Jak odstranit Bloatware z telefonu Android (Průvodce)

I po obrovském pozdvižení ze strany komunity Androidu zmiňujícím soukromí, zabezpečení a volbu uživatele se situace s bloatwarem na Androidu nezlepšila. Ano, MIUI nyní přichází s menším množstvím bloatwaru, ale když se podíváme na celkovou situaci, smartphony Android stále přicházejí s nesčetným množstvím zbytečných aplikací, zejména zařízení nižší třídy. Abychom vám pomohli odstranit bloatware z vašeho telefonu Android a uvolnili důležité zdroje, přišli jsme s tímto praktickým návodem. Umožňuje vám bezproblémově odinstalovat bloatware a nepotřebné aplikace. Ať už je to Xiaomi, Realme, Oppo nebo jakékoli jiné zařízení, nástroj Universal Android Debloater bezpečně odstraní nepotřebné aplikace z vašeho smartphonu Android. V této souvislosti pojďme do toho a naučte se, jak tento nástroj funguje.

Odstraňte Bloatware z telefonu pomocí Universal Android Debloater (2022)

1. Nejprve si odtud stáhněte Universal Android Debloater (UAD). Klikněte na „Assets“ a stáhněte si soubor EXE pro Windows. Pokud používáte macOS, stáhněte si soubor .tar.gz.

  Populární aplikace pro údržbu domácnosti BrightNest přichází na Android

2. Dále je třeba nastavit ADB na vašem PC. Postupujte podle našeho propojeného návodu a nainstalujte ADB hned.

3. Poté otevřete okno Terminál (CMD pro Windows a Terminál pro macOS). Zde zadejte zařízení adb a stiskněte Enter. Pokud vrátí sériové číslo, můžete jít.

4. Nyní přesuňte stažený soubor UAD do složky platform-tools.

5. Nakonec otevřete Universal Android Debloater, který automaticky rozpozná váš smartphone se systémem Android.

6. Jakmile je vaše zařízení detekováno, ujistěte se, že je v horní rozevírací nabídce vybráno „Doporučeno“. Na základě ROM vašeho zařízení Universal Android Debloater stáhne seznam bloatwaru, který lze bezpečně odstranit. UAD zdokumentoval seznam vyměnitelného bloatwaru pro všechny hlavní výrobce smartphonů. Pro běžné uživatele doporučuji držet se seznamu „Doporučeno“.

  Získejte rovnou verzi uživatelského rozhraní Facebooku pro Android

7. Nyní vyberte balíčky, které chcete odstranit, a jednoduše klikněte na „Výběr odinstalovat“ vpravo dole. To znamená, že před odinstalováním balíčku doporučuji pečlivě zkontrolovat název balíčku a použít svůj vlastní názor.

8. Tímto způsobem můžete bezpečně odstranit bloatware z telefonu Android pomocí Universal Android Debloater. V případě, že chcete obnovit konkrétní balíček, můžete z rozbalovací nabídky vybrat „Odinstalovat“ nebo „Zakázáno“ a vybrat balíček. Nyní klikněte na „Obnovit výběr“.

9. Můžete také hledat konkrétní aplikace z vyhledávacího panelu. V případě, že se aplikace nezobrazuje v debloateru, nainstalujte Package Name Viewer 2.0 (zdarma, nabízí nákupy v aplikaci) z Obchodu Play na svém telefonu Android a vyhledejte název balíčku aplikace. Nyní vyhledejte název balíčku a ihned odinstalujte bloatware.

  Jak zkontrolovat, zda má váš smartphone Android RCS

10. Nakonec, chcete-li odebrat bloatware specifický pro operátora na Androidu, vyberte „carrier“ ze třetí rozbalovací nabídky a odstraňte nepotřebné aplikace. Stejný proces můžete zopakovat a odstranit bloatware Google, bloatware OEM, aplikace AOSP atd.

Odinstalujte Bloatware z vašeho smartphonu Android bez root

Takto můžete zcela odinstalovat bloatware ze svého zařízení Android, aniž byste potřebovali root. I když existuje spousta aplikací pro debloater, doporučujeme Universal Android Debloater, protože je dobře zdokumentován a zkontroloval vyměnitelné aplikace pro hlavní zařízení. Každopádně to je od nás vše. Pokud Fastboot nedetekuje vaše zařízení Android ve Windows 10/11, máme pro vás praktického průvodce. A chcete-li najít nejlepší vlastní ROM pro Android, projděte si náš seznam. Nakonec, pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

x