiných zařízeních. Dále deaktivujte přepínač vedle Macu.

8. Jak odebrat iPhone z Apple ID na Macu

Váš iPhone a Mac zůstanou vždy propojeny, pokud budou používat stejné Apple ID. Pokud chcete zcela odpojit svůj iPhone od Macu, musíte se odhlásit z Apple ID alespoň na jednom zařízení.

Tuto možnost najdete v části Nastavení systému > [Your Name] na Macu nebo v Nastavení > [Your Name] na iPhonu.

Pokud zrovna nemáte svůj iPhone u sebe, můžete ho odpojit od svého Apple ID pomocí Macu. V části Nastavení systému > [Your Name]přejděte dolů, vyberte svůj iPhone a klikněte na Odebrat z účtu.

Podobně můžete odebrat Mac pomocí svého iPhone tak, že přejdete na Nastavení > [Your Name]. Poté vyberte zařízení macOS a klepněte na Odebrat z účtu.

Odpojili jste svůj iPhone téměř od všeho

Výše popsané metody vám pomohou odpojit iPhone od Macu. Pokud nakonec některé zařízení ze svého Apple ID odeberete, možná budete chtít pokračovat nastavením zcela nového účtu iCloud. Tímto způsobem zabráníte synchronizaci vašeho iPhone s vaším Macem.

Doporučujeme však ponechat iPhone připojený k Macu a vypínat pouze služby, které vás obtěžují, a přitom si stále užívat výhod ekosystému Apple.