Jak odstranit duplicitní skladby z iTunes

Pokud hodně stahujete mimo obchod iTunes, skladby ve vaší knihovně mohou být zpřeházené a zůstanou vám duplicitní alba. Pokud byste chtěli vědět, zda jste si něco stáhli dvakrát, můžete to snadno zjistit v iTunes.

Zobrazit duplicitní položky v iTunes

Otevřete iTunes z Docku nebo složky aplikací. V nabídce Soubor na horním panelu nabídek najeďte myší na „Knihovna“ a z rozevírací nabídky vyberte „Zobrazit duplicitní položky“.

Zobrazí se seznam položek se stejným názvem a interpretem, takže se zde nezobrazí dvě skladby se stejným názvem od různých lidí.

Album, délka a obsah se mohou lišit, což může vést k určitému zmatku. Ne všechno v tomto seznamu je pachatel, takže byste neměli jen smazat všechno.

Pokud máte také původní kopii, zobrazí se zde například kompilace a alba „best of“, která vybírají skladby od tohoto interpreta. Pokud interpret zveřejní aktualizovanou verzi skladby na pozdějším albu, zobrazí se zde také, za předpokladu, že má stejný název. Pokud máte obě verze, zobrazí se zde také „prémiové“ edice alb s dalšími skladbami. V každém případě si možná budete chtít ponechat některé skladby, o kterých iTunes tvrdí, že jsou duplikáty, takže před odstraněním cokoli zkontrolujte.

Nikdy však nechcete vybrat vše a smazat, protože tento seznam zobrazuje obě kopie skladby. Chcete-li vybrat více položek, budete muset podržet Command a ručně kliknout na každou skladbu, které se chcete zbavit.

To je nepříjemné, ale neexistuje rychlejší způsob, který by zohlednil všechny možné důvody, proč budete mít duplikáty. Jakmile vyberete vše, můžete kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat možnost „Odstranit z knihovny“ a odstranit tak vybrané položky.

V horní části obrazovky můžete změnit režim zobrazení na „Stejné album“, což jej mnohem více zúží a vyřeší většinu problémů se samostatnými alby.

Položky v tomto seznamu pravděpodobně představují problémy s importem a většinu duplikátů můžete obvykle bez obav odstranit.

Hromadné úpravy

Pokud si chcete ponechat duplicitní skladby, ale změnit album, ve kterém jsou obsaženy, můžete to udělat pomocí hromadné úpravy. Vyberte více skladeb, které chcete upravit, pomocí Command a kliknutí, poté klikněte pravým tlačítkem na vybrané položky a v kontextové nabídce klikněte na „Získat informace“.

Zobrazí se výzva s informací, že se pokoušíte upravit více položek. Chcete-li to v budoucnu skrýt, můžete stisknout „Neptat se mě znovu“.

Kliknutím na „Upravit položky“ přejděte na informační obrazovku. Zde můžete provádět změny v kterémkoli z těchto polí a použijí se na každou skladbu, kterou jste vybrali. Pokud album změníte, skladby se seřadí do nového alba, i když možná budete muset přidat obrázek alba zpět do „Umělecké dílo“.

Buďte opatrní, když zde měníte informace, protože je těžké seřadit vše zpět na místo, pokud něco pokazíte. Jedna nepříjemná věc jsou čísla skladeb, která nelze hromadně upravovat. Pokud čísla skladeb nejsou na svém místě, budete je muset upravit jednotlivě ručně, což může nějakou dobu trvat.